Adata šulinyje - nė 100 eurų

Kategorijos: 

Neįtikėtina, bet per pusdienį uždirbau 500 eurų. Tiek pinigų liko mano kišenėje, kai pats nusipirkau ir į šulinį įkaliau adatą, už kurią su visu darbu vadinamieji specialistai iš manęs prašė 600 eurų. Bet kai ėmiausi pats, adata su visais vamzdžiais ir atbuliniu vožtuvu man tekainavo 85 eurus. Taigi uždirbau netgi daugiau, nei 500.

Akivaizdu, kad tariamieji specialistai su tokiomis kainomis ieško kvailių. Matyt, randa, jeigu prašo tokių sumų. Todėl skubu papasakoti: nesileiskite mulkinami. Tai - jokie specialistai, tai paprasčiausi sukčiai. Įkalti metalinį vamzdį į šulinio dugną nereikia jokios specialybės. Šiandien aš tai dariau pirmą kartą, ir puikiausiai išėjo.

Kas ta adata ir kam ji reikalinga? Tai toks metalinis skylėtas vamzdis smailiu antgaliu, kuris kalamas į šulinio dugną, jeigu šulinyje ima pritrūkti vandens. Mano šulinys tik penkių metrų gylio, todėl per vasaros karščius, kai į sodybą suvažiuoja daugiau žmonių, vandens ima pritrūkti. Pagaliau ryžausi ieškoti adatos.

Internete radau nemažai pasiūlymų. Vienas kaunietis už adatą ir jos įkalimą prašo 600 eurų, kitas Klaipėdos aferistas nustatė kainą nuo 600 iki 900 eurų. Kodėl iki 900? Mat gali būti problemų. Kokių dar problemų? Jeigu vandens nebus, reikės ne tik kalti, bet ir gręžti giliau, tada kainuos iki 900 eurų. Aš jam lietuvių kalba sakau, kad šulinyje vandens jau yra, kad reikia tik pagilinti, kad dugne - smėlis, vadinasi, gręžti nė nereikės, tik kalti... Bet jis - savo: iki 900...

600 eurų man jau atrodė labai daug, bet kai išgirdau apie 900, šovė į galvą mintis, kad už tokią sumą adatą galiu pasidaryti ir pats. Ar čia toks stebuklas nusipirkti cinkuoto vamzdžio, pasisamdyti kokį tekintoją, kad jis nutekintų metalinį kūgį? Bene sunku tą kūgį privirinti prie vamzdžio galo, vamzdyje prigręžioti skylių, o paskui vamzdį apvynioti kokiu metaliniu tinklu, kad jis būtų už filtrą?

Taip, aš manau, kad tai galima pasidaryti daug pigiau, negu 600 eurų. Bet man nė daryti nereikėjo pačiam - pasirodo, Tauragėje yra geras tekintojas, kuris adatas daro ir pardavinėja Rietavo turguje. Susiradau telefoną, paskambinau. Jo kaina - 85 eurai. Bet jis adatos nekala. Tiek to, įsikalsiu pats!

Iš tiesų kaliau ne pats vienas vienas, bet su savo draugu Valiumi, kuriam kartais surengiu kūrybinio darbo seminarus. Šį sykį kūrybinio darbo jam kliuvo netgi daugiau, nei mokytojui. Jeigu kalbėsim visai sąžiningai, tai kalė jis, o aš buvau už padėjėją ir dvasinį ganytoją.

Pažiūrėkite, kaip paprastai viskas padaroma.

Adata ir vamzdžiai sujungiami movomis. Sujungiami sandariai, pavyniojant pakulų. Kad būtų patogiau kalti, aš jų nusipirkau daugiau, taigi išėjo labai ilga konstrukcija nuo šulinio dugno iki pat viršaus.

Štai kaip atrodo pati adata:

Tai toks pat metro ilgumo 32 milimetrų skersmens cinkuotas vamzdis, kaip ir visi kiti prie jos jungiami vamzdžiai, tik šis turi smailų antgalį, prigręžiotas skylių ir apvyniotas metaliniu filtru.

Iš kito gero draugo pasiskolinome ilgas metalines kopėčias ir nuleidome į šulinį. Valius didvyriškai, nebijodamas nugarmėti į prarają, pasilipo ant tų kopėčių ir pradėjo kalti.

 

Kadangi šulinio dugne smėlis, adata su visais vamzdžiais gilyn lindo labai lengvai. Suvarėme  apie du metrus.

Tas vamzdis, per kurį Valius daužė kūju, šiek tiek susiplojo, vandentiekio žarnos prie jos neprijungsi. Mes jį nurašėme į labai jau nedidelius gamybinius nuostolius. Jeigu per kelias valandas uždirbi 500 eurų, gali dėl vieno kito vamzdžio nesukti galvos - metras juk tekainuoja tik 10 eurų.

Beliko prijungti adatą prie vandentiekio sistemos ir užpildyti vandeniu. Pirmiau prie adatos prisuki atbulinį vožtuvą, prie vožtuvo - visa kaita.

Iš pradžių bėgo labai rudas ir nešvarus vanduo. Adatas darantis tekintojas jau buvo mus įspėjęs: iš pradžių bėgs labai nešvarus vanduo, bet neimkit į galvą - po kokių 15 minučių jis pašvarės.

