Natūralus ploviklis nekainuoja nė cento

Kategorijos: 

Jeigu kūrenate malkomis ir atsiranda pelenų, galite pasidaryti natūralaus indų ploviklio, kuris jums nekainuos nė cento.
Pelenus supilkite į kokį platesnį indą, tarkim, plastmasinį taziką, ir užpilkite verdančiu vandeniu. Palaikykite kelias dienas, priėję retsykiais pamaišykite. Po kelių dienų nusistos labai stiprus šarmas. Mūsų močiutės po karo, kai nebuvo už ką pirkti muilo, tokiu šarmu skalbdavo žlugtą.
Kai pelenai nusistoja ant dugno, šarmą labai lengva nusemti. Aš jį susipilu į bambalius.
Šarmas yra labai aktyvi medžiaga ir gerai ardo riebalus. Šarmu paveikti riebalai "muilija" - virsta muilu. Indams plauti - pats tas. Kad geriau putotų, įpilu kelis lašus pirktinio ploviklio.
Apdairios šeimininkės taupumo sumetimais visokius "feirius" skiedžia vandeniu. Skiesdami tokiu šarmu, turėsime pusdykį, stiprų ir natūralų (aplinkai nepavojingą) indų ploviklį.
Kadangi toks šarmas nekainuoja nė cento, jo galima pasidaryti daugiau, pakaitinti ir pilti į kanalizaciją vamzdžiams praplauti dėl profilaktikos. Tai daug sveikiau už pirktinius sieros ar druskos rūgšties preparatus.

Komentarai

atsargiai

Noriu pacituoti komentarą merginos, kuri turi nemažą patirtį:
"...šarmas yra pavojinga - tiek rankoms, tiek plaučiams (jo garai). Iš pelenų gaminant šarmą reikia LABAI didelio kiekio pelenų, kad gautųsi tikrai stiprus šarmas. O skiesti feirį ar kitus ploviklius tokiu - užjaučiu rankytes. Vien tam, kad šarmas būtų nepavojingas, bet plautų, maišant su riebalais reikia gramo dešimtųjų tikslumu matuot abu dalykus. Aš pati esu tiek kartų nudegus rankas nuo lašelio šarmo, kad dabar tik su pirštinėm dirbu, o čia siūlo su juo dar indus plaut plikom rankom..."

Ligoniaims yra ligoninės

Norėčiau patarti neišmanėliams: nekiškite nosies ten, kur visiškai nieko neišmanote. Tada ir kitų neklaidinsite, ir patys nepasirodysite kaip paskutiniai kvailiai.
Štai ta kvaiša sako, kad stipriam šarmui reikėtų labai daug pelenų ir kartu svaičioja, kad pelenų šarmas gali nudeginti. Jai labai blogai su mąstymu - viena minties dalis prieštarauja kitai.
Kaip yra iš tiesų?
Norint paruošti labai stiprų šarmą, kuris tiktų muilo gamybai, iš tiesų reikėtų labai daug pelenų. Pirktinis, grynas natrio šarmas iš tiesų yra labai pavojingas, su juo reikėtų elgtis labai atsargiai. Pelenų šarmą tokio stiprumo pagaminti būtų sunku. Reikėtų išgarinti iš jo labai daug vandens.
Paprastas pelenų šarmas gali šiek tiek graužti sužalotas rankas, bet kartu su muilu (skiedžiant feirį) jis sušvelnėja. Jeigu šarmas atrodo per stiprus, galima skiesti vandeniu.
Na, o jeigu ką nors pelenų šarmas nudegino, skubiai kvieskite greitąją pagalbą ir vežkite tiesiai į psichuškę.

Proporcijos

Kiek pelenų reikia kokiu kiekiu vandens užpilti?

Sgitai

Sigita, imk pelenų ir pilk ant jų vandenį. Bepilant išnyks šitas klausimas.