Pusdykis muilas vietoj skalbimo miltelių

Kategorijos: 

Išsivirkim naminio muilo. Šį sykį - skalbimui.
2.5 kilogramo kiaulės taukų, pusė kilogramo rapsų aliejaus.
Kai taukų ir aliejaus mišinys ištirpsta, į jį supili natrio šarmo tirpalą. Tirpalas - tai litras vandens ir 400 gramų natrio šarmo, kurio gali nusipirkti bet kurioje bitininkų krautuvėlėje. Kainuoja centus.
Tai bus gana stiprus, šarmingas muilas. Kada darau prausiamą muilą, dedu ne tik kiaulės taukų, bet ir kokoso, rapsų aliejaus, bičių vaško, o šarmo - gerokai mažiau. Išeina labai švelnus, odos nedžiovinantis ir neerzinantis muilas.
Internete pilna muilo skaičiuoklių. Nereikia pačiam sukti galvos, kiek dėti šarmo. Aš naudojuosi štai šia skaičiuokle.
Štai mano mišinys dar nenori virsti vientisa mase - dalis verdamų riebalų sulipo į varškę, dalis plaukioja paviršiuje. Vadinasi, trūksta vandens.


Įpyliau vandens, ir antroje nuotraukoje matome, kad visas mišinys pavirto vientisa mase, tokiu tirštu kisieliumi. Užteks virti.


Dabar jį galima supilti į indelius ir pasidėti kur nors į sandėliuką. Turėtų užtekti metams ar dar ilgiau. Dalį, žinoma, išdalinsiu geriems žmonėms. Štai viena žolininkė pririnko krestį topolio pumpurų, už juos nuvešiu jai muilo. Iš topolio pumpurų padarysiu labai stiprios užpiltinės - puikūs vaistai nuo visokiausių skausmų ir uždegimų. Dalį atiduosiu tokiam medžiotojui, už tai gausiu bebrų liaukų. Iš bebrų liaukų padarysiu bebrinės... Taip ir varau spekuliaciją.


Kiek man kainavo tas muilas, kuriuo skalbsiu visus metus ir dar dalinsiu draugams?
Skaičiuokite patys. Kilogramas taukinės kainuoja apie 30 centų, trims kilogramams riebalų dėjau šarmo maždaug už vieną eurą. Dar koks euras kainavo rapsų aliejus, bet skalbiamam muilui jo galima ir nedėti.
Žodžiu, mano įdėjimai - apie tris eurus.
Skalbdamas tokiu muilu, pirmiausia jo kelis šaukštus ištirpinu karštame vandenyje, paskui pilu į skalbimo mašiną. Skalbia užtikrintai. Skalavimui įpilu obuolių acto - jo irgi pasidarau pats.
O jūs sakote, kad Lietuvoje viskas brangu?