Lauko dušas už 300

Kategorijos: 

Rašo Žydrūnas ČETKAUSKAS:
Sveiki Petrai. Gamindamas saulės kolektorių, pasinaudojau jūsų patarimais.
Trumpai apie kainas.
Skelbimuose radau parduodamus pora skardinių radiatorių 600mm ilgio (60Lt. už abu). Nupirkau drėgmei atsparios faneros, 9mm storio, atraižų (65Lt.). Kietos 30mm storio akmens vatos davė draugas ( 0,00Lt). Visiems sujungimams naudojau lauko vandentiekio jungtis ir vamzdžius 25mm skersmes ( išleidau iš viso apie 95Lt). Skardos akmens vatai uždengti davė tėvukas ( 0,00Lt.) Aerozoliniai karščiui atsparūs juodi dažai ( 28 Lt). Stiklą taip pat gavau už dyka. Plastikine 120 litrų talpos statinė kainavo 45 lt. Medvarščių, ilgasriegių, silikono ir visų kitų smulkmenų turėjau prikaupęs (mat esu mėgėjas pameistrauti). Taigi išleidau apie 300lt.
 
Iš faneros padariau dėžę, dugną išklojau akmens vata, ant viršaus užklojau ploną skardą. Sumontavau radiatorius ir viska nudažiau juodai.  
Į statinę sumontavau klozeto bakelio vandens prileidimo plūdę ir kitus vamzdžius, kurie reikalingi vandeniui paduoti į dušą ir papildyti nauju. Sodyboje mėtėsi vamzdžio rėmas, kurį apkaliau lentomis. Gavosi kažkas panašaus į dušo kabiną.
Statinę užkėliau ant dušo kabinos, viską sujungiau lauko vandentiekio vamzdžiais. Sistemai užpildyti kolektoriaus apačioje įtaisiau kraną ( pildant iš apačios nesusidarė oro kamščiai, o  atėjus žiemai tuo kranu išleisiu vandenį).  Patikrinau - sistema sandari.
Negalėjau atsidžiaugti, kai po poros valandų vamzdis, kuris iš kolektoriaus kyla į vandens talpą, pradėjo šilti. Vadinasi, savaiminė vandens cirkuliacija veikia. Po keturių valandų jau stovėjau duše ir mėgavausi šiltu vandeniu.
Vandens statinė yra atvira. plūdini mechanizmą vandeniui pripildyti įrengiau aukščiausiai, bet per vamzdeli vanduo pildosi į statinės dugną. Iš kolektoriaus ateinantis šiltas vanduo ateina šiek tiek aukščiau nei per statinės vidurį. Į kolektorių šaltas vanduo teka iš statinės dugno. Į dušą vanduo imamas truputi aukščiau, nei ateina iš kolektoriaus. Tokiu būdu vandens neišleisiu žemiau tos vietos, kur vanduo ateina iš kolektoriaus (tad sistema nepagauna oro ir nesusidaro oro kamščio).  Schema būtų tokia:
Žinoma, jei  4 žmones prausis iš eiles, tai nuolat besipildantis šaltas vanduo atskies sušildytą vandenį. Bet prausiantis su pertraukomis vandens pilnai pakanka. 
Kolektoriui pagaminti ir statinei sukomplektuoti prireikė savaitgalio. Kitą savaitgalį jau rinkau viską į krūvą ir sekmadienio vakare, po darbo, prausiausi po savo pagamintu dušu su saules kolektoriumi.
Saulėtą dieną jau apie 11 val. ryte vanduo būna šiltas, o po pietų reikia truputi išleisti, kad susimaišytų su šaltu, nes būna per karštas. Žodžiu, 4 žmonėms vandens pilnai užtenka. Visa tai įrengiau uošvių sodyboje. Dabar gaminsiu dar viena - galingesni,  tėvukams. 
Dar kartą dekoju už patarimus, dalinuosi foto, kurias padariau gamybos proceso eigoje. Viskas pasiteisino 100 procentų.

Žydrūnas

Komentarai

Dėl dušo

Įtaisyk vandens maišytuvą, tikrai pravers karštą dieną. Patirtis - antra vasara.

Puiku

Šaunus darbas:) ,o nebuvo plano dėžę iškloti folga,kad atspindėtu karštį?

Gerai, kad neišklojo folija

Labai gerai, kad Žydrūnui nešovė tokia mintis pakloti foliją ir atspindėti karštį. Saulės kolektoproiuose daroma atvirkščiai - klojama juoda skarda, kad ji ne atspindėtų, bet sugertų karštį.

Lauko dušas

O ar galima padaryti taip kaip būna kombinuotuose boileriuose kai šilumnešis pašildo naudojama vandenį ? T.y. ar galima daryti uždarą sistemą kad vanduo iš saulės kolektoriaus neturėtų tiesioginio kontakto su pašildomu vandeniu. Kitaip tariant į statinę ateitų vamzdis iš šilumokaičio , ten butų suvyniotas spiralės principu kad didesnis plotas būtų ir tada atgal į šilumokaitį. Ar tada vanduo tekės "samatioku" ? Ir ar bus efektyvu?
Klausiu dėl to jog neturiu galimybės pastoviai papildyti statinę vandeniu tad nesinori jog sistema pagautų oro.

Veiktų

Jeigu saulės kolektorius stovėtų žemiau statinės su gyvatuku, savitakinė sistema veiktų.

Bet nelabai suprantu, kam tai daryti. Verčiau paskambinkit.