Pelenų filtras

Kategorijos: 

Štai jums pats paprasčiausias prietaisas pelenų šarmui pasidaryti. Supili į jį pelenus, užpili vandeniu ir palieki. Paskui atsuki čiaupą, ir švarus šarmas subėga į kibirą. Jeigu šarmas per silpnas, jį vėl užpili ant tų pačių pelenų. Taip per kelis sykius vanduo ištirpina ir išskalauja visą šarmą. Nei kaitinti pelenų, nei maišyti. Šarmo gali pasidaryti, net nesušlapdamas rankų.

Kaip veikia pelenų filtras? Kodėl pelenais neužsikiša čiaupas?

Visa gudrybė - kibiro dugne paklotos žolės. Aš ten pridėjau ir sausų nendrių stiebų, ir smulkesnės pernykštės žolės, kurios radau sode. Pasirodo, žolė yra puikiausias filtras - ji praleidžia vandenį, o pelenų - ne.

Kelis sykius per tuos pačius pelenus perpylęs vandenį, aš jau turėjau pH13,3. Norint pasidaryti gero muilo, šarmo koncentratas turi būti toks stiprus, kad jame neskęstų kiaušinis. Jeigu nuo vienos pelenų dozės toks neišeis, gautą šarmą pilsiu ant naujų pelenų.

Pelenų filtrą pasidariau iš 20 litrų talpos plastikinio kibiro. Jame matote du čiaupus, bet viršutinis nebereikalingas. Jis man praversdavo, kai kibirą naudojau kaip pelenų nusodintuvą. Paprasčiausiai supildavau į kibirą pelenus, o kai jie nusistodavo, nuo viršaus nupildavau švarų šarmą. Visa bėda, kad vanduo pats nesimaišydavo su pelenais - aš vis turėdavau pamaišyti. Dabar viskas vyksta savaime. Tą išradimą radau internete.

Yra ir kitų būdų pasidaryti šarmo. Norint jo pasidaryti greičiau, pelenus su užpiltu vandeniu galima kaitinti puode ant ugnies. Dar galima supilti pelenus į kokį sūrmaišį ir plakti juos karštame vandenyje. Taip per kelis sykius galima pasidaryti labai stipraus šarmo. Visa bėda, kad stiprus šarmas yra pavojingas - juo galima nusideginti rankas, todėl tenka dirbti guminėmis pirštinėmis.

Naudojant pelenų filtrą, darbas ne toks spartus, užtat saugus. Norint greičiau, vandeniu užpiltus pelenus iš pradžių pakaitini, o po to supili į pelenų filtrą.

Komentarai

Sveiki, ar pelenus reikia

Sveiki, ar pelenus reikia užvirti ir tada dar pavirti ar tik pašildyti?
"Norint greičiau, vandeniu užpiltus pelenus iš pradžių pakaitini, o po to supili į pelenų filtrą."

Svarbu aukštesnė temperatūra

Aukštesnėje temperatūroje viskas tirpsta greičiau. Tai - svarbiausia. O kaip jūs darysit - užpilsit pelenus verdančiu vandeniu, ar jau užpiltus kaitinsit, yra jūsų reikalas. Kaip jums patogiau.