Rūkykla su dūmų generatoriumi

Kategorijos: 

Šiandien į naująją savo rūkyklą prikrovėme bliūdą mėsos ir užkūrėme dūmų generatorių, kurį jau išbandėme vakar. Būtų tilpę gerokai daugiau, bet tiek teturėjome. Rūkykloje iš viso penkios grotelės mėsai ar žuviai padėti. Kuo daugiau rūkyklą prikrauni, tuo didesnis jos našumas.

Kodėl darėme groteles? Taip patogiau ir talpiau. Seniai atsisakėme nepatogaus būdo žuvį ar mėsą rūkykloje kabinti.

 

Rūkyklos dėžę pasidarėme iš senos skardinės dėžės. Man atrodo, tai buvo kažkokia skalbimo mašina su durelėmis. Jei nudažysim, laikys ilgiau. Bet ir nedažyta gerai varo per save dūmus.

Kuo rūkykla su dūmų generatoriumi geriau už paprastą malkų kūrenimą? Taip rūkyti daug patogiau ir pigiau, nes reikia kur kas mažiau kuro. Prikrovėme smulkių trešnės šakelių, kitokių pagaliukų, skiedrų, užkūrėme ir palikome be priežiūros. Dūmai šalti, nėra jokio pavojaus, kad mėsa ims tirpti. Kol viskas sudegs, praeis diena. Paskui žiūrėsiu, ar reikia dar rūkyti, ar jau gana. Labai svarbu, kad visi dūmai eina pro rūkyklą, todėl rūkymas intensyvesnis.

Jeigu kuras labai drėgnas, tarkime, žalios alksnio šalelės, ir nenori įsidegti, dūmų generatorių galima paguldyti ant šono.

Šitaip paguldžius generatorių, pagaliukai dega geriau, nes sustiprėja trauka (kompresoriui nereikia karštų ir lengvų dūmų traukti žemyn), tačiau iškyla šioks toks pavojus, kad išdžiūvę jie įsidegs pernelyg smarkiai, ir šaltas rūkymas gali pavirsti karštu.

Visgi, naudojant dūmų generatorių, reikėtų rūkyti visiškai sausais pagaliukais ar pjuvenomis, atsisakant ir labai dervingų medžių, tokių, kaip alksnis. Nebent įdėti jo labai sauso dėl kvapo. Mat dūmų generatorius labai gerai daro dūmus ir iš visai sauso kuro, kuris negali pilnai sudegti dėl deguonies stygiaus. Tam ir generatorius, o ne paprasta rūkykla. Drėgni pagaliukai generatoriui per sunku, rūkykloje ima darytis daug kondensato. Rūkant šaltuoju būdu, kondensatas ir taip problema, nes dūmai ateina rasos taško temperatūros. Kondensatas man pridarė tiek rūpesčio, kad turėjau šitą rūkyklą (ne generatorių) dar tobulinti. Bet apie tai - kita kalba.

Komentarai

Vakaro pasvaičiojimai

Tai, jei padaryti aukštą kaminą ant rūkyklos, tai (gal) ir nereiktų burbuliatoriaus, Nebent, taip neitų visą laiką išlaikyti vienodo oro srauto. (čia visiškai praktiškai neišbandytos mintys)

Neišbandytos fantazijos

Taip, akivaizdu, kad neišbandytos. Sunku pasakyti, kokio aukštumo reikėtų kamino, kad jis galėtų siurbti dūmus žemyn pro malkas. Galėtumei išbandyti ir parašyti. Tada bus liuks informacija.