Obuolių džiovyklai užtenka 12V ventiliatoriaus

Kategorijos: 

Tikrai ruduo. Troba pakvipo džiovinamais obuoliais.

Nedideliais gabalais supjausčiau visą krestį. Išėjo kupinas bliūdas. Tai įkyrus darbas, bet ką padarysi? Tą visą bliūdą sudėjau į džiovinimo spintą.

 

Per ją nuo krosnelės 12 V ventiliatoriai varo šiltą orą. Saulės vis mažiau, saulės kolektoriai menkai bepašildo vandenį. Rudens vakarais užsikuriu krosnelę su ekonomaizeriu. Kelios pliauskos, truputis biodujų, ir pilnas boileris karšto vandens. O nuo krosnelės paimtas oras dar išdžiovina obuolius. Visa sistema atrodo taip:

Tikriausiai pastebėjote kartoninę dėžę po džiovinimo spinta? Tai irgi džiovykla, kurioje baigiu džiovinti jau padžiūvusius obuolius. Čia juos ir laikau visus metus. Dėžė turi dviguba dugną, o jos šone - 12V ventiliatorius. Antrasis dugnas - iš vėlinio tinklelio. Po juo ventiliatorius pučia orą, todėl į obuolius neįsimes pelėsis. Kada obuoliai visiškai išdžiūsta, ventiliatorių išjungiu. Po ilgo rudens dėžė būna pilna. Manau, tokia džiovykla puikiausiai veiktų ir padėta prie radiatoriaus. Ventiliatorius trauktų nuo radiatoriaus karštą orą, ir obuoliai išdžiūtų be papildomų sąnaudų. Galite pamėginti.