Kaip išugdyti valią ir išmokti gerti saikingai

Kategorijos: 

Štai dvidešimt metų iškentėjau negėręs. Jau atrodė, kad visai nebenoriu ir nebereikia, bet žmonės laiku atvėrė akis. "Ponas Petrai, jūs norite jo, alkoholio, kiekvieną minutę, kiekvieną sekundę, ir kenčiate, taip kenčiate, kad žmones žeminate savo puikybe", - rašo man vienas nepažįstamas alkoholikas. O kaip atlaikyti tokias kančias? Rūpi žmonėms...

Yra keli patikimi sėkmingo kentėjimo būdai. Galite pamėginti.

Pradėkim nuo to, kad reikia išsiugdyti valią ir išmokti gerti saikingai. Juk pats alkoholis, kaip sako žmonių išmintis, nėra blogai, tai užtikrintas daiktas, svarbu žinoti ribą ir jos neviršyti. Be stiprios valios tai neįmanoma.

Pradedam valios ugdymą. Įsipilat vieną taurelę, išgeriat. Išsipilat antrą, bet kurį laiką negeriat. Žiūrit į ją, įsivaizduojate, kaip tai skanu, koks mielas kvaitulys nueitų per kūną, išmaukus tai iki dugno. Taurelę paimat į rankas, pauostot, bet dar vis negeriat, vis susilaikote. Išgeriat tik tada, kai jau visai, visai nebegalite iškentėti. Kol butelis pasibaigs, jūsų valia bus labai sustiprėjusi.

Dar geriau šį pratimą atlikti dviese. Nusiperkat butelį pusiau, įsipilat po taurelę, išgeriat, įsipilat po antrą, bet negeriat. Raginat vienas kitą, gundote, bet mėginate išsilaikyti. Tik tada, kai vienas neištveria, išgeria ir antrasis. O kuris daugiau sykių pirmas sužlugs, pirks antrą butelį. Taip atsiras azartas dar labiau stiprinti valią. Galiausiai vaišina visus  dalyvius vakaro nugalėtojas.

Paprastai žmonės geria, kai nori, o kai nenori negeria. Reikia aptikti savyje tą momentą, kai visai nesinori gerti. Absoliučiai! Štai tada įsipilkit taurelę ir prisiverskit išgerti. Jeigu dar vis neužėjo noras, prisiverskit išgerti antrą ir trečią. Matysite - kuo toliau, tuo labiau stiprės ryžtas negerti. Galimas daiktas, pakilsit nuo stalo ir pasileisit į krautuvę pratyboms pratęsti. Ir niekas jūsų jau nesulaikys!

Kada valia pakankamai išugdyta, laikas nusistatyti ribą. Viena, dvi, trys taurelės, du buteliai?.. Kiekvienam riba gali būti skirtinga. Svarbu ją sužinoti.

Iš karto, žinoma, nepavyks. Tikriausiai padauginsit. Bet nenuleiskite rankų, po kurio laiko bandykit dar sykį. Gerkit, kol pajusit - gana. Tada išgerkit dar vieną ir įsiminkite skaičių. Geriau užsirašykite, nes jeigu po to padauginsit, kitą dieną galite neprisiminti.

Dabar žinote ribą ir galite gerti drąsiai. Pasiekę ją, būtinai pasakykit draugams: štai mano riba! Užtvirtinkit ją. Jeigu paaiškės, kad riba per maža, galite pakoreguoti. Taip pamažu pasieksite optimalų savo taurelių skaičių. Nereikia norėti visko iškart.

Kada išmokote gerti saikingai, gali užeiti noras mesti visai. Juk būna, kad stiprios valios žmonės pasikelia į puikybę. Aišku, tai kraštutinumas. Bet jeigu nusprendėt daryti tokią kvailystę, laikykitės savo sprendimo. Svarbu neskubėti, nesikarščiuoti ir viską gerai apmąstyti.

Niekada nieko nepradėkit karšta galva tuoj pat, daug geriau nusistatyti konkrečią datą - kito mėnesio pradžią, Naujuosius metus, pirmadienį, galima ir nuo rytoj. Svarbu iki to laiko suprasti, ko atsisakote. Jeigu alaus mėgėjas, tai neteksite šalto, gaivaus, putojančio ir nuostabiai kvepiančio alučio bokalo. Įsivaizduojate jį? Įsivaizduokite kuo geriau, pajuskite burnoje malonumą, pajuskit ir įsivaizduojamą svaigulį, kurio daugiau nepatirsit.

Mėgstate vyną, degtinę - darykite tai su vynu ir degtine. Ir su draugais atsisveikinkit, su visa šaunia kompanija, kurią išduodate, kurios daugiau niekada nematysit. Ir niekada jūs taip gerai nepasilinksminsit! Supraskite tai. Nuolatos apie tai galvokit, pratinkit save prie netekties. Tai bus didžiausia netektis jūsų gyvenime, todėl svarbu iš anksto labai gerai pasiruošti.

Kad būtų lengviau, pasitarkite su draugais, paklauskite jų patarimo. Gali būti, kai kas iš draugų jau yra metęs, kitas - gal ir ne vieną sykį. Jų patirtis pravers. O kai suvoksit, kokį dalyką prarandat, tada meskite į sveikatą.

Svarbu, kad nepakiltumėt į begalinę puikybę ir nepradėtumėt niekinti to to, ką jums davė alkoholis. Atminkit - alkoholis yra gerai, tai nuostabus išradimas, ne veltui laikomas Dievo krauju. Įsidėmėk, žmogau: alkoholis yra gerai, taik tu esi nevykėlis, nemoki gerti protingai, tu jau ne vyras, tau nebegalima. Ko gero, tu alkoholikas, jei negali!

Gali būti, iš pirmo sykio tau nepavyks. Gėda, bet dar ne tragedija. Matyt, per daug pasikėlei, neįvertinai to, ką davė alus, vynas, degtinė. O juk turėjai draugų, alaus, vyno, degtinės. Ir ne invalidas buvai, išgerti galėjai. Jeigu saikingai, tai kas čia baisaus?

Pradėkite vėl nuo saikingo vartojimo, ugdykite valią, ruoškitės naujam apsisprendimui. Ir atgailaukite. Daug atgailaukite. Įsikalkit į galvą - tai neįmanoma. Jūs norėsite jo, alkoholio, kiekvieną minutę, kiekvieną sekundę, ir kentėsit be jo, taip kentėsit, kad žeminsit žmones savo puikybe.

O dabar, jei nepraėjo puikybė, meskite vėl.

Kovokit su savimi!

Nepasiduokit.