Ir tikrai! Praėjo gal 15 minučių, ir iš krano pradėjo bėgti štai tokio švarumo vanduo:

 

Po kiurio laiko supratau, kad be papildomo filtravimo neišsiversiu - dribsmėlis prasisunkia pro adatos filtrą ir atkeliauja į trobą. Jau už siurblio dėjau papildomą - paprastą, mechaninį. Jo užtenka. Valau kas 8 - 9 dienos. Valymas labai paprastas - nusuki gaubtą, išpili smėlį, po vandens srove paskalauji patį filtrą. Man atrodo, smėlio po truputį mažėja. Matyt, aplink adatą jo didžioji dalis jau susiurbta. Štai jis išvalytas prieš 5 dienas:

Ko daugiau reikia? Nieko. Nors mes su Valiumi jokie geologijos specialistai, bet mūsų tvarkyta sistema veikia puikiausiai. Tekintojas garantavo, kad tas adatinis mini gręžinys turėtų tarnauti 30 metų, o vandens sodyboje jau niekada netrūkti. Tikėkimės.

Viską baigę, su Valium juokaujame: dabar iš to tauragiškio tekintojo prisipirksime adatų ir lupsim po 600. Tiek to, būsim padoresni, imsim ne 6 bet 3 šimtus eurų, ir tai per mėnesį uždirbsime 6000. Ne litų - eurų! Argi neužteks?

Bet jūs nekibkite ant tokios meškerės. Nusipirkite patys arba pasidarykite patys, patys ir įsikalkit. Jeigu galėjome mes - galėsit ir jūs.

P.S. Ir štai praėjo treji metai, prasidėjo problemos. Šulinio vanduo labai geležingas, adata užsikišo geležies rūdimis. Ką daryti?

Ir dar. Daugelis žmonių klausia, kur nusipirkti adatą. Aš pirkaku iš tekintojo Valiaus.

Valius - tekintojas
867657000
867026507

Komentarai

Keli klausimai

Dėkui už įdomią informaciją. Turiu kelis klausimukus:
Kaip giliai kalėte vamzdį? Kaip prijungėte vandentiekį - tiesiai prie įkalto vamzdžio, ar į įkalto vamzdžio vidų įleidot kitą?
Ir ar tikrai pasiteisino adata? Vandens nebetrūksta? Jo papilnėjo ir šulinyje, ar tik vamzdyje?

Atsakymai

Vandentiekio žarna prijungta tiesiai prie adatos vamzdžio, į vidų jokių kitų vamzdžių nei siurblio nekišome. Vandenį traukia hidroforas, kuris seniai pastatytas troboje. Taigi adatą prijungėme prie senos vandentiekio sistemos.

Adatą įkalėme į dugną maždaug 2 metrus.

Vanduo šulinyje buvo kaip ir pasibaigęs (keliasdešimt centimetrų virš dugno), bet įkalėme adatą, ir jo vis bėga. Dar tik antra diena. Matysim, kas bus toliau. Dabar galiu pasakyti tiek: vandens nebuvo, ir jo atsirado. Ar jo padaugėjo šulinyje, nežinau. Nežiūrėjau. Manau, tai ir nesvarbu - vanduo dabar siurbiamas ne nuo paviršiaus, bet iš gilesnio sluoksnio.

O man klausimas pasistojo -

O man klausimas pasistojo - ar ne papraščiau vietoj 2 m "adatos" papildomus du rentinius suleisti? Juk tai is principo tas "pac"..

Sakydamas pagalvok

Įkasti du rentinius yra paprasčiau, negu įkalti vamzdį? Tu čia rimtai?

Manau , kad pilietis galvoja

Manau , kad pilietis galvoja rimtai - du rentinius įkasi per 5 valandas (atmetus pietus)... ir viršininkas džiaugsis ir pats jautiesi pareiga atlikęs... juk dirbai...reikia galvoti su sub... o ne galva...tik pagalvok kiek kainuoja du rentiniai ir kiek kažkokia adata..(tik 35 Eu)...Aš irgi kasčiau rentinius...

atgalinis vožtuvas

Labas, perskaičiau, patiko, sudomino. Įdomu atgalinį vožtuvą dėjot?

Vožtuvas reikalingas

Taip, žinoma, atbulinis vožtuvas būtinai reikalingas. Be jo vanduo subėgtų atgal į šulinį.
 

Sveiki,

Sveiki,
Norėjau pasiteirauti kaip žinoti, kada pasiekei gyslą? Pradeda bėgti vanduo iš vamzdžio?

Gręžiant - žinau...

Jeigu tai klausimas man, nelabai galiu atsakyti. Mes neieškojome jokios gyslos - paprasčiausiai kaldami adatą pagilinome šulinį, kur vandens jau buvo, tik mažai. Jeigu būtume atsitrenkę į molį, tai ir sustoję. Molis nėra vandeningas, jis nelaidus vandeniui.

Gręžiat galima apie vandeningą sluoksnį suprasti iš to, kokį prieini gruntą. Jeigu šlapią smėlį ar žvyrą - tai ir yra vandeningas sluoksnis. O kaip suprasti, kalant adatą? Nežinau... Gal prijungti siurblį ir mėginti siurbti... Labai abejoju, kad vanduo iš gilumos pats kiltų į viršų.

Klausimas buvo visiems, kas

Klausimas buvo visiems, kas yra tą daręs :)

O jeigu toks nedidelis gilinimas (~2m, su adata arba rentiniais) nepadeda, t.y. vandeningas sluoksnis baigiasi? kalti giliau ir bandyti atrasti naują vandeningą sluoksni?

Į adatą reikia pilti vandenį

Į adatą reikia pilti vandenį ir stebėti, pasiekus vandeningą sluoksnį vanduo ims susigerinėti. Lygis adatoje turėtų sutapti su vandens lygiu šulinyje.

buitis gudrybes

Labai mums aktualus klausimas, nes situacija tokia pati su vandeniu... Kaip tik domimes adatomis ir norim pasidaryti, labai buciau dekinga jei duodumet kontaktini tel nr to zmogaus kuris gamina tas adatas :)

Pasakyti galiu

Viešai skelbti neniriu. Kas kreipiasi asmeniškai - pasakau.

