Kuo pakeisit iliuziją?

Kategorijos: 

Tarp interneto plepalų aptikau keistą teiginį, kuris sukėlė didžiulę diskusiją. Teiginys diplomuoto tautologo lūpomis nuskambėjo taip: "Nusigręžiame nuo Dievo, bet neturime kuo jį pakeisti".

Sakytum, diskusija kilo iš nieko, bet jeigu žmonės susidomėjo, vadinasi, tai gali būti aktualu daug kam. Alkohiolikas meta gerti, bet neturi kuo pakeisti nuodų, kitas vergas padeda cigaretes, bet neturi kuo pakeisti nikotino. O juk pakeiti reikia... Taip jiems atrodo.

Šiauliuose gyveno tokia silpnaprotė močiutė, kuri tampydavo su savimi rogutes, apkrautas visokiu šlampštu. Žmonės pasakoja, kad sykį Šimšės vaikigaliai nušvilpė jos rogutes ir paleido kažkur nuo kalno. Be tų rogučių ir kalno supuvusių skudurų silpnaprotė močiutė pasijuto labai blogai, jai prasidėjo psichozė. Vargšelė neturėjo kuo pakeistoi savo balasto.
 
O štai aš visą gyvenimą išsiverčiu be tų rogučių, be puvenų kalno ir nejaučių dvasinės tuštumos. Panašiai yra su alkoholizmu, narkomanija, religija ir kitomis priklausomybėmis. Kas neragavo kvaišalų, tas neieško, kuo juos pakeisti.
 
Bet jei ragavo?.. Kuo pakeisti dievą, kuo pakeisti alkoholį, kuo pakeisti narkotikus?
 
Kuo pakeisti rogutes su dvokiančių skudurų kalnu?
 
Yra siūlymų mirtiną priklausomybę keisti švelnesne, ne tokia baisia priklausomybe. Tarkim, alkoholikui ir narkomanui siūloma užsiverbuoti į kokią sektą, sektantui - grįžti į "tikrą" bažnyčią, rūkoriui - kramtyti gumą arba čiulpti ledinukus. O štai ta silpnaprotė Šiaulių močiutė vietoj pavogtų rogučių ėme tampyti seną vaikišką vežimuką. Vežimuke ji vežiojo tokį pat dvokiantį šlamštą.
 
Klausimas toks: ar žmogus gali apsieiti be šlamšto?
 
Sveikas - taip, savaime suprantama. Daugybė žmonių neragavo, neuostė, nečiulpė ir nelaižė - jiems nereikia ieškoti iliuzijos pakaitalo. Sveikas protas neklaidina savęs.
 
Jeigu alkoholikas liovėsi gerti, tai dar nereikškia, kad jis pasveiko. Gali būti, jis kenčia, sukandęs dantis, ir tik laiko klausimas, kada sugrįš į dvokiančią smuklę. Kitas kenčia nerūkęs, bet širdyje svajoja apie "gaivinantį" dūmą. Jis iš tiesų tiki, kad troškinantis dūmas gaivina, o alkoholikas tiki, kad depresantas pakelia nuotaiką. O tai ligotai Šiaulių močiutei pūvančio šlamšto krūva yra didžiausia vertybė. Todėl ji negali kitaip, nes šiukšlę laiko vertybe.
 
Juk tai - tik vertybių liga!
 
Aš nežinau, kaip pagydyti konkretų ligonį Joną ar Petrą, bet jeigu Jonas ir Petras išsklaidė iliuziją, jie tikrai nebeieškos kitos apgaulės. Atsitinka keistas dalykas - nuo pečių krenta sunkiausia našta, o tada pasisaugai, kad neužvirstų nauja. Taip gera, taip lengva visai be naštos ir neskaudančia galva!
 
Alkoholikai sako:
 
- Kokios tu geležinės valios!
 
- Kodėl?
 
- Na, kad turėjai jėgų mesti!
 
Jų žodžiai reiškia štai ką: "Tu labai stiprus, nes įstengei atsisakyti tokios vertybės, tokio puikaus dalyko, kaip alkoholis!"

Todėl jie alkoholikai, kad alkoholį laiko vertybe. Vertybės atsisakyti sunku.
 
Aš alkoholio nebelaikau vertybe, todėl nebe alkoholikas. Šlamšto atsikratyti visai nesunku. Tiesą saknat, tam nereikia jokių pastangų.
 
- O ką suradai vietoj to? - klausia jie vėl.
 
Kaip pasakyti aiškiau?
 
Štai išsivalėm namus, išvėdinome kambarius, išnešėm šiukšlių maišus į konteinerius. Ar klausia kas nors: kuo pakeisime dulkes, šiuškles, voratiklius?..
 
Alavinio stabuko pakeisti kitu irgi nereikia. Jeigu tai - tik niekutis, žinoma, jeigu ne vertybė.
 
Jeigu tai ne liga, jeigu iliuzija jau išsklaidyta.

Komentarai

Dievą pastatyti į vieną eilę

Dievą pastatyti į vieną eilę su alkoholiu ir narkotikais? Na, na :)
Mokyklos laikais aš irgi propagavau panašią pasaulėžiūrą, bet vieną sykį gavau pabučiuoti kunigo ranką, ir viskas pasikeitė. Kunigas buvo jaunas, gražus, o jo rankelė tokia putli... Jis mane švelniai paglostė.
Nuoširdžiai palinkėsiu Petrui susirasti tinkamą dvasinį tėvą, geriau - jauną, ką tik baigusį kunigų seminariją ir nebijoti jam atsiduoti. Jeigu skaudės, tai tik pirmą sykį. :)

apie rankos bučiavimą

Ne per seniausiai, Birštone, turėjau galimybę pabučiuoti ranką ne kokiam kunigui, bet pačiam Dievui. Tik dabar pradedu suprasti kokią praleidau progą...

Vladas

Raudonžandis dievas

Vladai, nėra jokio kito dievo, tik tas raudonžandis. :) Tai tas patukęs, pinigų ir bet kokios skylės amžinai alkanas pasakaičių sekėjas ir yra pats tikriausias dievas. Jokio kito dievo niekas nematė ir niekada neturėjo.
Šanso tikrai nereikėjo praleisti. :)))))

svecias Giedrius

Kai savo uosvienei pasakau, kad puse kunigu iskrypeliai. Ji man atrezia: neziurek ka kunigas daro, o klausyk ka sako

Dvigubi standartai

Teisingai sako :)
Jeigu davatkos kunigams netaikytų dvigubų standartų, tie jau seniai būtų nurašyti į veltėdžių ir iškrypėlių sąvartyną.

PovilasP

Įžvalgios tavo mintys. Man regis kartą jau rašiau, bet vis dar neatsirado patogus mygtuka "dalintis" ar tiesiog facebook like. Tokiu būdu daugiau žmonių galėtų susipažinti su tavo mintimis.