Saulės kolektorius iš skardinių

Kategorijos: 

Rašo Kęstutis Vilbikaitis:

Labas, Petrai. Negaliu susilaikyti nepasigyręs, kad ir aš pasigaminau saulės kolektorių.

Šiandien išmėginau, bet saulės menkai. Kol gaminau, plieskė visu stiprumu, o dabar lyg tyčia...

Pastebėjimai tokie: suspindus saulei, ventiliatorius pučia iki 30 laipsnių. Daugiau nepavyko, gal per trumpai švietė. Įšjungus ventiliatorių ir įkišus termometrą į viršutinį vamzdį, gyvsidabris kyla iki galo ir kiltų dar toliau, bet už 50 laipsnių nėra kur. Valdiklis veikia puikiai.

Šildau namo priestatą, kuris tęsiasi per du aukštus su laiptine. Oro paėmimą teko daryti pirmo aukšto palubėje, o išėjimas gavosi antrame aukšte.

Nieko naujo nesukūriau, o tik nukopijavau kito darbą. Ačiū už nuostabų Tavo internetinį puslapį. Dabar kibsiu į šiltnamį - darysiu žemės šildymo sistemą.

Pagarbiai -

Kęstas

Komentarai

Ačiū,Sergej,čia tik taip

Ačiū,Sergej,čia tik taip atrodo nuotraukose,o natūroje net labai kreiva.Kitą,jei darysiu,pasistengsiu padaryti tobulesnį,nors ir šitas pateisino visus mano lūkesčius.

Jei patalpa aušta[per du

Jei patalpa aušta[per du aukštus],gal įmanoma šilumą nuvesti į apacią nuo palubės atskiru ortakiu su ventiliatoriumi?

Galima ir žemyn

Taip, šiltą orą ortakiais galima varyti ir žemyn, tik reikia stipresnio ventiliatoriaus.

Labai norėčiau sužinoti,koks

Labai norėčiau sužinoti,koks gaminamas galingiausias kompiuterinis ventiliatorius,nes aš kiek ieškojau internete,didesnio už 85 CFM oro srauto (ką tai reiškia-nežinau),taip ir neradau.Ieškojau 120 mm pločio korpusinio ventiliatoriaus.Pas mane būtent tokie du stovi,bet niekaip nespėja ataušinti iki rekomenduojamos temperatūros.Šiandien,įdienojus,rodė apie 58-60laipsnių.Įkišau į vamzdį papildomą-80mm dydžio ventiliatoriuką tai dar daugiau ėmė kilti karštis-turėjau išmesti.Įtampą padaviau normalią,apie 12,5V.Taip,kad nukreipti oro srautą žemyn,kol kas man neįgyvendinama svajonė.

Būna 12W

Mes turime nusipirkę kelis 12V 12W ventiliatorius. Nežinau, kiek kubų oro pravaro, bet su tais po pusantro vato net negali lyginti. Minusas - yra triukšmingeni. Skersmuo 12 cm.

ventiliatorius karštam orui

Sveiki, noriu pasidaryti priverstinį karšto oro padavimą nuo konvekcinės krosnelės, tam reikia ventiliatoriaus. Idomu ar tiktu tam kompiuterio ventiliatorius, ar atlaikys karštį? Kokia galėtų buti oro temperatura? Orginalus karščiui atsparus ventiliatoriai - neikandami finansiškai.

Atsakymas neįmanomas

Ar tiks ventiliatorius, priklauso nuo oro temperatūros. Tu jos nežinai. Atsakymas neįmanomas.
Kokia išeitis?
Reikia tikrinti ir sužinoti. Žinios nėra išprotaujamos.

Taip, as nezinau. Todel ir

Taip, as nezinau. Todel ir klausiu protingesniu ir labiau patyrusiu :) Gerai, apversiu klausima kitaip. Kokia temperatura atlaiko komp. ventiliatorius? Jus gi esate susidure turbut, naudodami kolektoriuose.

Nori lyginti, bet nežinai su kuo?

