Savadarbis vandens šildytuvas

Kategorijos: 

Tokio šildytuvo nesu išbandęs, bet manau, kad jis turėtų veikti, vandenį leidžiant nedidele srove. Stiptrios srovės, manau, vienas viryklės dagtis nespėtų šildyti.

Kiek reikia energijos vandeniui šildyti?

Norint vieną litrą vandens pašildyti vienu laipsniu, reikia sunaudoti 4200 džaulius energijos. O vienas džaulis per vieną sekundę - tai vienas vatas.

4200J x 1sek = 4200 W

Taigi jeigu viryklės liepsna būtų 4200 W galingumo, per vieną sekundę visą litrą vandens būtų galima pašildyti vienu laipsniu. Vienas laipsnis - tai juk labai mažai! Bet jeigu vandenį bėginsim lėčiau, vieną litrą - per 10 sekundžių, tai jis spės pašilti 10 laipsnių.

Bet jeigu srovė bus dar mažesnė, ir vieną litrą bėginsime 20 sekindžių, tai iš šildytuvo bėgs 20 laipsnių šiltesnis vanduo. Patys spręskite, didelė ar maža vandens srovė, jeigu litras pribėga per 20 sekundžių.

Žinodami vandens srovės greitį, tarkim, matuodami ją vandens skaitikliu, ir temperatūros pokytį, kurį nustatytume, dviem termometrais vienu metu matuodami šalto ir pašildyto vandens tempretūrą, galėtume nustatyti  šildytuvo galingumą. Formulė būtų tokia:

4200J x srovės greitis (litrai per sek.) x temperatūrų skirtumas = galingumas vatais

Taip galima nustatyti šilumos siurblio, saulės kolektoriaus, šildymo sistemos katilo ar kito šilumos šaltinio galingumą.
 

Komentarai

Galingumą turbut tik mazdaug

Galingumą turbut tik mazdaug bus galima tokiu budu ismatuoti,nes daug silumos dar praeis pro šali.Dar reiketu kokio bliūdo su vandeniu amt to šildytuvo,ir tada dar nesugaudytume viso gėrio.

Verčiau klaustum

Čia juk rašoma, kaip apskaičiuoti VANDENS ŠILDYTUVO, o ne liepsnos galingumą. Liepsnos galingumas, aišku, bus didesnis, nes dalis šilumos nueis pro šalį. Užtat vandens šildytuvo galingumas bus toks, kokiu greičiu šildomas vanduo. Pagal tokią formulę galingumas yra skaičiuojamas tiksliai, o ne apytiksliai.
Jeigu ko nors nesupranti arba neišmanai, geriau klausk, bet jokiu būdu nesiimk teigti. Šioje svetainėje draudžiama klaidinti žmones, nes čia - ne plepalų forumai.