Žemė grąžina šilumą

Kategorijos: 

Mūsų pomidorai ir paprikos nelabai susigaudo laike. Rugsėjo pabaiga, o jiems dar norisi daugintis. Ir tegu. Per vasarą žemėje po šiltnamiu susikaupė daug šilumos, tai dabar Vinco aparačiukas ją traukia atgal. Iki lapkričio mėnesio turėtų užtekti. Paprastai šiltnamį uždarome lapkričio 1- 2 dienomis. Ne dėl šilumos, bet dėl šviesos trūkumo. Ne kitaip bus ir šiemet.

Taigi nuo balandžio 20, kai išnešame į šiltnamį daigus, iki lapkričio 1 dienos, kai nurenkame paskutinį derlių, - toks yra žeme šildomo (per vasaros karščius - aušinamo) šiltnamio sezonas. Elektros reikia visai mažai - tik 12V kompiuteriniams ventiliatoriams sukti.

Turėdami labai geras sąlygas, dideli auga ne tik pomidorai, bet ir Čilės pipirai. Manau, jiems padeda ne tik šiluma, bet ir hodroponika. Juk augalai visada palaistyti, visada patręšti, jų neskriaudžia nei viena piktžolė.

Komentarai

Na, paskutinis sakinys tai

Na, paskutinis sakinys tai klaikiai diletantiškas gavosi. " Elektros reikia visai mažai - tik 12V []." Bent jau ventiliatorių galingumą vatais reikėjo paminėti, jei jau taip tingisi paskaičiuoti sunaudotą elektros energijos kiekį kilovatvalandėm.

Tai bent atradimas

Paprastai tokių kvailų komentarų nepraleidžiu, bet šį palieku savišvietai.

Štai debilui atrodo, kad mes, kurdami ir darydami elektronikos prietaisus, neskiriame galingumo nuo įtampos. Tai jau tikrai būtų didelis debilo atradimas. Dar dedesnis jo indėlis mokslui ir technologijoms būtų, jeigu kur nors atrastų bent kiek galingesnį, na, bent pusės  kilovato 12 V variklį. O protingi žino - žemos įtampos galingų variklių paprastai niekas nekuria. Pasakai "12V", ir jeigu ne kvailas, jam viskas aišku. O su kitais... Atsirado puiki proga atsikratyti nevykėlių. Atrodo, dar ne visi supranta, kad čia jie svečiai ir turi atitinkamai elgtis.

Taip,Petrai sutinku,vien

Taip,Petrai sutinku,vien pamačius simbolius 12v viskas aišku kaip 2x2.

jei pyksti, kad neatsakė

jei pyksti, kad neatsakė pilnai tai galiu papildyt Petro atsakymą - vienas ventiliatorius per mėnesi jei visiškai neišjungiamas sunaudoja elektos panašiai už -15-50ct. 6men - 0,9-3 lt. Taip, sumos išties milžiniškos ir jas tikrai verta aptarti.

o jūs paskaičiuokit kiek

o jūs paskaičiuokit kiek galios ima keitiklis 220 /12
kartais galinis vartotojas ima nedaug galios , bet tarpinis elementas kelis ar keliasdešimt kartu didesnę galia gali imti iš tinklo.
pvz. stovi transformatorius ,lygintuvinis tiltelis ir t.t vie visi pasiima savo daly. kad ir neveikia ventilaitoriai (ar kas kita) jie vistiek is tinklo ima srove
ir jum is keliu vatu gaunasi keliasdešimt .netikit pasimatuokit su energijos sanaudu matuokliu.

Naujiena

Kvailiuk, tu iš tiesų manei, kad neskaičiavau? O gal tu manei, kad neturiu prietaiso ar nemoku skaičiuoti? Mes galime išrasti ir patys padaryti ekektroninę šiltnamio automatiką, o štai įjungti energijos matuoklį arba, jo neturint, ampermetrą, mums niekaip neišeina. Unikalu.