Malonus darbas agituoti prieš konservatorius

Kategorijos: 

Šiandien pirmą sykį gyvenime dirbau agitatoriumi - ėjau per žmones ir agitavau už Algirdą Meiženį, kandidatą į Šilalės rajono merus, ir už save - kandidatą į rajono tarybą. Pasirodo, tai labai malonus darbas!

Buvau nustebintas kaimo žmonių svetingumu ir net vaišingumu. Pavalgiau ir vėdarų, ir šaltienos, ir skruzdėlyno pyrago. Vienas ūkininkas net įpylė bambalį pieno ir dar įdėjo naminių kiaušinių. Sakė seniai manęs nematęs, nors iš tiesų mes matėmės tik vieną sykį - kažkada, dirbdamas žurnalistu, rašiau apie jų kaimą.

Bet svetingumas tikriausiai reiškėsi dar ir dėl to, kad aš "iš teisingos kompanijos". Rajone visi seniai žino apie Remigijų Žemaitaitį, kuris "daug kam yra padėjęs", o apie Kaltinėnus, pasirodo, gerai žinomas ir Algirdas Meiženis, kuris "nepasišiukšlino, būdamas komisaru", taigi yra teisingas žmogus. O tarp teisingų ir aš pasidarau toks ne visai prastas.

Konservatoriai jau atsibodo kaimui, per daugelį metų jie ne tik įsigalėjo, bet ir įkyrėjo, o ypač po to, kai du sykius pakėlė žemės mokestį, kad lupa už tariamas šiukšles, kurių kaimas neturi tiek, už kiek turi mokėti. Ir ta valdančiųjų tradicija valdišką turtą pirkti brangiai, o parduoti velniškai pigiai... Ne už savus - už visų mūsų perka!

- Kaip juos išversti? - sako žmogus. - Mes su kaimynais apie tai jau šnekėjome.

Taigi labai paprasta! Reikia balsuoti už Meiženį bei visą Tvarkos ir teisingumo komandą. Puiku, už Meiženį jie būtinai balsuos, apie tai jau buvo šnekėję. Ir agituos už Meiženį kitus. O už mane irgi agituos?

- Kad tave visi žino ir taip!

Rupūže, rupūže!.. Kad savam ar gretimam kaime, tai už mane agituoti jau nebereikia!

(Politinė reklama skleidžiama neatlygintinai.)