Telefonas Tauragiškio

labas vakaras gal galėtumėte duoti kontaktus to piliečio kur prekiauja adatomis , mes turime problema su vandeniu. Ačiū. arba tiesiog paskambinkite jeigu nesunku 860024488

Ačiū jau atsiuntė adata tik

Ačiū jau atsiuntė adata tik meistrai kažko vargsta su pajungimu, nes užsikišo su smėliu ir gavo traukti lauk, tokie tie ir meistrai turbūt?

Ne, meistrai nekalti

Ne, meistrai nekalti, jei pro adatą traukia smėlį. Gal adatos filtras per stambus. Gali tekti dėti papildomą filtrą.

labai puikus/naudingas

labai puikus/naudingas straipsnis. Manau, šiuo metu kai Lietuvą alina tokia kaitra, daugumos paprastu kaimo žmonių šulinių vanduo eina i pabaiga. O čia sprendimas paprastas kaip dvi kapeikos. Tik kad kalimo prodecurą aš atlikinečiau lauke - ne šulinyje ant kopečių, Ta prasme vamzdžio nusipirkti galima tiek, kad kalamas galas kyšotų iš šulinio. sukalant po metra - prijungti vis naują vamzdžio metrą. Aišku vistiek tektų šulinin kabarotis - tam kad bent 2 m gylyje nuo paviršiaus atjungti kalamą vamzdi ir prijungt hidroforo vamzdį.

Patogumas kainuoja

Taip, turint atliekmų pinigų, galima vamzdžių prisipirkti daugiau, išsikelti juos iki paviršiaus ir kalti patogiau. Paskui nereikalingus išmesti. Metras vamzdžio pigiausia man žinoma kaina - 10 eurų. Žinote savo šulinio gylį, skaičiuokite, kiek jums kainuos tas malonumas. Bet į šulinį lipti vis tiek reikės - paskutinį vamzdį turėsit prijungti prie vandentiekio žarnos. Svarbu, kad nesugalvotumėt dėl patogumo jungti viršuj, - žiemą užšals.

tik nesugalvokit išmesti

tik nesugalvokit išmesti likusius vamzdžius, kaip siūlo ponas Petras :) prie ūkio kaip sakoma "vistiek sueis" - nereikia dabar - gal vėliau reikės. Į metalo laužo supirktuvę visada spėsit nuvežti. be to tam kad negadintumete kalamo vamzdzio galo su sriegiu siulau užsukti apvalaus pilnavidurio metalo kokia 20cm su privirinta mova.
Štai aš parašiau nesąmonę dėl to vamzdžių kalimo viršuje ir dar suvariau ant Petro, kad siūlo jis. Gudrus esu, ar ne? Ir dar turiu gudrumo pasiūlyti tą movą, nors paprasčiau kalti per kokią lentą ar kitą medinį daiktą. Aš visada gudrus patarti. :)

Smėlis vs molis

Įdomu, ar tokia adata pasiteisina tik esant smėliui šulinio dugne? Atsikraustėm su šeima į seną vienkiemį, išsiurbiau seniai nenaudotą vandenį šulinyje, o ten po 5 rentinių radau dar kokius daugiau nei 2 metrus medinės, gerokai papuvusios, kvadratinės šachtos iki pat dugno, kuris, pasirodo, buvo daugmaž švarus, neskaitant kelių puodelių, spynos ir pan., tačiau pats dugnas - kietų kiečiausias molis. Panašu, kad vanduo ten buvo paviršinis, išsiurbus jo nebe pritekėjo ilgą laiką, pakol nepradėjo pastoviai lyti. Į tokį šachtinį šulinį rentinių gilinimui jau neprileisi, apie adatą tik iš Jūsų straipsnio sužinojau, bet va ir su ja vargu ar kas išeitų į tokį kietumą kalant.. Gal turite kokių minčių?

Aš rizikuočiau

Į molį adatos nelabai įkalsi. Bet galima gręžti. Pragręžus molio sluoksnį, tikriausiai atsirastų požeminis vanduo. Tai būtų idealus variantas. Galima surizikuoti. Jeigu molio sluoksnis nestoras, labai pigiai pasidarytumėt artezinį šulinį.

Gręžtinis abisininis šulinys

Sveiki, jeigu pas jus šulinyje giliau molis tai joks adatos kalimas nesigaus. Vienas variantas tik yra norint mažai išlaidų turėt, gręžti su vandeniu iki vandeningo sluoksnio, jis būna įvairus nuo kokių 8m iki 25m, šiuo būdu gręžiant tai padaroma, išgręžus kišamas PVC vamzdis 32mm su filtru gale, statomas atbulinis vožtuvas, jungiamasi prie hidroforo ir vanduo bėga. Pasidariau visą įrangą ir išsigręžiau sau, vanduo atsirado 11,5m gylyje, viskas funkcionuoja puikiai, jau padariau ir keliems kaimynams, jie labai patenkinti, laukiu daugiau užsakymų. Štai nuoroda kaip tai daroma, čia tik trumpas momentas: www.youtube.com/watch?v=XCX51-n2vDY ; www.youtube.com/watch?v=CV-Cy0D9FU0; www.youtube.com/watch?v=S9pL6hVpQxc

Sveiki gal galima būtu jūsų

Sveiki gal galima būtu jūsų kontaktą gauti norėčiau pabendrauti asmeniškai. Man reiktų šuliny padaryti grežinuką.

