Mitas visam gyvenimui

Kategorijos: 

Buvęs alkoholikas? Koks dar buvęs? Jeigu jau alkoholikas, tai visam gyvenimui. Argi yra buvusių brolių? Arba buvusių lietuvių? Jeigu tapai, tai juk visam gyvenimui!
Manau, šimtus kartų esate girdėję šitą nesąmonę. Ne tik iš amžinųjų (anoniminių) alkoholikų.
Mitas apie alkoholizmo "nepagydomumą" yra labai stiprus ir populiarus. Jo laikosi ir prasigėrę psichiatrai bei vadinamieji psichologai. Kaip girtuoklis pacientas gali nebejausti potraukio alkoholiui, jeigu jie, šitokie korifiejai, visą gyvenimą jautė ir jaus?
Aš vis prisimenu, kaip vieną sykį į mano tinklalapį parašė vienas prasigėręs kunigas. Petrai, tu tebesi alkoholikas, rašė jis man, tu jauti nuolatinį potraukį alkoholiui, kiekvieną dieną jauti kankinantį potraukį, todėl esi piktas ant viso pasaulio, ant visų žmonių. Jis taip detaliai aprašė tą potraukį ir tas kančias, kad nebegali būti jokių abejonių - projekcija. Žmogaus smegenys pasidarė tarsi koks kino projektorius ir kitame žmoguje dabar ima matyti savo patraukius, norus, baimes ar neapykantą.
Ką rodo tokia projekcija, toks atkaklus išgijimo neigimas?
Mano giliu įsitikinimu - bejėgišką, beviltišką būseną. Jeigu žmogus neigia pačią išgijimo galimybę, patį šansą gyventi be šito potraukio, tai rodo, kad jis net neįsivaizduoja gyvenimo be alkoholio. Kaip galima gyventi blaivia galva, kiekvieną dieną būti absoliučiai blaiviam ir nepatirti svaigulio? Jie tarsi klausia: kaip galima to nenorėti?
Taigi pagijimo neigimas - tai jau kraštutinė riba, už kurios nėra jokios vilties.
O dabar, įsivaizduokit, pas alkoholiką psichiatrą ar vadinamąjį psichologą ateina pacientas ir ima aiškinti, kad antra ar trečia savaitė nepasigenda alkoholio, kad mintis apie svaigulį jį nemaloniai nupurto. Argi ne akibrokštas savo geradariui? Kaip jis, girtuoklis, gali netrokšti tokio svaigaus ir šitokio puikaus dalyko, negi tas vargeta pasidarė sveikesnis ir gudresnis už savo gydytoją?
Galimas daiktas, "neišgijimo" mitą skatina ir medicinos verslo interesai, kurie šiuo atveju labai panašūs į alkoholio pramonės interesus, bet kur kas baisesnis dalykas yra alkoholiko beviltiškumas.
Absoliutus beviltiškumas.

Komentarai

Čia straipsniukas į temą :)

Čia straipsniukas į temą :) (Reklama išvalyta. P.D.)
Mintis ta, kad veryga kelia akcizus stipriam alkoholiui, o surinktus pinigus skirstys gydytojams ir rezidentams. Tai dabar gydytojai ne tabletę bus priversti siūlyti, o 100 g. šnapso, nes nuo to priklausys jo alga...

Šauni mintis

Puiku, Virgi, nuostabi alkoholiko mintis! Iš kito alkoholiko dar esu girdėjęs, kad Veryga pats geria, tik vienas, užsidaręs kambaryje, todėl jo niekas nemato ir nenufilmuoja.

