Ričardo dušą šildo saulė

Kategorijos: 

Siunčiu savo saulės kolektoriaus nuotrauką. Vasaros dušas mano kieme stovi jau ketveri metai, tik vietoj kolektoriaus vandenį šildė paprasčiausias "Volgos" radiatorius. Šiemet, paskaitęs Jūsų tinklalapį, pasidariau kolektorių iš skardinio radiatoriaus.

Lange vietoj apatinio stiklo dėjau du lapus medžio drožlių plokštės, tarp jų 5 cm. mineralinės vatos. Rezultatai pranoko lūkesčius. Turėjau atsivesti šalto vandens žarną - vanduo buvo per karštas maudytis. Sujungimo shema kaip paveikslėlyje a. Pavasarį planuoju perdaryti kaip paveikslėlyje b. Su nuoširdžiausiais linkėjimais -

Ričardas

Komentarai

Dėl dušo

Piešdamas piešinį, įvėliau klaidą. Paveikslėlio b. dalyje karšto vandens ventilis tūri būti ne ant vertikalaus vamzdžio, o ant horizantalaus prieš tiršakį į bačką.

Dar geriau - maišytuvas

Taip, ventilis čia negerai - jis užsuktas perkirs savaiminę cirkuliaciją. Kadangi dabar vandens talpa, kaip supratau, bus sandari ir atspari slėgiui, tai geriausia karšto vandens ventilį dėti šalia dušo. Galima naudoti ir standartinį karšto bei šalto vandens maišytuvą. Taip būtų visų geriausia.

Dedant ventilį prie dušo,

Dedant ventilį prie dušo, reikia daryti išsiplėtimo bakelį. Aš buvau padaręs uždarą sistemą, tai karštą dieną vanduo suplėšė skardinę statinę. Ir tai be kolektoriaus.

Atvirkščiai

Jeigu vandentiekis varomas hidroforo, atskiro išsiplėtimo indo nereikia - jis yra hidrofore. Išsiplėtęs vanduo paprasčiausiai sugrįžta į hidroforą. Taip veikia ir mano, ir daugelis kitų kolektorių. Tačiau ventilis turi būti prie dušo.
Dedant ventilį prieš saulės kolektoriaus sistemą, ji atkertama nuo hodroforo ir jo išsiplėtimo indo. Galima, aišku, palikti atvirą sistemą, leidžiant išsiplėtusiam vandeniui ištekėti pro dušą. Bet tai nelabai patogu. Taip daryti verta tik tokiu atveju, jeigu statinė yra labai menka ir neatlaiko vandentiekio slėgio. Išsiplėtimo indas tokiai nepadės - sistema būtinai turi būti atvira.

Šalto vandens žarną aš

Šalto vandens žarną aš ištiesiu tik tada kai maudausi. Kitu metu jinai būna suviniota, kad per ją nevažinėti. Reikės galvoti kažką kito. Galbūt pakasti po žeme arba pakelti į viršų.