Saulės kolektorius jau ir Tryškiuose

Kategorijos: 

Rašo Vaidotas Sakalauskas:
 
Ilgai brandinta įdėja pagaliau pavirto į saulės kolektorių ir jau šildo trobą.
 
Išardęs senus langus, surankiojęs šiokios tokios medienos, pora saujų įvairių medvaržčių, vinių, statybinių kampų, naudotos skardos, nupirkęs vieną 8mm medžio drožlių plokštę, skaidraus silikono, matinių aerozolinių dažų, susikrovęs įrankius, ėmiausi darbo.
 
Kadangi norėjosi ventiliacijos, kolektorių dariau atviro tipo.
 
 
Skylė nemaža, į kambarį eina 150mm skersmens skardinis vamzdis. Pagalvojau, kad geriau didesnė, sumažinti visada galėsiu, jei reikės. Be to, dar buvo vilties, kad šiltas oras savaime tekės į vidų, bet tai nepasitvirtino. Skylės nuotraukose nesimato, bet kaip ir galima tikėti, ji yra pačiame viršuje, po trikampe skarda.
 
Šilumą sugerianti skarda pakelta nuo kolektoriaus dėžės dugno, tad oras kyla abipus jos. Jokių labirintų nedariau, nemanau , kad jie bent šiuo atveju reikalingi.
 
Stiklus įstačiau į skardos lovelius, kuriuos padariau atpjovęs senų skardinių palangių kraštą, pačiam tokius sulenkti būtų keblu. Stiklus užsandarinau silikonu.
 
Dalis valdikliui ir ventiliatorių parsisiunčiau iš Lemonos. Du komplektai dalių valdikliams ir vienas veniliatorius (12V 1,9W 90kub/m/val. 29dB triukšmingumas) kainavo 110LT su pašto kaina. Buvo kebloka viską sudėti ir geriau nematyti, kas dedasi kitoje ploštės pusėje...
 
Pagaliau, suradus porą savo klaidų, valdiklis pradėjo veikti. Dabar ventiliatorių maitina automobilinis akumuliatorius, ir kol kas dėl to nesuksiu sau galvos.
 
Rašau šias eilutes, o virš galvos ošdamas dirba ventiliatorius. Kovo 22d., 12.00 val. temperatūra lauke -7, kolektoriuje  +20 laipsnių,  ventiliatorius nebeišsijungia, nes kambaryje vėsoka (+14). Valdiklis, kol oras kolektoriuje buvo dar gerai neįšilęs, veikė su pauzėmis,  junginėjo tik vieno laipsnio diapazone. Tai labai tikslu. 
 
Vaidotas

 Tryškiai, Telšių r.

Komentarai

Smagu

Sveikinu :-)

Dar pridursiu. Nespėjus mano

Dar pridursiu.
Nespėjus mano darbui tapti viešu, jau spėjau ir patobulinti:) Dabar oras prieš patekdamas į kolektorių eina tarpu tarp rąstinės sienos ir OSB plokštės, kuriomis dengtos sienos. Oro srauto temperatūra žymiai pakilo.
Dar matyt teks dėti galingesnį ventiliatorių, nes lauke esant minusinei temperatūrai, kolektoriuje laikėsi 40 laipsnių.

Sveikas,Vaidotai,labai

Sveikas,Vaidotai,labai smalsu,kas ten virš valdiklio,vardu ,,TEUFEL"? O valdiklį gal patalpinti į dėžutę - ką gali žinoti,kas praeis pro jį su kokia metaline šluota?

Tas daiktas niekaip su

Tas daiktas niekaip su kolektorium nesusijęs, garso kolonėlė. O dėžutė valdikliui bus, svarbiausia, kad veikia. Dar nežinia koks ventiliatorius pasiliks, jei 12V, reiks dar papildomo transformatoriaus ir dėžutės tikriausiai didėlesnės.

Aišku,o aš sutalpinau į 7*7

Aišku,o aš sutalpinau į 7*7 elektros paskirstymo dėžutę,nes atsisakiau maitinimo transformatoriaus - panaudojau prožektoriaus įkroviklį 9V 300mA 2,7VA.Puikiai veža valdiklio schemą ir ta pati stabilizuota įtampa paduota į relės atėjimo kontaktus ir pilnai pakanka dviems ventiliatoriams,užtektų,manau dar dviems ar daugiau,nors dabar,kai rašau,temperatūra kolektoriuje grėsmingai kyla.Dar tik vienuolikta valanda,o jau rodo mano kiniškas elektroninis stebuklas:HH,HH,prieš tai rodęs 70 laipsnių C.Reiškia,kad būtinai reikia galingesnių ventiliatorių.

Temperatūra tikrai per aukšta

Taip, būtinai dėkite galingesnį ventiliatorių arba kelis. Laikyti saulės kolektoriuje 70 laipsnių orą - tai šildyti kiemą. Net jeigu saulės kolektorius dviejų stiklų (stiklo paketas), tai didelis nuostolis.
Prieš jungiant prie maitinimo šaltinio didesnio galingumo ventiliatorius, patarčiau pasižiūrėti, kiek jis paveža amperų. Kiekvienas toks prietaisas turi galingumo ribą - galit sudeginti.
Labai pigiai arba už dyką galima gauti senų kompiuterių dar veikiančių maitinimo blokų. Jie duoda apie 12 V ir paveža paprastai apie 100 W. Prijungus prie ventiliatoriaus aukštesnę įtampą, jo našumas automatiškai padidėtų.

Kovo 26 , 13val.

Lauke +3, kolektoriuje +45, saulė šviečia stačiai į kolektorių.

tai nebedaug liko, gal pabaik

tai nebedaug liko, gal pabaik tu ta fasada isistiklint ir gausi didziuli kolektoriu su nuostabiai moderniu fasadu ???

Žinoma, mielai įstiklinčiau...

Mielai įstiklinčiau :) Kitoje pusėje galvoju galvoju daryti kolektorių vandeniui šildyti, bet kol kas pinigais nelyja, o iš atliekų to nepadarysi. Bandau sukurti asmeninę namo šildymo ir vėsinimo koncepciją. Kažkada gal keliais žodžiais pateiksiu žinovų teismui.

Saulė darbuojasi

Saulė šiandien šypsosi pilna burna ir pumpuoja šiluma į mūsų namus :D