Kontaktai paskelbti

Mano kontaktai yra skelbiami puslapio viršuje. Skambinkite, rašykite.

nevisada smelis buna,kalėm

nevisada smelis buna,kalėm adata ( nekalėm o plovėm) kol pasėkėm akmenuota grunta ir nebepasimušom, nevisur šitas metodas tinka, bet bandyti verta, kadangi suleidom 6m vamzdžio

Problema pas mane tokia pati,

Problema pas mane tokia pati, tik mano šulinyje labai smulkus smėlis (plavūnas) jis blogai praleidžia vandenį ir užneša adatos filtrą. O pas jus koks buvo smėlis?

Problema pas mane tokia pati,

Problema pas mane tokia pati, tik mano šulinyje labai smulkus smėlis (plavūnas) jis blogai praleidžia vandenį ir užneša adatos filtrą. O pas jus koks buvo smėlis?

Yra ir smulkiojo

Pas mus irgi yra smulkiojo smėlio, bet ne tiek, kad nepraleistų vandens. Bet filtrą po kažkiek laiko tikriausiai užkiš. Tada kalsiu kitą adatą.

Adatos

Čia yra daugiau informacijos apie adatas. http://www.razinskas.com/2014/02/gruntinio-vandens-adata-grezinis.html
Aš pats gaminausi filtrą, iš nerūdijančio plieno vamzdžio ir specialaus filtracinio audinio http://www.alekvima.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=41&I... SP tinklelis filtrams.
Ne blogiau ir žymiau pigiau gaunasi daryti filtrą iš d40 mm klijuojamo plastikinio vamzdžio. Bet aš iš seniau turėjau "neržaveikės".

Puikus darbas!!

Puikus darbas!!
Noriu ir aš pasidaryti adatą į šulinį, nes nėr vandens. Tik kad pas mane tarp namo ir šulinio aukščių skirtumas apie 15-18m. Reikia leisti siurblį į pačią adatą, tad vamzdis turi būtų min 95mm diametro pagal siurblį. Specialistai siūlosi nuo 300eu padaryti.
Gruntas smėlis - žvyras. Gal kas galit apie plovimo būdą papasakoti ar nuoroda pasidalinti? Nes tokio vamzdžio neįkalsiu.

Ne būtnai giluminis siurblys

O koks šulinio gylis? Jeigu tik kokie 5 - 6 metrai, giluminis siurblys nėra būtinas, nes atmosferos slėgis į tokį aukštį vandenį pakels. Galima hidroforą statyti šalia šulinio, iškasus jam duobę ir gerai apšiltinus, kad neįšaltų žiemą. Už hidroforo vanduo gali kilti aukštai, nes jį toliau kelia siurblys, o ne atmosferos slėgis. Žiūrėkite hidroforo instrukciją.

Po zeme tera 4 ziedai. Tai

Po zeme tera 4 ziedai. Tai gylis apie 2.8m
Galimas variantas statyti hidrofora prie sulinio.

Taip, pigiau

Taip, žinoma, tai daug pigiau. Po hidroforo patarčiau statyti mechaninį vandens filtrą, nes pro adatos filtrą gali siurbti smulkiojo dribsmėlio.

Cinkuoti vamzdžiai vandens

Cinkuoti vamzdžiai vandens tiekimui netinkami - laikui bėgant, vandenyje atsiranda kenksmingų cinko junginių. Ir paprasto metalo tinklelis tikrai nelaikys 30metų, juk korozija suėda apie 0,1mm per metus, tai jei viela apie 1mm storio, maximum 10metų, kol adata bus užnešta. Patarčiau pasidaryti nerūdijančio plieno adatą ir bronzinį ar plieninį tinklelį. Idomu, dar kiek kainuotų žmogaus darbas, mat pas mane gilus šulinys (apie 20metrų) ir hidroforą montuoti tektų šulinyje, nes kaip suprantu giluminis siurblys nebetiks? Ar apsiimtumėte tokius darbus padaryti už 300eurų?
Pagarbiai, Petras

Darėme sau

Kai adata surūdis arba užsineš tinklelis, arba jis po 10 metų bus suėstas erozijos, tada kalsiu kitą. Kam aš turiu vežimą statyti prieš arklį? Pirma tegu eina arklys, o po jo seka vežimas.

Jeigu šulinys gilus, kaip tik geriau jungti giluminį siurblį. Juk gilumonis - kaip tik giliam.

Mes pasidarėme sau ir pasiūlėm kitiems idėją, bet uždarbiaudami neiname.

Neatsakėte man apie cinką.

Neatsakėte man apie cinką. Įdomu, kiek jūsų siūlomi vamzdžiai tinkami geriamui vandeniui. Nuodingas cinko junginys fosfidas vartojamas graužikams nuodyti. Taip pat neįsivaizduoju, kaip jungiasi giluminis siurblys prie 40mm vamzdžio. Gal galima būtų iš jūsų pusės gauti tokios informacijos, nes matau, kad esate su tuo susidūręs, jei jau rekomenduojate, kaip viską atlikti. Ačiū iš anksto.

Dayk kaip tau geriau

Nieko aš jums nerekomenduoju. Aš tik papasakojau, kaip pats pasidariau ir pasidalinau patirtimi. Kas nori - tegu pasinaudoja. Kam nepatinka, tegu daro kaip jam geriau. O kas yra didelis cinko specialistas, turi ne klausinėti niekų, bet rašyti daktarines disertacijas.

vandentiekiui visi vamzdynai

vandentiekiui visi vamzdynai eina cinkuotais vamzdžiais.visi daugiabučiai taip padaryti ir niekas nemiršta.nereikia svaigt..
as pvz. adata ikaliau su kalamo parfuratoriaus pagalba (didziojo).ant vamzdžio viršaus uždėjau ištekintą balvankę,kad kaltas nenuslystų.įdėjau i parfą bukiausią kaltą ir adatą sukaliau,gal per kokias 5min. i 5metrų gylį.kalėsi labai greit.

