Žali kliedesiai, ekologiškas rojus - nauja vergovės rūšis

Kategorijos: 

Keletas mano draugų paskendo  žaliose fantazijose ir jau kuris laikas kliedi apie vis labiau reklamuojamą ekologišką rojų. Tame rojuje visi bus laimingi, nes važiuos elektromobiliais, pirks vėjo jėgainių arba saulės baterijų gaminamą elektros energiją, namus šildys iš žemės gelmių siurbiama šiluma, o ekologiškas daržoves keps  ant viryklės, kuriose degs biodujos. Namai tame rojuje bus pastatyti iš šiaudų, molio arba senų padangų, todėl viduje klestės meilė ir begalinė harmonija.

 

Dabar jų automobiliai varomi nafta, todėl gyvenimas yra sumautas, bet vos tik jie persės į elektromobilį, viskas staiga pasikeis. Kol kas jie turi daug ir sunkiai dirbti, kad sumokėtų už buto  šildymą, o kai šilumos tinklai šilumą ims gaminti iš šiaudų ir kitų atliekų, dirbti reikės mažiau. O dar dyka saulės, vėjo energija!..

 

Žodžiu, rojus visai čia pat.

 

Nesvarbu, kad elektros kilovatvalandė kelis kartus brangesnė už naftos kilovatvalandę, vis tiek bus pigiau. Taip tiki mano draugai. Kas čia tokio, jei ekologiško verslo rykliai tikisi ekologišką elektros kilovatvalandę parduoti už pusantro lito - mano draugams tai vis tiek "dyka" energija.

 

- Kaip ne dyka? - stebisi jie. - Argi mokėsime saulei, vėjui?..

 

Žinoma, ne! Nei saulei nei vėjui jūs nemokėsit. Mokėsit monopolistams, iš kurių pirksit elektros energiją, šilumą bei biodujas. Ne jūsų reikalas, kokias jie naudos  technologijas ir kokius darysis pelnus. Pirkimo - pardavimo  santykiai nepasikeis. Jūs neturėsit ir pirksit, jie turės ir parduos.

 

- Saulė  šviečia visiems! - kliedi mano draugai. - Vėjas pučia nemokamai!..

 

Na, sakau jiems, tai ko nepasiimat šitos dykos energijos? Kodėl nešildot namų ir vandens saulės kolektoriais? Kodėl nestatot ant savo stogų saulės baterijų? Kodėl kūrenate malkas, dujas, mokate už elektrą? Kodėl Lietuvoje tokie nepopuliarūs saulės kolektoriai, nors saulės, atrodo, yra?..

 

Atsakymas vienas: brangu. Yra paskaičiuota, kad pramoniniai saulės kolektoriai turėtų atsipirkti per 10 - 14 metų. Jeigu nesuges, žinoma. Matematika išeina visai prasta: šildyti vandenį tokiais prietaisais tik truputėlį pigiau, nei elektra. O  rizika, palildomas vargas?  Jeigu pirksite vėjo  varomą elektros generatorių arba saulės bateriją, šitie dalykėliai jums niekada neatsipirks. Žadate investuoti į šilumos siurblį ir siurbti šilumą iš žemės? Ar ne paprasčiau būtų tas dešimtis tūkstančių paprasčiausiai užkasti į žemę ir eiti prie kito darbo?

 

- Na, bet tu juk saule šildai namą ir vandenį, ant saulės verdi valgyti, siurbi šilumą iš tvenkinio dugno, ieškai būdų gauti dujų iš mėšlo ir malkų! - sako svajotojai. -  Prieštarauji pats sau?

 

Ne, neprieštarauju. Aš iš tiesų pasiimu dyką energiją, bet nemoku nei įrangos gamintojams, nei pardavėjams. Visa nauda lieka man, o ne monopolistams. Dabar į mane kreipiasi nemažai žmonių, kurie prašo patarimų, kaip pasidaryti tą arba aną prietaisą. Jie jau suprato - energija būna dyka, jeigu ją pasiimi dykai, nemokėdamas verslo rykliams. Juk saulės kolektorius - tai toks paprastas santechnikos įrenginys!.. Kam atiduoti pelną žaliesiems magnatams?

