Kaip išsiverdu kieto muilo

Kategorijos: 

Ilgais žiemos sekmadieniais, kai atsibosta maldos, pasidarau muilo.
Šiandien - tris porcijas. Viena jau sustingusi ir supjaustyta, kitos dvi porcijos dar stingsta plastiko indeliuose. Vėsdamas muilas stingsta greitai, bet jį dar reikia džiovinti (nokinti).


Naminis rankų darbo muilas būna švelnesnis ir nedžiovina rankų. Jis yra su pasilikusiu glicerinu, kurį fabrikai išseparuoja ir parduoda vaistinėse kaip atskirą produktą.
Naminis geros kokybės muilas nėra brangus.
Aš darau pagal tokį receptą:
500 gr lydytų kiaulės taukų;
150 gr kokoso aliejaus;
150 gr avyvuogių aliejaus;
200 gr saulėgrąžų aliejaus;
400 gr vandens;
160 gr natrio šarmo.
Natrio šarmas perkamas bitininkų parduotuvėse. Lydytų kiaulės taukų galima nusipirkti maisto parduotuvėse, bet galima išsilydyti pačiam, nedideliame vandens kiekyje verdant taukinę. Verdi, verdi, kol pasibaigia vanduo, ir plėvės ima ruduoti. Tada viską perpili per kiaurasamtį, kuriame pasilieka skrudintos kresnos. Aš jas naudoju vėdarams, kugeliui kepti, jomis kepu ir kiaušinienę. Skanumėlis!
Taukai tinka ne tik kepimui, bet ir muilui.
Muilą reikia virti nerūdijančio plieno arba emaliuotame puode, kurie nebijo stipraus šarmo. Aliuminiai puodai netinka!
Šarmą ištirpini vandenyje ir supili į verdančius taukus bei aliejų. Su šarmu - menki juokai! Saugokite rankas, o ypač - akis. Dėl viso pikto galite užsidėti apsauginius akinius ir apsimauti gumines pirštines.
Verdi, maišai, kol masė pasidaro vientisa ir ima tirštėti lyg kisielius. Tada įpili kokių kvapų.
Tirštėjančią masę supili į indelius. Kiti pilsto į visokias prašmatnias formeles, aš supilu į paprasčiausius indelius
nuo šaldytos paukštienos. Kai masė sukietėja šiek tiek, atsargiai iškratau, supjaustau ir padedu džiūti.
Šviežiu muilu naudotis negalima! Visas šarmas dar nėra sureagavęs su taukais, jis degina odą. Muilas dar turi džiūti ir nokti. Po kelių savaičių ar mėnesio jis jau puikus.
Kas yra muilas? Tai šarmu paveikti riebalai, kurie jau nebeatstumia vandens, bet tirpsta jame. Taigi šarmu paveikti riebalai sulimpa ir su vandeniu, ir su nešvarumais, o stipri vandens srovė nuplauna nešvarumus kartu su muilu. Nieko čia stebuklingo, nieko nepaprasto.
Pasidaryti puikaus ir pigaus muilo gali kiekvienas.

Komentarai

Petrai, o kokius kvapus

Petrai, o kokius kvapus galima pilti į muilą?
Ta prasme, jie kosmetiniai ar dar kažkokie?

Kvapai visokie

Dėl kvapo galima naudoti eterinius aliejus, jų sintetinių nesunku nusipirkti. Galima pasidaryti ir natūralių, tarkim, blenderyje sumalti melisos ar kokios kitos kvapnios žolės lapų, užpylus ant jų šiek tiek vandens ir aliejaus, o paskui nusunkus skystį. Tas skystis bus labai kvapnus.

jeigu galima, savo trigrašį

jeigu galima, savo trigrašį įkišiu ir aš.Pirma, tai noriu pasidžiaugt puikiu tiklalapiu, dėkui, kad esate. Muila "verdu" maždaug 5-6metus, tik proporcijas skaičiuoju tam skirta skaičiuokle :) o kas liečia kvapus, kad ir kuo be kvėpintumėt, naturalus muilas niekada neturės stipraus kvapo kaip masinis parduotuvinis, kvepės žemiškai ir subtiliai, vos juntamu maloniu aromatu.

Skonio dalykas

Į naminį muilą privarius sintetinių kvapų, jis būna labai kvapnus. Esu tokio daręs. Bet nemanau, kad toks stiprus kvapas labai reikalingas.

Žolelių kvapas silpnesnis, bet subtilesnis. Man jis labiau patinka.

Kas nori, gali daryti ir tokio, ir tokio muilo. Pripilkit eterinių aliejų, ir naminis muilas kvepės dar stipriau už pirktinį. Skonio dalykas.