Vandentiekio vamzdžiai

Vandentiekio vamzdžiai cinkuoti tik išorėje, adata visa stovi vandenyje ir visas esantis cinkas per skylutes laikui bėgant patenka į vidų, jei patys nesuprantate tokio elementaraus dalyko, prašyčiau neklaidinti ir nenuodyti žmonių. Paskaitykite užrašus ant cinkuoto kibiro dugno ir tada galėsite man padėkoti. Daugiau nebetrukdysiu nuodytis ir nebetęsiu diskusijos, gero vandens!

Aš jau seniai miręs

Ot, velnias. aš jau seniai miręs!.. :)

Kai augau, visi kibirai buvo cinkuoti, jais nešdavom vandenį. Kitokių nė nebuvo. Man jau seniai amen.

Bet kartais atrodo, kad tebesu gyvas. Tai kaip iš tiesų?

Cinkuotame kibire negalima laikyti rūgščių maisto produktų ir gėrimų, nes jie tirpdo cinką. Apsinuodijimo požymiai: erzina gleivinę, pykina. Tačiau vanduo cinko beveik neveikia. Taip rašo Wikipedija. Nelabai suprantu, kaip šulinyje susidarys fosfidas - fosforo ir kokio metalo junginys, apie kurį tas kvailys rašė anksčiau.

Taigi jei šulinyje nelaikote supylę rūgščių maisto produktų ir gėrimų, nuo cinkuotos adatos gal ir nemirsite.

Paieskokit internete ir rasit

Paieskokit internete ir rasit: Negazuotas stalo vanduo su cinku NORTE 1.5l. O vaistineje yra cinko papildu, naudingu vyrams.

kai šulinys gilus arba

kai šulinys gilus arba randasi toli nuo namo galima statyti hidroforą su inžektoriumi. (Reklama išvalyta. - P.D.)

adata

cinkuoti vamzdziai geriamam vandeniui puikiausia tinka..jokiu cinko junginiu juose nesusidaro nuo vandens o jei ir susidaro tai toks nezymus kiekis kuris jokiu budu nepakenks sveikatai...adatai turi buti naudojamas zalvarinis vamzdelis nes jis gerai lituojasi prie cinkuoto vamzdzio. prie nerudinacio neimanoma nieko prilituoti... nei nerudijancio plieno tinkliuko nei kito tinkliuko prie nerudijancio plieno vamzdzio. beto nerudijantis plienas branguesnis.ir jo gamybai reikia specialiu irenginiu tinkleliui virinti..
kas liecia gilumini siurbli tai jis skirtas tiekti vandeni is 100 ir daugiau metru gylio. 20 metru gylis jam vaiku zaidimas...

Jeigu kam prireiktų turiu

Jeigu kam prireiktų turiu adatų su nerudijančio plieno filtru. 8-601 61168

Adatų tekintojas

Labai daug mano skaitytojų nori sužinoti telefoną tekintojo, iš kurio labai nebrangiai pirkau adatą su vamzdžiais. Atsibodo rašinėti asmenines žinutes, tai skelbiu tekintojo telefoną. Gyvena jis Tauragėje.

Valius - tekintojas
867657000
867026507

sudomino

Turiu vieną kitą klausimėlį: 1.nuotraukoje "adata" kaip ir be skylių ar aš kažko neįžiūriu ? 2.kaip pritvirtinote filtro audinį ,kad kalant jis "nenuvažiuotų" į viršų ? 3. kurioje vietoje pastatėt atbulinį vožtuvą ?

Atsakau

1. Adata su akylėmis. Gal nematyti, bet jos yra.

2. Filtro (iš tiesų tai ne audinys, bet metalinis tinklelis) netvirtinome, nes jis jau buvo pritvirtintas.

3. Atbulinį vožtuvą sukome prie adatos, prie vožtuvo - vandentiekio vamzdį.

ačiū už atsakymą ,aš čia

ačiū už atsakymą ,aš čia kažką ne taip supratęs,pasiunčiau dar vieną klausimą ,bet Jūs kaip ir atsakėte

Dekoju

Norejau nuosirdziai padekoti uz si straipsi, kadangi jis man suteike daug informacijos ir atskleide kitas wandens gawimo galimybes. Pas mane ta pati problema, wandens sulinyje wos keliasdesimt cm buwo atwaziawe net 3 skirtingos suliniu meistru komandos. Pinigus paima bet rezultatas nulinis, nieko doro nenuweikia, tai dabar isbandysiu adatos galimybe, tikiuosi pades

AČIŪ!!! Apie šį vandens

AČIŪ!!! Apie šį vandens išgavimo būdą sužinojau iš Jūsų, išpradžių atrodė labai neįtikinamai, bet pasiskaitinėjęs apie adatas nusprendžiau ir aš išbandyti. Sukaliau adatą sodo namelio rūsyje į 7 metrų gylį (dugnas buvo akmeningas žvyras) per geras dvi valandas. Dabar vandens išgaunu daugiau nei galėjau įsivaizduoti. Labai Jums ačiū, kad pasidalinate savo patirtimi!.

Šulinio adata

Sveiki Petrai. Noriu paklausti kurioje viso vamzdžių junginio vietoje dėjote atbulinį vožtuvą?
Ačiū. Puikus straipsnis.
O tiems kam nepatinka cinkuoti vamzdžiai, tai pasiūlukit kratyti pinigines ir dėtis nerūdijančius. Kas kaip nori tas taip ir darosi. Šaunuolis Petrai.