 

Daugiabučių gyventojai ima bankų paskolas, šiltina kiaurus savo namus. Tiki žmonės, kad daro tai dėl savęs. Bet iš tiesų - ne. Jie visa tai daro šilumos tinklams. Keletą metų žmonės tikrai už šilumą mokės gerokai mažiau. O  paskui? Kas atsitiks tada, kai visas miestas bus apsišiltinęs sienas ir šilumos suvartojimas kelis kartus sumažės? Ką darys monopolistas tada?

 

Jis darys tą patį, ką padarė vandentiekis, kai mes už savo pinigus įsidėjome vandens skaitiklius ir pamėginom taupyti. Bene neprisimenat? Jis paprasčiausiai padidino kainas! Visuose miestuose ir rajonuose motyvas buvo tas pats: žmonės ėmė taupyti, sumažėjo apyvarta, kelkime kainą!

 

Nėra abejonės - kainą pakels ir šilumos tinklai.  Tada jie pelną gaus dar mažesnėmis sąnaudomis. O mes kaip vergavom, taip ir vergausim.

 

Liūdna žiūrėti, kada apkvailinti kaimo žmonės džiaugiasi "dykai" jiems vedamais kanalizacijos tinklais. Vargšeliai nė neįtaria, kiek jiems kainuos tasai "dykai"!

 

Tinklus tikrai tiesia geroji, dosnioji valstybė už savo ir Europos Sąjungos pinigus.  Žmonėms visai nesvarbu, kiek jie kainuoja  - mokėti  taigi nereikia. Nereikia dabar, o paskui? Kas prasidės tada, kai tinklus privatizuos geri premjero ar mero draugai ir pradės skaičiuoti amortizacinius atskaitymus? Baisiausia - netgi ne tai. Juk visas kaimas, visas rajonas, o gal ir visa Lietuva pamažu bus atsidūrę vienose tinkluose. Ir kaip tada ištrūksi iš monopolisto nagų? Kaip išsipainiosi iš visuotinio kanalizacijos tinklo?

 

Beje,tokio tinklo žalia tik spalva, o kvapas... Fi! Jeigu kiekvienas kaimietis nuėjęs darytų pakrūmėj, kaip darė senovėj, gamta nepatirtų jokios žalos - tik naudą. Bet už krūmo - taip negražu, nesanitariška! Ir šalta... Nieko baisaus, jei sėdim ant unitazų ir viso namo kanalizaciją varom į vieną nusėsdintuvą - derlingas ir niekam nepavojingas dumblas nusėda dugne, o vandens perteklius drenažo vamzdžiais sugirdomas žemei, jis tręšia dirvožemį.  Labai norint, iš tokio nusėsdintuvo dar būtų galima surinkti metano dujas.

 

O pelnas? Pelno žaliesiems magnatams, žinoma, jokio.

 

Visai kas kita, kai viso kaimo, viso miesto kanalizacija suvaroma į vieną duobę. Tai jau - labai pavojinga ekologinė bomba. Užtat koks pelnas tinklams!

 

Panašiai daroma su sąvartynais. Kažkada seniūnijos turėjo po sąvartyną. Buvo labai pigu ir paprasta suvežti šiukšles į vieną specialiai tam paskirtą kaimo vietą. Tačiau gerieji merų draugai vežiojo šiukšles ir norėjo vežioti toliau, uždirbt daugiau. Jie reikalavo vieno ekologiško sąvartyno, į kurį būtų galima vežti šiukšles iš viso rajono. Pasakė - ir šventa. Sąnaudos kitos, apyvartos kitos, o jau pelnas! Tą pelną pamatė dar didesni draugai iš Vilniaus  ir įsigeidė šiukšles vežioti nebe į rajono centrą, bet į vieną apskrities vietą. Dabar taip ir daroma - kiekvienoje apskrityje kraunama po didžiulę ekologinę bombą mūsų vaikams ir anūkams. Užtat kiek prisidėjo kilometrų, kaip padidėjo šiukšlių mokesčiai!.. O jau pelnas!

 

Labai nenustebkit išgirdę, jeigu geri premjero ar prezidento dėdės nuspręs visas Lietuvos šiukšles suvežti i vieną kalną kur nors prie Akmenės, o visą Lietuvos kanalizaciją suvaryti kur nors į vieną ežerą prie Baltarusijos sienos. Geriesiems dėdėms būtų dar didesni pelnai, Lukašenkos fanams - kvapas. O mums?..

 

Mums -  darbas, darbas ir dar kartą darbas. Monetarinė sistema yra sukurta tam, kad mes dirbtume ir nenustotume dirbti. Uždirbai - turi išleisti. Kitaip nebedirbsi. Taupyti ir kaupti gali tik turtingieji. Su turtingaisiais truputį kitaip.