Aukščiausia oro temperatūra mano saulės kolektoriuje yra buvusi 70 laipsnių. Bet ką tau tai duos? Juk tu nežinai, kokios temperatūros oras eis nuo tos krosnelės. Tai, ką čia rašinėji, yra šūdo malimas. Užsikurk krosnelę, jeigu ją tikrai turi, įjunk tą ventiliatorių ir pažiūrėk. Jis kainuoja pigiau už elektroninį termometrą.

sveikinu

...sveikinu Kęstutį perlaužus save ir parodžius špygą marketingo sukčiams, o beja,- KUO DENGEI KOLEKTORIŲ? Mane nuo panašių darbų vis stabdo klausimas_ kuo uždengti? Polikarbonatas (kanalinis) per mažai praleidžia spindulių, stiklas- sunkus ir bijo vaikų akmenų bei gniūžčių. Yra tokia vyniojama danga, panaši į polietileno plėvelę, tik skaidri kaip stiklas ir kietoka kaip polikarbonatas. Su ja problemėlė tik ta, kad ją sunkoka idealiai tiesia ištempti. Įdomu gal kas turi nuomonę apie šią dangą?

Tinkamiausias yra stiklas

Nesuprantu, kuo jums neįtinka stiklas. Bijo vaikų akmenų bei gniūžčių? O langų stiklai nebijo?..
Vyručiai, juk tai - paprasčiausia fobija!
Stiklas kol kas yra pati skaidriausia, pigiausia ir saulės kolektoriams tinkamiausia medžiaga. Tik reikia jį dėti dvigubą - daryti stiklo paketą. Arba tokį paketą nusipirkti gatavą - girdėjau, turguose galima rasti gana pigių.

dėl stiklo

...stiklas, Petrai, neįtinka tuo, kad aš norėčiau tokį šildytuvą padaryt per visą sieną- apie 80 m2, o su tokiu plotu didėja sudaužymo rizika, juolab jog mano objektas Kauno priemiesty, o ne Šilalės rajono vienkiemy, kur praeivis (ypač vaikas-padauža)- retenybė. Suprantu, jog stiklas idealiausias šviesos pralaidumo aspektu, bet dar vienas niuansas- jo masė. Gi sunkus, o jei dar dvigubas, tai nežinia koks gipskartonio profilis jį atlaikys, ypač tokio ploto. Užtai ir domiuosi rulonine danga. Jos užtikau vienoj didelėj parduotuvėj Kaune, Raudondvario plente, su akcijom apie 20 Lt/m2. Nupirkau pabandymui. Uždengiau nedidelio šiltnamiuko stogą. Stebiu- ar šaltyje netrūkinėja, ar neblunka spinduliuojant ultravioletui. Galiu pasakyti, kad vizualiai žiemą atlaikė nepakitęs, be to jo šiluminė varža turėtų būti efektyvesnė už stiklo, o skaidrumas panašus. Na manau pradžiai teks pačiam padaryt nedidelį modelį sakykim 1mx2m, patikrinti rezultatus, kuriuos pranešiu vėliau.

Kaltas yra ne stiklas

Azdaxai, tu manai, kad Šilalės rajono vienkiemiuose nebūna fobiškų žmonių, kad šis mąstymo sutrikimas pasitaiko tik kur nors Kaune, prie Raudondvario plento? Būna, ir dar kaip būna! Pas mane irgi atvažiuoja įvairių fobų. Klausia: "Anūkai neišdaužo tavo kolektorių?" Paprastai atsakau: "Ne, anūkai daužo tik stiklinius langus, o saulės kolektorius palieka ramybėje". Dvi mano namo sienos yra padengtos vienu stiklu.

Žmogau, kada nors atsimerkęs išeik į miestą ir pasižiūrėk į didžiules stiklines vitrinas. Kodėl jų niekas nedaužo? Didžiuliai prekybos centrai sumontuoti iš aliuminio konstrukcijų ir laiko puikiausiai. Stiklas čia nieko dėtas. Tai sunkus mąstymo sutrikimas - fobija, tariamų pavojų sureikšminimas. Fobiški žmonės bijo naujų dalykų, todėl negali prasiveržti jų kūrybinis polėkis.