Nekalkit vožtuvo po žeme

Kas bijo cinkuotų vamzdžių, vorų, driežų, liftų ir kitų baisybių, gali kreiptis į psichiatrą. Turėtų visus priimti.

O atbulinį vožtuvą junkit iškart prie adatos, jeigu jos vienos užtenka. Jeigu adatą kalate guliau, naudodami dar du, tris, ar daugiau vamzdžių, tai atbulinį vožtuvą dėkit ant paskutinio, bet kuo žemiau. Nepatarčiau atbulinio vožtuvo suvaryti į žemę. Jeigu kas atsitiks, nebegalėsite jo pakeisti. Būna, kad jie susidėvi.

vandens adata

Pas mus su šuliniu bėda ta, kad vandens pastoviai tebūna apie 20 cm ir jau atbulinis vožtuvas pradėjo jo nebesiekti, tad taip ir sėdim sausai :( vežė mums vandens, bet nieko iš to irgi neišėjo, nes suleidžia kokias 3 tonas, para laiko vėl tie patys vargani keliasdešim centimetrų, žodžiu dingsta pas mus vanduo :( man kilo toks klausimas, jei atrodys kvailas, tai nepykit ant moteriškės (ant manęs), gal aš ir ne viską suprantu, bet rūpintis turiu viskuo pati :) tarkim sukala man į šulinį tą adata iki kol kalasi ir palieka kyšot apačioj šulinio dar koki metrą vamzdžio. Ar kiltų vanduo pats savaime per tą vamzdį ir taip pildytųsi šulinys? Nes hidroforas su visas atbuliniais vožtvais jau seniai įrengtas, Šulinys negilus - vanduo devintam žiede.

Viskas paprasčiau

Nesupratu, kam taip gudrauti? Jeigu įkalsite į dugną adatą, tai atbulinį vožtuvą paprasčiausiai junkit prie jos.

Pas mus irgi tokia pati

Pas mus irgi tokia pati situacija, vanduo kažkur dingsta, kiek jo bepiltum. Tik, kad pas mus labai molingas dirvožemis, tai rizika su adata būtų. O šulinio paskutinis žiedas užneštas smėliu, plavūnas pačiam dugne, tai ir dėl to bijom, kad nieko gali neišeit su adata.

Nesupratau

Tai molis ar dribsmėlis? Jei dribsmėlis, adatą lįs lengvai.

Gal paaiškintum?

Gal tu pirmiau mėgink paaiškinti žmoniškai, ką ir kaip žadi daryti be hidroforo?

Tai va ko bedarysi be hidr,su

Tai va ko bedarysi be hidr,su cinkuotu:) kibirėlium semsiu.mes va čia su kolega anksčiau paminėtu,svajojam ,kad per tą adatą vanduo kils ir bus pilnesnis šulinys.

Savaime?..

Savaime, be siurblio kils?...

Na, jei karštai melsies... Sako, labai padeda. :)))))

Aišku, nekils

Taip, žinoma, kad nekils. O kodėl jis turėtų kilti į viršų?

Gruntinis vanduo turi tam tikrą savo lygį. Vienur jis žemiau, kitur - aukščiau. Būna, kad gruntinis vanduo taip aukštai, kad negalima išsikasti rūsio - išeina kūdra.

Gruntinio vandens lygis nebūna pastovus, jis priklauso nuo kritulių kiekio. Kai užeina sausra, ir kelis mėnesius gruntinis vanduo nepapildomas, jo lygis gali nukristi žemiau šulinio dugno. Štai tada ir prireikia adatos. Adata paprasčiausiai pagilina šulinį. Bet kad vanduo pats liptų į viršų... Man net įsivaizduoti sunku.

Puikiai Jūs čia įrengėt viską

Puikiai Jūs čia įrengėt viską. O dar noriu užklaust, gal galite pasiūlyti kokį hidroforą verta rinktis? Vis skaitausi naujienas internete, tai komentarų galima prisiskaityti visokių. Tais pardavėjais parduotuvėse visai nepasitikiu, aš ten galiu nieko nežinodama nueiti dirbt.. Patarkit.

Nežinau markės

Dėl hidroforo tikrai negaliu patarti. Pirkau labai seniai Šiauliuose siurblių krautuvėje, veikia gerai. Net nežinau markės, atrodo, itališkas. Buvo prakiurusi pūslė, bet tai ne bėda - įdėjome naują.

adatos naudojimas

Sveiki,
Gal kas esat susidūrę ir galėsite padėti ?
Isikalėme adatą prijungėme prie vandentiekio sistemos, kaip ir vandens yra tik bėda ta , kad vanduo per visus kranus bėga tartum su oru ...... ir niekaip tai nesibaigia. Vaizdas toks, kad adata traukia vandenį kartu su oru, ar taip gali būti ? Sulinys 13 žiedų gylio, adatą įklėme apie 2metrus i žemę. Gal kas žinote kur gali būti problema ?

Po vandeniu oro nėra

Po vandeniu oro nėra, iš ten jo traukti negali. Traukia tikriausiai per vamzdžių jungtis. Tarkim, jungdami movas, nepavyniojot pakulų ar pavyniojot prastai. Kol neužsandarinsit visų jungčių, oras niekada nesibaigs.

ADATA

HIDROFORAS GALI TRAUKTI VANDENI NE IS GILIAU NEI 7 METRAI GYLIO...JEI VANDUO GILIAU NAUDOK GILUMINI SIURBLI.

Aciu uz naudinga info.

Aciu uz naudinga info.
Vienas klausimas.pajungus siurbli tiesiai i adata, kurios galas bus vandens pavirsiuje(virs sulinio vandens lygio) ar negaudys hidroforas oro?t.y, ar vandens kiekis adatoje nebus mazesnis nei hidroforo istraukiamas vandens kiekis? Kitas klausimas del molio, jei i ji adata nesikala, kaip galima kitaip ja "istatyti"?