 

Mano žalieji draugai nekantraudami laukia, kada Lietuvos keliuose pasipils laimę nešantys elektromobiliai. Jie labai piktinasi, kad valstybė nekompensuoja dalies alektromobilių kainos  ir nepalaiko tokio nuostabaus ekologijos žiedo. Elektromobiliai yra tokie brangūs, kad ir didžiausi turtuoliai nerizikuoja pirkti. Kodėl  geroji valdžia negalėtų padėti turtuoliams?

 

Valdžia turtuoliams, aišku, padės. Bet reikia palaukti. Ji jau atsakė: elektromobilių kainos negalėsime kompensuoti tol, kol neapdėsime ekologiniais mokesčiais senų neekologiškų automobilių.  Žodžiu, valdžia turtuoliams trokšta padėti, bet kol kas neturi suplėšikavusi  pinigo. Va, apmokestins mus, vargšelius, kurie naujesnės mašinos neįperkam, tada bus iš ko paremti turtuolių fantazijas. Atimti iš vargšo ir atiduoti turtingam - tai juk svarbiausia valstybės funkcija!

 

Ekologiškas mano bičiulių rojus - tai ta pati valstybė su tais pačiais dėsniais. Tik grotos dažytos žaliai. Kas ją palaiko?  Pirmiausia, žinoma, verslas. Ekologišką rojų ant mūsų galvos projektuoja senieji magnatai. Dabar jie parduoda pasauliui žemės gelmes,  rytoj mums parduos saulę ir vėją. Žaliuojančiam verslui reikia žaliosios ideologijos, ideologijai reikia kvailių. Netruksime pamatyti, kas remia žaliųjų niekšelių ekologinius sąjūdžius, kas finansuoja staiga pažaliavusias  cinikų partijas.

 

Atrodo, laukti ilgai nereikės. Ekomagnatų lobistai jau laksto po Seimą, ant mūsų galvų ridena dar žalesnius įstatymus.

 

Dabar pažaliuosim!..

 

Komentarai

So what?

Kažkaip nepastebėjau ryškios "straipsnio" esmės? Rodos rašyt(manyt) e tik kitokiu pasirodyt, prieštaraut. Ilgokas pilstymas...

Nepastebėjai - nereikia

Nieko keisto, kai aklas nepastebi lempos, o pusprotis nemato esmės. Nenusimink, tai ne tragedija - žmonės išgyvena apgraibomis, o nesupratęs esmės tu vis tiek gali rimtu veidu svaičioti savo išvadas. Tikiuosi, kad nusivylei ir daugiau čia nesirodysi.

pavojingas vartotojas -

pavojingas vartotojas - nepriklausomas arba autonominis vartotojas.. sudaromos visos salygos nerentabilumui

Nepriklausomo nepakinkysi

Taip, nepriklausomas vartotojas monopolistui pelno neduos. Monopoliui jis mirtinas priešas.

Kazkaip liudna

Tikrai liudna kad bet koki zingsni visuomene, kartu ar pavieniui, zengia tik del finansiniu paskatu. Arba jo nezengia....

Kazkodel niekas nepagalvoja kad jei kas pirstelejo vienam kambarion gale, prades smirdeti visiems esantiems kitam gale.. Nezinau kaip masto Lietuvos "zalieji"... taciau nesinori tiketi kad jie apie elektromobilius svajoja tik del finansiniu paskatu....

Zodziu, straipsnelis nieko, taciau vertetu atsizvelgti ir i teigiama "zaliojo svajojimo" puse - velniai nemate tu monopolininku (kam per daug jie uzkniso eikit gyventi savarankiskai miskan), bent aplinkai maziau kainuos homo sapiens beprasme egzistensija...

Gaila iliuzijos?

Tau liūdna, nes patikėjai verslo apgaule ir staiga pamatei kažkokį tiesos ruoželį?
Jeigu mažiau tikėtumei ir daugiau pažintumei,labai greitai suprastumei, kad verslas, ar jis būtų žalias, ar būtų mėlynas, rūpinasi tik pelnu, pelnu ir niekuo daugiau.

Tai, ką ekoverslo ideologai vadina ekologija, daugeliu atvejų yra gamtos teršimas - tarkim tie "ekologiškieji"sąvartynai ar gigantiškieji kanalizacijos tinklai. Jie pavojingi ne tik patys dėl savęs, bet ir sunaudoja labai daug energijos, energijai gauti reikia deginti daug kuro.

