Dūmų generatorius šaltam rūkymui

Kategorijos: 

Vakar užkūrėme dūmų generatorių. Iš vamzdžio pradėjo eiti pirmieji dūmai. Iš pradžių labai skysti, bet pamažu ėmė tirštėti.

Generatorius užkuriamas iš viršaus. Į vidų primetėme visokių šakelių, skiedrų, žievių, įdėjome popieriaus ir uždegėme. Kai ugnis gerai įsidegė, užvožiau sandarų dangtį.

Dangtis užsivožia sandariai, bet jo viršuje yra trumpas vamzdelis. Oras į generatorių gali įeiti tik pro jį. Dūmams lauk varyti naudojame kompresorių. Tai paprasčiausia orapūtė, kuri naudojama tvenkiniams žiemą vėdinti. Manau, tam reikalui tiktų ir galingesnis akvariumo burbuliatorius.

Oras į dūmų generatorių pučiamas plonu metaliniu vamzdeliu, kuris įstatytas išmetamajam vamzdžiui priešingoje pusėje. Oro vamzdelis įvestas į pat išmetimo vamzdį ir veikia kaip pulverizatorius - išpūsdamas lauk dūmus, jis siurbia į generatorių orą pro dangčio viršų. Bet oro tiek mažai, kad jo neužtenka normaliam degimui. Taigi pagaliai generatoriuje tik smilksta. Nesudegęs kuras tirštais dūmais eina pro išmetimo vamzdį.

Kiek dažnai reikia kurstyti generatorių? Užkūrėme vakare pusę devynių, ir jis veikė per visą naktį. Šeštą ryto dūmai jau buvo pasibaigę, bet generatoriaus apačia dar šilta. Vadinasi, kuras pasibaigė ką tik.

Kaip matote nuotraukoje, dūmų generatorių pasidarėme iš plono ilgo automobilinio dujų baliono. Dūmų išmetimui Vincas prie jo privirino seno duslintuvo vamzdį. Generatorius stovi ant trijų privirintų metalinių kojų. Jo viduje, šiek tiek aukščiau išmetimo vamzdžio įstatytos metalinės grotelės, kurias padarėme iš apvalaus lakšto, išdeginę jame skylių.

Šis generatorius skirtas šaltam rūkymui, bet galima tokiu būdu pasidaryti ir karštam. Tokiu atveju dūmus reikėtų imti ne per generatoriaus apačią, bet nuo viršaus, tam reikalui generatoriaus viduje įstačius metalinį vamzdį dūmams praeiti.

Dūmų generatorius nėra mūsų išradimas - jo idėją radau internete. Manau, jį galėtų pasidaryti kiekvienas nagingesnis meistras. Generatorių galima būtų galima daryti ne tik iš dujų baliono, bet ir iš storesnio metalinio vamzdžio.

O rūkykla? Taip, dabar reikia iš ko nors pasidaryti rūkyklą. Ne per didelę, kad išsilaikytų stipri dūmų koncentracija, ir ne per mažą, kad joje tilptų tiek žuvies arba mėsos, kiek mums reikalinga.

Komentarai

Dumu generatorius

Laba diena , norėjau paklausti kaip is šitokio dūmų generatoriaus pašalinti pelenus , jei gerai suprantu kaskart ji reikėtu apvertinėti , bet ir apvertus per groteles sudėtinga išpurtyti .Ar esate numate kaip pašalinti paprastesniu būdu ?

Paprasčiausias būdas

Pats paprasčiausias būdas - apversti generatorių ir viską iškratyti. Grotelės irgi iškrenta, už jų nieko nelieka.

Jeigu nori sudėtingiau, gali apačioje įsidėti valymo dureles ir pro jas kokiu žarstekliu krapštyti pelenus. Jeigu jas darysi, pasistenk padaryti kuo sandariau, kad pro jas nebūtų siurbiamas oras.