Didžiausiais alkoholikais visada laikau saikinguosius

Kadangi tikras alkoholikas besivartantis griovyje ir visų nurašytas puikiai supranta, kad jis yra alkoholikas, o va saikingasis, kurį pristabdo žmona, kuris per kančias nedabaigia butelio, nes jį aprėks jo boba ir toks kuris nulaiko darbą ir patempia šeimą (išlaiko) šiaip ne taip, yra tikra tiksinti bomba, nes griovyje besivartančiam išeitys labai aiškios: arba kapai arba visiškai mest gert (tik ar jis nuo to pasijaus laisvas ar jam išpudrins smegenis, kad nebealkoholikas būsi ne tada kai visiškai negersi, o kai mokėsi saikingai "pasimėgauti" tuo šūd.). O va saikingasis beveik neturi jokių šansų visiškai mesti, nes jis gi saikingai, jis gi dar savęs nelaiko alkoholiku. Taip kad paskutinis griovio latras yra arčiau blaivybės (o gal kapo duobės) nei saikingasis gyvenantis didžiausioje apgaulėje.

Matau aplink tolimesnių ir artimesnių žmonių, kurie turi didelių arba mažesnių bėdų su alkoholiu ir matau, kad be informacinio lūžio smegenyse jie neturi šansų suprasti jog blaivybė tai normalus būvis o ne abstinencijos sindromas. Ir visiškai nesuprantu kaip man pavyko pasiekti blaivybę ir dėl to nepatirti kančių. Kai matau visur aplink šitą informacinį buldozerį, delfius, viešąją nuomonę ir kt. suprantu kad čia reikia kažkokio milžiniško sprogimo kad išoperuot iš žmonių smegenų tą auglį, kuris vadinasi- saikingas, kultūringas vartojimas

Tarsi pirštu į akį!

Vytautas pataikei tarsi pirštu į akį. Taip, kol žmogus nesupras savo problemos, tol jos nespręs. O saikingieji alkoholikai kaip tik ir nenori jos matyti. Jie gi tik su kompanija, tik su užkanda ir su tostais!.. Tai negi alkoholikai?

Man atrodo, tu pats labai gerai atsakei, kaip tau pavyko išsivaduoti. Pakeitei savyje alkoholio sąvoką (ne gėris - blogis), kaip pats sakai, pasiekei informacinį lūžį. O ko daugiau reikia? Nieko! Nei tariamų vaistų, nei ekstrasensų ar kitų šarlatanų.

Beje panašiu būdu veikia ir G. Šiško metodas, kuriuo išvaloma iš smegenų alkoholizmo programa. Tokiu būdu išsivadavau ir aš, ir keletas mano pažįstamų, kurie apie G. Šiško nieko tada nežinojome. Dalis esame susimetę į vieną feisbuko grupę.

Taip, žinoma, visa informacinė aplinka veikia priešinga kryptimi, bet jeigu žmogus suvokia apgaulę, antrą sykį tuo pačiu triuku jo neapgausi.

Nusprendei negerti ar tik negali?

Visi būdai geri, kurie padeda. Abejoju tik dėl argumento "negaliu".

Lyg ir norėtumei, bet negali?

Amžinieji AA vargetos taip ir įtikinėja save - alkoholis yra puikus dalykas, tik mes NEBEGALIME gerti. Visi žinome, kuo baigiasi jų kančios ir susilaikymai nuo "gero" dalyko.

"Negalėdamas" neišsivalysi iš smegeninės alkoholizmo programos, kas turėtų būti pagrindinis blaivėjančio žmogus tikslas. Kai nuodas išbraukiamas iš žmogaus vertybių, žmogus nė už ką nebesieks nuodytis. O kol nuodas yra vertybė, anksčiau ar vėliau atsiranda "galėjimas". Koks žmogus nenorės gero dalyko?

Nieko neduoda ir apsimetinėjimai "vairuoju", "geriu vaistus", dar kvailiau, kai bandantis negerti žmogus paslapčia į butelį įsipila sulčių ir apsimeta geriąs degtinę ar vyną, prie visų atlieka girtavimo ritualą. Jeigu taip blogai girtauti, jeigu nori nebegirtauti, tai ką čia žaidi? Tokiu būdu mėgindamas apgauti kitus iš tiesų apgauni pats save ir netrukus patiri tai, kas atsitinka visiems AA vargetoms.