Ekoverslo ideologų apmulkinti žmonės tiki, kad kelis kartus brangesnis elektromobilis yra "ekologiškesnis". Automobilis - tai tik tarpinė energijos perdavimo grandis, jis pats energijos negamins nei švarios, nei nešvarios. Jis naudos elektrą, kuri gali būti išgaunama labai pavojingose atominėse elektrinėse. Kur čia matai švarą? Gal dūmų mažiau susikaups miestuose, bet jų daugiau išmes elektrinės.

Kaip matau, ekoideologai jau spėjo apmulkinti daugybę žmonių, parengti juos naujam kainų šuoliui. Būtų laikas suprasti: ši jūsų mylima monetarinė sistema iš prigimties NEGALI būti nei švari, nei humaniška, nei tausojanti gamtos interesus. Ji tokia niekada nebus - ar tu ją darysi žaliai, ar rudai, ar raudonai.

Manau kad "pigumas" šiuo

Manau kad "pigumas" šiuo atžvilgiu neturi būti surpantamas "pinigine" prasme ir nemanau kad nors vienas "ekologistas" galvoja apie pinigus (priešingu atveju jis yra dirbtinis "ekologistas"). Esme kad žmonija nešvaistytų mažai turimų žemės resursų (ką reiktų suprast kaip "brangu") o naudotų tuos resursus kurių turi daug (ką reiktų suprast "pigu"). Kiekvienas turetų negalvoti apie pinigus o naudoti resursus su tikslu kuo ilgiau žemej išgyventi žmonėms. Na ir aišku neteršiant gamtos kas turėtų būti savaime suprantama. Jeigu kiekvienas galvos apie pinigus renkantis ekologinį gyvenimą tai gausis šnipštas.

Kas tie ekologistai?

Neaišku, anonime, ką tu laikai "ekologistais". Gal tuos lupikautojus, kurie kelis kartus pakelia energijos kainą, kurie padaro neįperkamus atsinaujinančios energijos prietaisus, tokius, kaip saulės kolektoriai, vėjo jėgainės ar šilumos siurbliai? O gal tu "ekologistais" vadini monopolinius vandentiekio ir kanalizacijos tinklus, veltui švaistančius energiją, mūsų darbą ir teršiančius aplinką? O gal tau atrodo labai "ekologiška" šimtus kilometrų vežioti šiukšles ir iš jų krauti mūsų vaikams ir anūkams ekologinę bombą?

Tavo dogmos atrodytų gražios, jeigu nebūtų muilo burbulas. Vartojimo visuomenė tam sukurta, kad vartotų, vartotų, vartotų. Ir, aišku, eikvotų. Vartojimas ir eikvojimas ciklinei ekonomikai yra toks pat svarbus, kaip ir gamyba. Verslui nerūpi nei taupyti, nei saugoti - verslui svarbu pelnas ir tik pelnas. Jeigu patikėjai pigiais reklaminiais triukais, tai nenusimink - ne tu vienas. Daugybė žmonių gyvena debesyse ir kalbasi su marketingo sukurtais žaliais angeliukais.

Povilas Panavas

Teisingas straipsnis - dykai būna tik sūris pelėkautuose ;)

Povilas Panavas

Dar pamiršau pridurti, kad pvz., yra toks hibridinis Toyota Prius automobilis, kuris turi benzininį variklį ir elektrinį. Visi jį labai pamėgo. Finansine prasme jis niekada neatsipirks, nes kainuoja gerokai brangiau, o ir KURO VALGO DAUGIAU nei tarkime analogiškų metų bmw 520d. Testas vyko 500 kilometrų, kurių 100km per miestą ir jo kamščius, kur Prius teoriškai turi didelį privalumą, o praktiškai gerokai mažesnį: http://www.timesonline.co.uk/tol/driving/used_car_reviews/article3552994...

Tai puikus pavyzdys, kai žaliumas praplauna smegenis. O juk vyriausybės tokiems automobiliams leidžia įvažiuot į centrą nemokamai, statyti nemokamai, kai kur net dalį pirkimo kainos kompensuoja! O už tai moka būtent tie, kurie tokio automobilio neįperka - juk mokesčius mokam visi. Būtent kaip straipsnyje pastebėta.

