Pats paprasčiausias saulės kolektorius

Kategorijos: 

Norite pasidaryti vasaros dušą, tačiau neturite iš ko nusipirkti brangaus pramoninio saulės kolektoriaus, savo susimeistrauti nemokate? Pasikeltumėt kur nors aukščiau 200 litrų juodai nudažytą bačką, bet ir bačkos neturite? Be to, bačka - labai jau prastas vandens šildytuvas. Vanduo iš jos į dušą paprastai bėga iš apačios, pats šalčiausias, o šiltas palieka viršuje ir naktį atvėsta.

 

Nenusiminkit -  jeigu turit vandentiekį ar bent vandens siurbį, galite pasidaryti labai gerai veikiantį vasaros dušą su pačiu paprasčiausiu saulės kolektoriumi. Kolektorių pasidaryti sugaišite gal kokį pusvalandį -  tikrai ne ilgiau. Netikit?

 

Nusipirkit storesnio, tarkim, 32 mm skersmens juodo plastikinio vamzdžio ir prijunkite jį prie vandentiekio arba vandens siurblio (jeigu dar neturit vandentiekio). Tą vamzdį susukite lankais į spiralę ir pakabinkite kur nors ant pietinės sienos. Viskas. Turite patį paprasčiausią, koks tik begali būti,  saulės kolektorių. Štai kad ir taip:

Jeigu taip suvyniotą vamzdį ne pakabinsite, bet užkelsit kur nors, tarkim, ant garažo stogo, jis visą dieną negaus šešėlio ir iki pat vakaro jums dykai tieks karštą vandenį.

 

Kodėl  patariu naudoti  32 mm skersmens, o ne plonesnį vamzdį? Galima daryti ir iš plonesnio, bet storesniame telpa daugiau vandens. Skaičiuokime: 32 mm skersmens vieno metro vamzdyje telpa 0,8 litro. Nusipirksite 100 metrų - tai jau kaip ir 80 litrų statinė! Bet ne tragedija, jeigu įstengsite nusipirkti tik 50 metrų - ir 40 litrų yra visai nemažai. Išsimaudysit vienas, liks ir antram. Tokiame vamzdyje saulėtą dieną vanduo labai greitai šyla.

 

Vanduo šils ir apniukusią dieną, bet labai menkai. Norėdami pakelti jo temperatūrą, galite vamzdį ne šiaip pakabinti ant sienos arba numesti ant stogo, bet tvarkingiau suvynioti į spiralę ir uždengti polietileno plėvele. Tai bus dar "tikresnis" spiralinis saulės kolektorius.

.

Komentarai

Noriu pasiteirauti, kaip

Noriu pasiteirauti, kaip padaryti, kad reguliuotusi vandens siluma, nes vasaros atokaitoje susiles gali buti per karstas maudytis?
Taip pat, ar galima butu kaip nors apsiltinti ar kitaip apsaugoti, kad suvyniojus tokia spyrale i pvz., uzsandarinta lango rema, kuriame vietoje vieno stiklo butu kad ir PVC plokste su uzklijuota folija, siluma laikytusi iki velyvo vakaro ar net iki ryto?
P.S. Pastebejimas, kad galetumete pries fotografuojant truputi graziau suvynioti ir visa tai pateikti ;) , nes dabar moterys pamaciusios, ka galvoji sumeistrauti, plaukus raunasi nuo galvos :)

Idėja - paprastumas

Tegu raunasi... Aš tyčia taip padariau, kad būtų kuo paprasčiau, ir žmonės matytų būtent paprastumą - štai kur visa idėja! Kas nori, tegu tobulina, tegu puošia paauksuotais rėmeliais. :)) O apšiltinti tokią spiralę galima, žiūrėk nuorodą straipsnio gale, ten yra apie tai. Aną spiralinį galėsi ir žmonai parodyti... :)))

Vanduo tikrai gerokai įkaista, bet ne tiek, kad būtų pavojus nusiplikyti. Bent jau man taip neatsitiko, nors toks vasaros dušas sodyboje veikia nuo kažin kada. Su ta spirale būna labai įdomus reiškinys - aukštesnėje jos vietoje susirenka karštesnis, žemesnėje - vėsesnis vanduo. Kai maudaisi po dušu, paeiliui gauni ir tokio, ir tokio, tarsi tai būtų kontrastinis dušas. Sakyčiau, labai puiki pramoga. Ir nauda, žinoma, nes tai absoliučiai dyka šiluma.