Kokiame gylyje kasti šiltnamio vamzdžius?

Kategorijos: 

Noriu Jūsų pavyzdžiu pasidaryti žeme šildomą šiltnamį, bet nesugalvoju, kokiame gylyje užkasti vamzdžius. Jeigu noriu sukaupti žemėje kuo daugiau šilumos, tai vamzdžius turėčiau kasti kuo giliau? Ar metro užtektų?

Ipolitas

ATSAKYMAS

Taip, daugiau žemės - didesnis šilumos akumuliatorius. Bet yra ir kita reikalo pusė. Jeigu daržoves auginsite žemėje, nesinaudodami hidroponika, tai jums reikės įšildyti ir dirvožemį. Taigi šiluma reikalinga ir žemės paviršiuje.

Mes skaičiavome taip - įšalas Lietuvoje siekia apie metrą. Vamzdžius užkasėme pusės metro gylyje - kaip tik per patį įšalo vidurį. Savo tikslą pasiekėme - pavasarį įjungus šiltnamio automatiką ir pradėjus varyti į žemę šilumą, įšalas dingsta per kelias dienas. Balandžio 20 d. tradiciškai išnešame daugus į šiltnamį ir pasodiname hidroponikos vamzdžiuose, bet jau galima būtų sodinti ir žemėje, nes dirvožemis būna įšilęs.

Norėdami didesnio šilumos akumuliatoriaus, kai kurie žmonės vamzdžius kasė dviem aukštais: vienus paklojo metro, kitus - pusės metro gylyje. Kiti juos netgi sujungė, darydami bendrą gyvatuką po žeme. Jie mums tvirtino, kad tai pasiteisino.

Petras

Komentarai

O gal geresnė mintis būtų

O gal geresnė mintis būtų žemiau vamzdžių iškloti putų polestirolio atraižas? Jų dykai galima prisirinkti prie restauruojamų daugiabučių.

O kam?

Juk taip sumažinsi šilumos akumuliatorių!

Vamzdžius reikia kloti kuo laidesnius, kad jie paimtų ir atiduotų kuo daugiau šilumos. Ir jokiu būdu jų neizoliuoti.