P.S. Teigiamai galima tai vertinti nebent kaip investiciją į ekologijos sektorių.

Žalioji korupcija

Labai geras pavyzdys su tuo automobiliu. :)
Sakyčiau, ekokorupcija. Geri draugai sumąstė naują gaminį - nei labai rentabilų, nei nei labai “švarų”, bet jiems reikia gerosios vyriausybės pagalbos, kuri padėtų nustumti į šalį konkurentus ir savo brangia preke įsitvirtinti rinkoje. Korupcija įgavo žalią spalvą.
Ne kitaip - su centralizuotais sąvartynais, kanalizacijos, šilumos tinklais. Monopoliniai šilumos tinklai - absurdų absurdas, jie labiau šildo gruntą, nei butus. Tai kodėl “ekologija besirūpinanti” vyriausybė taip saugo monopolį ir sudarė tokias sąlygas, kad daugiabučiai namai nei teoriškai, nei praktiškai negalėtų nuo jo atsijungti? Aišku, kodėl - kad mes daugiau dirbtume ir daugiau mokėtume šilumos tinklas, šilumos tinklai - naftos magnatams, naftos magnatai - ekovalstybei, mūsų ekologiškam rojui…

Albinas

Geras ir teisingas tekstas, verčiantis susimastyti.
Beje, kodėl tik elektromobiliai? Na suprantu jog garo variklis yra pasenęs, tačiau, jei neklystu dar gūdžiais 1911-aisiais jau egzistavo garo automobiliai kurie galėjo išvystyti 200km/h greitį. Beto, kiek teko girdėti, kad sukurtas naujas benzininio variklio prototipas sunaudojantis iki 75% energijos gaunamos deginant kurą. Tačiau abejoju jog paleis jo masinę gamybą, nes šis išradimas be jokios abejonės kenkia verslui.
Iš vis manau jog visas ši eko mada yra tik perdaug išpūstas burbulas.

Tai ką siūlote ponuli?

Hidrojėgainės blogai, atominės blogai, šiluminės blogai. Dabar jau ir vėjo ir Saulės blogai? O su galva tamstai gerai?

d

Pritačiau Jūsų klausimui.
Nereikia čia be reikalo šitaip hiperbolizuoti neigiamų "žaliųjų" įdėjų savybių. Taip, yra blogybių, dėl to tikrai nesiginčyjų, tačiau ar tai nėra ŽMONIJOS ateitis? Juk naftos tai nebus amžinai, visi žinot, kad ji jau į pabaigą einą. Beje pamastykit, kodėl maistas brangsta, kodėl rūbas ant nugaros brangsta, kodėl paslaugos brangsta? Ogi todėl, kad viskas, pabrėžiu VISKAS yra pastatyta ant pagrindinio kuro - NAFTOS. Tai argi tai nėra GIGANTIŠKIAUSIA monopolija apie kurias čia kalbate? Manau jau didesnės nėra Žemėje. Visi bijote monopolijos, bet jos išvengti neįmanoma ar tu Afrikoj gyveni ar Amerikoj. Žmonių 7 milijardai, kaip Jus įsivaizduojat, kad kiekvienas augina morką, kureną krosnį? NEĮMANOMA. Pamastykit kas nutiktų Žemei, aplinkai, jei visi imtų individualiai viską daryti, tiesiog tą pačią akimirką ištiktų ekologinė krizė.
Manau žmonėm kyla neigiamų emocijų ir minčių dėl "žaliųjų" idėjų, nes yra tokių kurie daro iš to madą, biznį nešvarų ir dėl to kenčia pati idėja. Nereikia visko piešti tokiom tamsiom spalvom, nebent yra kažkoks interesas iš tam tikrų grupių, bet nenorėčiau tuo tikėti.

Mokykis, mokytis, mokykis

Žmogeli iš d raidės, pirma išmoktum skaityti, o tada pamatytum, kad aš nekritikuoju atsinaujinančių energijos šaltinių ir nekeliu jų "neigiamų savybių". Tai tik tau šitai vaidenasi. Iš tiesų aš kritikuoju visai kitus dalykus, kurių tu dar neįstengi matyti. Tau dar anksti svaičioti, kas ir kodėl brangsta - pirma reikėtų išmokti skaityti, mąstyti, mėginti suvokti tekstą, o tada pamažėle pratintis ką nors analizuoti. Visai gali būti, kad per ilgesnį laiką bei atkaklumą pasiektum vidutinį (arba beveik vidutinį) protavimo lygį.