Ir molį iveikti galima

Jeigu pasibaigs vanduo ir šulinyje, ir po juo esančiame grunte, tada, žinoma, siurblys įtrauks orą, ir viskas tuo pasibaigs, Tačiau adata tam ir kalama, kad vanduo nepasibaigtų. Iš esmės tai šulinio gilinimas. Pagilinus šulinį bent metru, galima pasiekti daug vandeningesnį gruntą.

Jeigu šulinio dugne molis, tai jau rimta problema. Molis nepraleidžia vandens, vadinasi, reikėtų pergręžti molio sluoksnį ir ieškoti vandens po juo. Paprastos adatos per molį neperkalsi, bet yra specialių, kuriomis, prijungus jas prie vandentiekio, galima plauti gruntą. Dar galima molio sluoksnį gręžti, tai daryti net rankomis žemės grąžtu. Kitas būdas - kalti į gruntą gale šiek tiek praplatintą ir pagaląstą vamzdį, jį vis ištraukiant ir iškratant žemes. Gerų pavyzdžių yra internete. Aš nieko panašaus nesu daręs, neturiu tokio prietaiso ir negaliu parodyti.

Kontaktai

Laba.ar būtų galima gauti kontaktus del adatos.šulinyje dinginėja vanduo .ačiū

Tekintojs

Valius - tekintojas
867657000
867026507

Sveiki. Susiruošiau

Sveiki. Susiruošiau pasidaryti adatinį šulinį sode pagrinde laistymui ir prausimuisi, maistui jau teks vežtis. Vanduo neturėtų būti giliai, nes pas kaimynus šuliniuose būna apie 6-8 m gylyje. Planuoju ne kalti o gręžtis. Kaip suprantu gręžiant į žemę reikia pasiekti drėgną sluoksnį, ar dar gręžtis giliau - ta prasme kaip suprasti kada užtenka gręžti ir jau galima suleisti adatą į gręžinuką ? Kaip elgtis įleidus adatą - ar reikia į vamzdi pilti vandenį kad nebūtų oro ir tada jungti siurblį ir traukti vandenį, ar tiesiog jungti prie tuščio vamždžio ir traukti su oru. Siurblys paprastas - 600W su deklaruojamu vandens kėlimu iki 9 m. Kaip būna su vandeniu žiemą, jei atbulinis vožtuvą rekomenduojama instaliuoti prie adatos - juk vanduo stovės iki pat vamzdžio viršaus, gal kažkaip siurblį atjungus jį ištaukti iš to vamzdžio iki adatos galima, kad neužšaltu ? O gal galima atbulinį vožtuvą statyti viršuje prie siurblio, kad žiemai atjungus vožtuvą vanduo nusileistų gilyn ? O dėl kainos, tai autorius teisus - kiek apskambinau kas kala ar gręžia adatas tai kainos - kosmosas. Vieni net garantijos neduoda - jei neras vandens, teks už darbus suisimokėti 150 Eur. Jei pačiam viskas pavyks, tai manau tikrai susitaupys ne vienas 100 Eur.

Vožtuvas kuo žemiau

Jeigu atbulinį vožtuvą statysi viršuje prie siurblio, tai man nelabai aišku, ką tu žadi pumpuoti. Turėk omenyje, kad išcentrinis hidroforo siurblys oro nepumpuoja. Gavęs oro, jis nebeveikia. Tai kaip tu iš viso vamzdžio nuo šulinio iki siurblio išsiurbsi orą? Nebent tavi siurblys stūmoklinis...

Mano adata šulinyje, vandentiekis veikia visus metus, vandens neišleidinėju. Vamzdžiai giliai po žeme, atbulinis vožtuvas šulinyje prisuktas prie adatos, kaip aprašiau. Todėl jokio užšalimo pavojaus. Tau irgi reikėtų sukti atbulinį vožtuvą prie adatos. Tai galima daryti ir giliau, ne būtinai žemės paviršiuje, tarkim, iškasus metro gylio šulinuką ir jį gerai apšiltinus. Jeigu norėsi išleisti vandenį, įlipsi į tą šulinuką ir atjungsi vožtuvą.

Darydamas gręžinį, suprasi, kada pasiekei vandeningą sluoksnį. Jeigu pasieksi jį, tai kam gręžti giliau? Nesupratau logikos. Kelių metrų gylio gręžinuką galima pasidaryti ir rankomis. Beje, man neaišku, kodėl gręžinio vandeniu tik prausies, o gėrimui vandenį pirksi? Manai, kad maistui jo neužteks?

Vandens maistui nenaudosiu,

Vandens maistui nenaudosiu, nes aplinkui daug lauko tualetų, kaimynai pastoviai tręšia savo aginamas daržoves, tad reiktu vos ne kas savaite tikrinti ar napadidėjusi vandens tarša - juk vanduo bus paviršinis. O kas liečia siurblį - tai taip ir likau nesupratęs, gal aš ne tokio modelio nusižiūrėjau ? Juk vamzdis išlindęs iš žemės iš pradžių ir bus tuščias be vandens, siurblys turėtų pakelti tą vandenį max iki 9 metrų, bet spėju reikia iš pradžiu užpildyti vamzdį pačiam vandenių ir tada jungti siurblį ir pompuoti dėl to ir vožtuvas dedamas prie adatos, kad vanduo nebėgtų apčion kol pildysiu vamzdi rankiniu būdu. O šiaip turbūt jei siurblys kaip sakote būtų stumoklinis, būtų gakima ir viršuje statyti arba iš vis jo nenaudoti ir nebijo vandens lygio nukritimo vamzdyje. Na situacija po truputi aiškėja. Dar momentas apie vandeningą sluoksnį - jis gi ne baseino pavidalo po žeme o šlapios ar drėgnos žemės (smėlio, grunto ar plavūno sluoksnis) turėtų būti ? Tai matyt kai pradėsių ištaukinėti tą šlapią gruntą, tai pagal adatos ilgį ir igilinęs kol neužgrius ten viskas, suleisių ją toje vietoje. Ar aš viską teisingai samprotauju ? dėkui už bet kokias mintis.

