Greitas ir humaniškas būdas atsikratyti kurmių

Kategorijos: 

Į kurmio urvelį įkiši žuvį, ir nieko daugiau daryti nereikia. Bei spąstų, nei nuodų, nei vėjo malnėlių. Žuvis po žeme supūva pati ir po visą kurmio urvyną paleidžia tokį kvapelį, kad ojoj! O kurmis - labai išrankus plėšrūnas. Jis minta tik šviežiais, ką tik pagautais sliekais. Subtilia savo uosle pajutęs švinkenos kvapą, jis labai pasikitina ir su keiksmais išsikrausto kitur. Dar ir kitiems kurmiams pasako, kokia čia šlykšti vieta.

Tų žuvelių reikia dėti daugiau, geriausia - visuose kurmrausiuose. Žuvelių aš daug neturėjau, tai dėjau po vieną. Taip iš vienos vietos savo kurnį nuvojau į kitą, paskui - dar į kitą, galiausiai jis nusispjovė į mano valdas ir išsikraustė ieškoti padoresnės sodybos. Per kelias savaites mano kieme neliko nė vieno kurmio. Bet jeigu jeigu žuvelių būčiau prikaišiojęs įvairiuose vietose, visi kurmiai būtų turėję dingti iškart.

Komentarai

Kaip pasiseka. Mums nei

Kaip pasiseka. Mums nei vanduo, nei spastai, nei pypsintys prietaisai ar chemija nepadėjo. Net koncentruotam formaline (lakus kancerogenas) mirkytus skudurėlius kaišiojom. Kai susitaikėm su kaimynyste, nei labai pastebim, nei nervuojamės :)

pagalbininkas

pas mus tuo klausimu kaip suprantu katinas darbuojasi, plotas nėra didelis tik 14a, bet nuo to laiko kai katinas didžiąją dalį laiko praleidžia laukia kurmiarausių ant vejos nebeliko, tik darže keletas. Karts nuo karto randam kurmių lavoniukų ant pievelės, nes "medžiotojas" tempia į kiemą viską kas juda ir yra mažesnis už jį :D

Labai padėjo. Ačiū. Užkasiau

Labai padėjo. Ačiū. Užkasiau dvi karpių galvas, tai kuriai pasiėmė armoniką ir išsinešdino lauk. Prieš tai visas kiemas buvo perraustas.

O man po tokio eksperimento

O man po tokio eksperimento kurmis po nakties už 2 metrų nuo "apžuvintos" zonos išvarė 14 naujų kurmiarausių, o paskui matyt katinai ar šunys iškasė tuos žuveliokus, tai turėjau dvigubai daugiau sugadintos vejos. Tiesa, kurmis pasitaike neeilinis - keldavo kupstus iškart pravažiavus vejapjovei, tai pasinaudodamos šiuo jo blogu ipročiu aš jį pribaigiau kastuvu. Dabar turiu kitą kurmį, bet jis kupstų matomose vietose nekelia, tai aš jo labai ir negainioju. Anksčiau esu pribaigęs tokiu receptu: vandenyje tiprinau amonio salietrą - kiek tirpsta, tame tirpale išmirkau seną laikraštį (netinka blizgūs), tada išdžiovinu (tik sausu oru, kitu atveju traukia drėgmę), susuku į vamzdelį, vieną galą užlenkiu, atkasu urvą, uždegu šitą neužlenktą galą, užpučiu ir įkišu į urvą, užkasu žemėmis. Toks knatas dega ir be oro, pagamina labai daug sunkių (ir nuodingų) dūmų. Po šitos dujų kameros pasimato kur yra urvai, esu radęs išlindusį ir nusibaigusį kurmį. Kišti į urvą reikia greitai, nes dega irgi greitai.