Sėkmės!

Siūlau pasikeisti galvą

Kuo skubiau pasikeisk galvą. Matai, žaliaproti, man gerai ir saulės kolektoriai (pasidariau pats), ir vėjo jėgaines, ir biodujų generatoriai (irgi pasidariau). Blogai yra tau, kvaileli, nes dar neišmokai skaityti - tu moki tiktai skaičiuoti. Pamėgink skaityti dar kartą, o jei neišeis, tuoj pat pasikeisk galvą į modernesnę. Žalios neimk- verčiau išsirink gatavą ir būtinai su smegenais.

Antanas

Bet į XT kompiuterį XP vindovsų nesuinstaliuosi?... :(

Saule

Manau, kad sio straipsnio esme labai aiski - monopolistai nulups paskutinius pingus, o stai p. Petras padaryts pigius kolektorius ;) bet kodel gi ne! Turi savo ir ramiai gyveni

Ekologinė beprotybė

Taip, Saule, kolektorius galima pasidaryti pigius, šiluma mieste irgi galoėtų kainuoti dešimtis kartus pigiau, šiukšlių bežiojimas irgi kainuotų kokį dešimt kartų pigiau. Jeigu monopolistai nesinaudotų proga arba jiems neleistų lupti dvigubą kailį. Beje, monopoliniai šilumos tinklai yra ne tik finansinė, bet ir ekologinė beprotybė, beprasmiškai deginanti kurą, šildanti žemę ir teršianti orą, tokia pat beprotybė vežioti šiukšles po visą apskritį. Monopolistų samdomi ekologinių sąjūdžių niekšeliai apsimeta, kad šito nemato.

Antanas

Gerai rašai, Petrai.
Turiu vieną pastabėlę tiek tamstai (gal ir nebūtinai), tiek skaitytojams ir komentatoriams:
Mano supratimu, „žalieji“ gali būti bent dviejų rūšių; tie, kurie sąmoningai tausoja tai, ką Dievulis dovanojo ir tie... kuriems pasitaikė girtas akušeris :(
Pastariesiems kas belieka? „Visą gyvenimą mokaisi ir durnas miršti“. O su pirmos kategorijos atstovais (absoliuti mažuma, švelniai sakant), galima ir kažką gero nuveikti.

Viska darau pats.

Labai gera mintis, viska pasidarau pats, ir saules baterijas ir vejo jegaines ir akumuliatorius tik maza smulkmena, zaliavas gamybai tai pats nepasigaminsi tikrai, jas reikes pirkti. Kitas klausimas koks naudingumas savadarbiu jegainiu? Zinau tik kad vejo jegaine visai paprastai gali pasigaminti, bet tas vejas nevisada pucia, ir saule ne visada sviecia. Zodziu priklausomybe vistiek islieka. O bendrai ziurint mes augame ir mokomes amato koks jis bebutu ir uzauge mes tampame kazkokios srities specialistai ir uz tai ka mokame daryti geriausei gauname is kitu zmoniu pinigus, o kiti zmones gauna is kitu, taip gauname gera kokybe ir nereikia patiems namu statyti zeme dirbti tam kad turetume stoga ir maisto. O kai viska darai pats tai dazniause kencia kokybe ir atsiranda daug darbo del neismanimao, ir tuo paciu atimi galimybe uzsidirbti kitam.
As irgi sergu zaliom idejom ir siaudiniais namais ir pasidaryk pats jegainemis, bet dabar turiu uzsidirbti pinigu tam kad pasistatyciau toki nama ir pasigaminciau tokias jegaines, kai busiu turtingas igivendinsiu savo svajone ir neskaiciuosiu ar tai apsimoka ar ne, paprasciausei bus smagu zinoti kad esi energetiskai nepriklausomas!!!

Matau, kad sergi

Matau, žaliagalvi, kad tu labai sunkiai sergi, ir ne tik pažaliavusiomis idėjomis - tau labai ryški silpnaprotystė.