Aišku, ne mano reikalas, iš ko darysi savo kolektorius. Stiklą galima pakeisti kokia nors kita medžiaga, kad ir ne tokia skaidria. Tačiau aš neleisiu, kad šioje svetainėje būtų klaidinami kiti žmonės, o jų kūrybiniai sumanymai stabdomi svetimomis fobijomis. Todėl dar sykį sakau: jeigu laiko langų stiklai ir didžiulės stiklinės vitrinos, laikys ir saulės kolektoriai. Kam yra sunku tai suvokti, tegu pamėgina vietoj saulės kolektorių įsivaizduoti stiklinį namo fasadą ar verandą. Tai iš esmės yra tas pats, tik atstumas tarp stiklo ir sienos mažesnis - ne metras ir ne keli metrai, bet 5 centimetrai.

Dar apie fobijas

Namo išvaizda ir visa jo konstrukcija kažkokiu būdu mūsų psichikos yra siejama su pačiu žmogumi, todėl į namo pakeitimus žmogus gali reaguoti kaip į savo kūno chirurgines operacijas. Vienas fobiškas draugas sykį man prisipažino, kad išleisti iš šildymo sistemos vandenį jis bijo taip pat, kaip ir kraujo perpylimo. Apie saulės kolektorius jis bijo ir pagalvoti, nes jie gali įlaužti stogą.

Kada savo namo sienas aptaisiau stiklu, į mano tinklapį plūstelėjo baisus išsigandusių žmonių pasipiktinimas. Juk stiklus išdaužys vaikai, žvėrys arba aš pats, pjaudamas žolepjove kiemą. Mano namas saulėtą dieną užsidegs, nes juk nuo stiklo kažkokiu būdu užsidega miškai. Mano namas ne tik sudegs, bet ir supus. Mat nuo karščio kažkokiu būdu susidarys rasos taškas (!), siena sudrėks, įsimes grybelis...

Kurį laiką mėginau diskutuoti, paskui supratau, kad tai beviltiška. Psichikos sutrikimų diskusijomis neišgydysi. Ištryniau visus fobiškus kliedalus, kad jie neklaidintų sveikų, bet abejojančių žmonių. Juk baimė, kaip ir kitos emocijos, tarkime, juokas, turi savybę plisti, užkrėsti kitus. Štai kodėl aš savo svetainėje stabdau nepagrįstų baimių plitimą.

Kaip savo kūrybinę mintį apsaugoti nuo nepagrįstų baimių? Kūrėjams patarčiau savo idėjų nepasakoti baikštiems žmonėms ir neklausti jų patarimo. Apskritai geriau nieko jiems nesakyti - tegu pamato gatavą daiktą. Žodžiu, užsiėmę kūrybą, fobiškų žmonių neprisileiskit artyn nė per žingsnį. Jie bus tik kliūtis.

Žinoma, aš nesakau, kad nereikia spręsti realių problemų. Jeigu stogas supuvęs, gal jis tikrai neatlaikys tokio nieko, kaip saulės kolektoriaus dėžė? Gal pirmiau susitvarkyti stogą? O normalus stogas yra gana tvirta konstrukcija. Kada nors paskaičiuokite, kiek jis atlaiko sniego. Pamatuokite patį storiausią sniego sluoksnį ir storį padauginkit iš stogo ploto. Sužinosite sniego kiekį. Parsinešę pasverkit kokį kubinį decimetrą sniego. Garantuoju - būsit nustebę, kai sužinosit, koks svoris prispaudžia visą stogą. Bus juokinga lyginti tą rezultatą su 100 kilogramų nesveriančia saulės kolektoriaus dėže. Tačiau atminkit: bobiško žmogaus ir toks palyginimas nei kiek neįtikins.

Kai pirmuosius saulės kolektorius užsikėliau ant stogo, bailiai man aiškino, kad juos būtinai sudaužys kruša, kad reikia kažkokio specialaus grūdinto stiklo. Tačiau tie kvailiai man negalėjo atsakyti, kodėl kruša nesudaužo stoglangių. Štai jau daugiau kaip 10 metų mano saulės kolektoriai laukia ir niekaip nesulaukia, kada juos sudaužys iš dangaus krentantis ledas.

Jeigu aš būčiau klausęs visų šitų baimių, aš nieko nebūčiau turėjęs, net ekonomaizerių, nes ekonomaizeriai... užkiš kaminą ir jį suardys! Štai kodėl savo draugams kūrėjams patariu neprasidėti su bailiais ir vyti juos kuo toliau nuo savęs.

