Šulinio adatą galima išplauti

Kategorijos: 

Ką daryti, jei užsikišo šulinio adata? Kalti šalia kitą? Bet tai juk kainuoja!

Daug pigiau ir paprasčiau ją ištraukti, išvalyti ir išplauti.

Savo šulinio adatą įkaliau prieš trejus metus. Praeitą žiemą pastebėjau, kad hidroforas dirba ilgai ir vargingai, kol sukelia reikiamą slėgį ir išsijungia. Jau maniau - smėliu užsikišo siurblys. Bet ne. Siurblys švarus. Vadinasi, užsikišo adata.

Kaip ją ištraukti? Paprasčiausias būdas - įlipti į šulinį, prie adatos pririšti automobilio virvę, kitą jos galą pririšti prie kokio ekskavatoriaus ar krautuvo ir kelte iškelti. Bet jei neturi nei ekskavatoriaus, nei keltuvo?

Na, bet automobilį tikriausiai turi. Aš savo šulinio adatą ištraukiau Pikantuku. Vieną virvės galą pririšau prie adatos, kitą - prie Pikantuko.

Nenorėdamas draskyti virvės ir laužyti šulinio žiedo, virvę uždėjau ant improvizuoto veleno, kurį padariau iš kelių vamzdžių ir metalinių strypų. Pigu ir paprasta! Pavažiuoji kelis metrus, ir adata išlupta.

 

O gal ištrauktumėt rankomis? Ne, nė nemėginkit! Mano adata įkalta į dribsmėlį vos pusantro metro, o Pikantukui buvo darbo, vienu metu ratas net prabuksavo. Rankomis traukti - jokių šansų!

Mano spėjimas pasitvirtino - filtras buvo aklinai užsikišęs, augte apaugęs storu rūdžių sluoksniu. Štai kur bėda - geležiuotas vanduo! Jeigu jūsų šulinyje vanduo be geležies priemaišų, filtras per kelis metus tikrai neužsikiš.

Filtrą turėjau ne tik plauti - teko pirmiau nuvalyti vieliniu šepečiu. O nuvalyta ir nuplauta adata - vėl kaip nauja.

Vienas vandentiekio darbininkas man aiškino, kada adatą galima būtų išplauti ir netraukiant jos iš šulinio. Užtektų nuo jos nusukti atbulinį vožtuvą, tiesiai prijungti vandentiekio vamzdį ir dabar jau iš kur nors su slėgiu paleisti į šulinį vandenį. Turint kitą rezervinį vandentiekį tai gal ir pavyktų. Nebandžiau, negaliu garantuoti. Kokias paprastesnes apnašas vandens srovė gal ir nuplautų, bet dėl rūdžių labai abejoju. Aš juk turėjau jas nuo filtro grandyte grandyti!

Iš to darbininko išgirdau dar vieną įdomią idėją. Pasirodo, adatos galima ir nekati (tai gana nelengvas darbas), galima į ją siurbliu varyti vandenį, vanduo plaus smėlį, ir adata pati grims žemyn į šulinio dugną. Darbininkas sakė, kad tokiu būdu galima padaryti labai gilų gręžinį.