Su silpnapročiais diskutuoti nėra jokio reikalo, bet jeigu šis kvailys ką nors suklaidino, tai pakartosiu: aš niekada nepasisakiau prieš mokslo progresą` ir naujas technologijas, niekada kitų neagitavau ir pats nemėginau "pasidaryti viską" - tai tik silpnapročio kliedesiai. Visada kalbu apie konkrečią situaciją ir konkrečias kainas. Šiuo metu labai sunkiai atsiperka netgi saulės kolektoriai, o saulės baterijos ir vėjo jėgainės neatsiperka visai. Dėl to yra kaltos ne technologijos (jos iš tiesų geros), bet žalieji monopolistai, kurie sukelia kainas iki beprotystės. Paskaičiuokite patys: saulės kolektorius namui šildyti pasidariau už 200 litų, o tokio pat galingumo pramoniniai man būtų kainavę 20 tūkstančių. Kur čia sveika logika? Argi žaliesiems puspročiams dar vis neaišku, kodėl Lietuvoje taip mažai naivuolių, kurie pirktų saulės kolektorius?

Šilumos siurblį pasidariau už 2 tūkstančius, pirkęs būčiau už 20 tūkstančių.

Neseniai vienam laukuviškiui savadarbių vėjo jėgainių meistrui mes su sūnumi padėjome pasidaryti lėtaeigį elektros generatorių. Jo galingumas - apie 3 kW, kainavo 3 tūkstančius litų. Tegu man žalių idėjų marketingo sukčiai nuperka lėtaeigį generatorių po tūkstantį litų už kilovatą. Būsiu labai dėkingas.

Štai kodėl žmones mokau: daug ką galima pasidaryti patiems, nešerkite monopolistų, nepasiduokit kvailinami jų marketingo.

Žinoma, ne kiekvienas gali pasidaryti ir paprasčiausią saulės kolektorių, kitas tesugeba tik stenėti žaliomis beprotystėmis ir kvailinti žmones. Jeigu žaliųjų sukčių judėjimai nebūtų samdomi monopolistų ir tikrai rūpintųsi aplinka, jie galėtų surengti protesto akciją: "Saulė priklauso visiems! Nepirkim brangių saulės kolektorių!" Taip būtų atkreiptas visuomenės dėmesys į monopolistų lupikavimą - tikrąją ekologinių katastrofų priežastį.

Klausimelis

Tai kur cia suo pakastas, jeigu saules kolektoriu gali pasigaminti uz 200 lt tai pas visus butu po toki, matomai neuztenka tureti tik kolektoriu, po juo slypi kruva reikalu. Seip saules baterijos israstos ganetinai senai, ir jeigu butu taip paprasta viska pasidaryti tai manau jos butu paplitusios daug labiau negu dabar. As domiuosi atsinaujinanciais saltiniais nes tai turetu buti neisvengiama musu ateitis, o del silpnaprotystes tai gal jus ir teisus is salies geriau matosi, svarbu kad to proto uztektu isgyventi sitam monopolininku pasauli.

Tavo nežinojimas nėra privalumas

Matai, vargšeli, aš ne iš šalies stebiu, kaip kiti naudojasi atsinaujinančiais energijos šaltiniais, ne pamokslauju internete, bet pats darau tokius prietaisus, nuolatos eksperimentuoju ir puikiai žinau tų dalykėlių savikainą. Daugelį žmonių konsultuoju nemokamai, ir jie sėkmingai susimeistrauja ne blogesnius saulės kolektorius.

Orui šildyti saulės kolektoriai yra labai paprasti, mano svetainėje tokių aprašyta keletas, gali pasiskaityti, jeigu liks laiko po internetinių pamokslavimų. Skardos lapas, stiklas, nedidelis ventiliatorius už 10 ar 20 litų, savadarbis labai paprastas elektroninis valdiklis - štai ir saulės kolektorius kambariui šildyti. Man pikta žiūrėti, kai už tokius niekus prašo tūkstančių. Pikta todėl, kad aš ŽINAU, pats bandau, pats pasidarau. Veikia užtikrintai. O štai ateina kvailys ir sako: šito negali būti, mes negalime gyventi be monopolijų, monopolijos yra šventas dalykas!

Įdomiausia šioje istorijoje tai, kad mane nuolatos puola žaliųjų judėjimų niekšeliai. Už ką? Už tai, kad konsultuoju žmones, kad juos drąsinau naudotis nemokama energija, raginu nepasiduoti monopolistų apgaulei, pats savo sodybą jau seniai paverčiau kūrybine laboratorija, kur saulė ir vandenį, ir namą šildo bei vėdina, ir valgį paraboliniame kolektoriuje išverda bei iškepa...

Kvailys yra ne tas, kuris nieko nežino, nežinoti - natūrali mūsų būsena. Kvailys yra tas, kuris nori likti kvailiu.