Dar apie fobijas

Ir aš taip sakau - bijai vilko , neik į mišką .
Labai ačiū ,Petrai ,kad pasidalini savo patirtimi ir labai džiugu kad yra tokių neskūpių žmonių kurie mielai dalinasi savo jau išbandytais išradimais.
Žinai , niekados nesukau galvos dėl stogo , o dabar paskaičiavau kad 4,5 tonos šiferio ten yra , o kur dar šlapio sniego kelios tonos tokiu oru kaip šiandien.Net žemė sudreba kai šliūkšteli pustonis sniego žemėn .Eitum pro šalį tai ir sprandą nusuktų .
Šią vasarą būtinai konstruosiu ant stogo kažkokį saulės kolektorių pagal tamstos rekomendacijas, tai manau kad jis puikiai pasitarnaus kaip sniegą prilaikantis užtvaras .

Geriau viršuje

Arūnai, nereikia užlaikyti sniego - jo ir be užtvarų susikaupia. Verčiau saulės kolektorių pakelk į patį viršų, į patį stogo smaigalį - ir pakabinti lengviau (užtenka paprasto kablio), ir šilumos penkiais laipsniais daugiau, negu visur kitur. Pats matavau. Čia jis nebus sniego užtvara, bet ir nereikia.

Man irgi buvo idomu dėl

Man irgi buvo idomu dėl polikarbonado ar negeriau naudoti,bet jaigu jis mažiau praleidžia šviesos,reiks rinktis stiklo paketą.O dėl paketo atsparumo akmenimis tai yra labai sudėtinga sudaužyti jis spiruokluoja,esu mates filmuota vagies bandymą isilaužti i parduotuvę, sudaužyti paketą nepavyko,tik atsinešus laužtuvą įlindo vidun.Tai tegul visi bijantys pabando sudaužyti paketą.Ps labai gera tinklapis daug radau sau idomios informacijos.

Aš tai dėjau stiklą,net

Aš tai dėjau stiklą,net negalvodamas apie kitą medžiagą,nes turiu senų langų.Dabar būtinai dėsiu antrą stiklą,aišku,teks pasinaudoti kėlimo technika,nes ir pirmą stiklą tvirtinau,jau prisukęs kolektorių prie sienos.Bijojau,kad nesuskiltų bestatant - kažkaip konstrukcija atrodė nelabai stabili,o gal kaip tik būtų sutvirtėjęs mano gaminys,įstiklinus,nežinau.

Antrojo stiklo reikia

Aš irgi antruosius stiklus dėjau ant pritvirtintų saulės kolektorių. Maniau, užteks vieno stiklo, bet vieną pavasarį pačiupinėjau - toks karštas, kad vos nenuplikau rankos. Kam šildyti lauką?

Dėti antrą stiklą yra visai nesunku, tik reikia gerai apgalvoto darbą ir suskurti saugią technologiją. Aš dirbau vienas. Apačioje prisiveržiau du medsraigčius, ant jų padėjau stiklo lapą, tada priglaudžiau prie rėmo ir užsukau viršuje iš anksto pritvirtintą skardinį laikiklį. Po to tarpelius užsandarinau silikonu, priveržiau daugiau skardinių laikiklių. Viskas labai paprasta.

Dabar ir labai saulėtomis pavasario dienomis antrasis stiklas stipriai neįkaista - šiluma eina į trobą, o ne į lauką.

koki galinguma pasirinkti?

Is patirties ,gal galite pasakyti -kokio galingumo ventiliatoriuka pasirinkti 3 kvadratu saules kolektoriui 2.5 m /1.2m oras imamas is lauko??? kitas toks pat bus tik ora ims is vidaus ... Ir su elektra labai nedraugaujam-tai kuo skiriasi pvz 12 w maitinama nuo 12 voltu(turbut taip pasakiau) ir pav 15w maitinama nuo 220 ??? jau beveik viska pasidareme liko elektrine dalis...

Galingumas yra pakankamas

Galingumas matuojamas vatais. 12 vatų yra šiek tiek mažiau už 15, bet jūsų atveju užteks. Voltais matuojama įtampa. jeigu pirksite 220 V ventiliatorių, jį galėsite maitinti elektros tinklo įtampa. Jeigu 12V, reikės papildomo maitinimo šaltinio.

Ar turite valdiklį, kuris tuos ventiliatorius junginėtų? Kokia įtampa dirba tas valdiklis?

Kaip viska pakabinsime ant

Kaip viska pakabinsime ant sienos,planuojame valdikli (valdiklius) prasytis , kad pagamintume Jus. Bet kiek supratau , juos uzmaitina 12vatu, o mes galvojame ,kad nereiketu papildomu maitinimo saltinio- pirkti buitini ventiliatoriu 15v ir pajungtiti nuo 220 -ar Jusu valdiklis veikia nuo 220/? Ir dar. Ant vienos namo sienos vienam kampe kabes vienas kitam kitas kolektorius, analogiskai ant kitos sienos taip pat bus po 2vienetus kiekviename kampe- viso 6vnt, klausimas-su kiek valdikliu galima prasisukti , jie nera labai pigus noretusi su maziau ...

Vienas valdiklis tinka keliems saulės kolektoriams

Jeigu labai reikia, galime padaryti 12 V maitinamą valdiklį, bet tai nelabai praktiška. Daug geriau 220 V - nusipirkę galingesnį 12 V maitinimo šaltinį, tarkim, seno kompiuterio maitinimo bloką, kiek norėsite, tiek galėsite jungti ventiliatorių. Yra visai neblogų 220V ventiliatorių.

Vienas valdiklis gali valdyti kelis saulės kolektorius, jeigu tie nukreipti į vieną pusę, Jeigu ant dviejų sienų, tarkim, pietinės ir vakarinės, tai reikėtų dviejų valdiklių. Arba turėtų būti kažkoks specialus užsakymas Vincui, kad jis sukurtų "dvigubą" valdiklį. Bet paprasčiau būtų du.

Su tais valdikliais ilgai nedelskit. Kai saulės kolektorius pasikabinsit ant sienos, mes jums valdiklių per vieną dieną tikrai nepadarysime. O jūs iškart norėsit, kad jie pradėtų veikti... Iš patirties žinau, koks tada apima nekantrumas. :)

Galvoju kaip bus, pvz ant 2

Galvoju kaip bus, pvz ant 2 kolektoriu-vienas valdiklis... Davikliukai vistiek bus tik viename is ju, o energija tiekiama abiems, bet namo sienai esant 10m. vienam kampe saule sviecia kitam dar ne, prie minus 3 is kitopus salta ora i vidu kol saule iki kito daeis, laiko tarpas gal ir nedidelis bus,bet.... ar cia nesamone pasakiau???? o valdikliu lauksime po uzsakymo kiek reikes,esam kantrus ir suprantam ,kad per kelias dienas nesusikurs...

Užteks vieno

Na, jeigu pusę sienos uždengia didžiulis šešėlis, kuris nepraeina kokią valandą, tada gal reikėtų kitame gale atskiro valdiklio... Bet juk pigiau ir paprasčiau būtų daviklį dėti ten, kur saulė ateina paskiausiai - tada visur garantuotai turėsite karštą orą.

Tokius darbus dirbame tik laisvalaikiu,t.y. savaitgaliais. Taigi mažiausiai teks laukti savaitę.

Paruoseme, dvi angas- (2 oro

Paruoseme, dvi angas- (2 oro kolektoriam,vienas i rusi kitas i pirma auksta, oras imamas bus lauke) pietines puses desiniam kampe... gresime-montuosime dar dviem, tik nezinom kur butu geriau-ar tos pacios pietines puses priesingame kairiame kampe, ar salia jau ant vakarines sienos, bet kokiu atveju abu eitu i tas pacias patalpas...??? Suprantam kad ant ivairios sienos bus gerai tuom,kad kai negaus saules pietus gaus vakarai, bet orentuojantis i vasario,kovo, balandzio, spalio ,lapkricio menesius lyg atrodo ,kad saulutes daugiau buna iki 14h dienos negu poto... kuri puse jusu nuomone-i namus daugiau silmos pripustu???

Įkišiu trigrašį

Manau kolektoriaus daviklis turi būti viršuje, kur šiluma savaime pakyla ir nesvarbu dengia dalį jo šešėlis ar ne. Ten pat juk ir ir įėjimas į trobą turi būti. Šiluma nieko neklausia ir tiesiog kyla aukštyn. Visa fizika.