Gręžinyje - ne paviršinis vanduo

Gręžinio vanduo bus paviršinis? Ar bent supranti, apie ką šneki?

Tai bus gruntinis vanduo. Panašiai kaip ir šachtinio šulinio, tik švaresnis, nes į jį nepateks paviršinis vanduo. Šulinį nuo paviršinio daug sunkiau apsaugoti. Jeigu gruntas užterštas, tai ir gruntinis vanduo gali būti nešvarus. Kai aplink labai tręšiamos dirvos, gruntas gali būti užterštas nitratais. Tai labai nesunku patikrinti - yra pirkti testavimui skirtų medžiagų.

Mėginsiu paaiškinti biškį fizikos abėcėlės. Iki siurblio vandenį kelia atmosferos slėgis, siurblys tik padaro dalinį vakuumą. Atmosfera vandens stulpą teoriškai pakelia iki 10 metrų, bet praktiškai - daug mažiau. Tai gali būti ir 9, ir 7 metrai (priklauso nuo siurblio galingumo). Todėl geriau iki siurblio nepalikti didelio vandens stulpo. Jeigu gręžinys išeis labai gilus, tai geriau į jį panardinti giluminį siurblį, bet jie labai brangūs.

Už siurblio vandens stulpas gali būti ir laaaabai didelis, nes toliau vandenį kelia tik pats siurblys (ne atmosfera).

Jeigu gręžinys išeis gana gilus, apie 7 metrus, o po to dar reikės vandenį kelti aukštyn iki namelio, o tu turi nusipirkęs hidroforą, tai patarčiau jį statyti ne namuose, bet šulinuke prie gręžinio, nuleidus gilyn ne mažiau metro ir gerai apšiltinus. Apie stūmoklinį siurblį parašiau juokais - negirdėjau, kad buitiniam vandentiekiui kas nors tokius gamintų.

Man atrodo, būtų geriau, jeigu paskambintum - turi daug elementarių klausimų, kurie kitiems gali būti neįdomūs.

Klausimas del adatos kalimo,

Klausimas del adatos kalimo, cia vienas pardavejas gyresi kaip lengvai, greitai 7m sukale namelio rusi.. hmm. Pas mane 1,-1,5m gylyje musa "saltiniai", zeme smelis, priesmellis, jokiu akmenu, zvyro, molio. Teoriskai graztu isgrezus 1,5m like 4,5m susikaltu per pusdieni. Visgi kaip Jus matote kalimą tokioje vietoje, tokiame gylyje? Tiesa uz 200 m yra ir ezeras.

Jeigu smėlis...

Jeigu smėlis, eitų kaip per sviestą. Mes per dribsmėlį du metrus įkalėme per kelias minutes.
Kaip smūgis - taip geras sprindis.

Gal gali paskambinti man ir

Gal gali paskambinti man ir duoti nr. Kur galeciau nusipirkti adata su vamzdziais? Dydelis aciu☺ 860078044

Mano telefonas viešas

Aš tikrai neskambinsiu. To jau būtų per daug. Mano telefonas viešas, jis skelbiamas tarp kontaktų. Visi, kam reikia mano pagalbos, skambina patys.

Adatas gaminančio tekintojo telefoną esu paskelbęs tarp kontaktų. Mintinai neatsimenu.

įdomu

Ir labai ačiū čia rašantiems ir besidalinantiems savo patirtimi, įgūdžiais ir gebėjimais. Gal prajuokinsiu, bet paklausiu (to čia buvo klausta ne 1 sykį, bet atsiprašau - aš vis tik taip ir nesupratau): tai kokioj gi vietoj pritvirtintas atbulinis vožtuvas? Gal suprasčiau, jeigu tiesiog parašytumėte, nuo smaigalio galo, kuris lenda į žemę: 1m, 2m ar kitiek metrų. Nuotraukose to atbulinio vožtuvo neįžiūriu. Koks jis apgamai tas atbulinis vožtuvas: įsukamas į vamzdį? Įsukamas ar užmaunamos ant vamzdžio? Kada jį tvirtinti? Sukalus vamzdžius ar prieš vavzdžių kalimą? Ech...

Vožtuvą nusipirksi

Atbulinio vožtuvo paprašysi santechnikos parduotuvėje, ir tau paduos. Pirk tokio skersmens, kaip ir adata. Jeigu nori pasižiūrėti, kaip atrodo, gali pagoglinti.

Tau reikalingas vandentiekio atbulinis vožtuvas. Jį suksi prie vamzdžio, kada sukalsi adatą. Jeigu kalsi tik adatą, suk prie adatos. Tačiau adatos ilgis - tik vienas metras. Tokio gylio tikriausiai neužteks. Todėl prie adatos turėsi papildomai jungti metalinių vamzdžių. Tai adatą suvarysi giliai į žemę arba į šulinio dugną, o viršuje liks išlindęs vamzdžio galas. Prie jo ir prisuksi. O prie vožtuvo jungsi vandentiekio žarną.

Tik jūs kiaulės?

Sakai, lietuviai?.. O prancūzai, vokiečiai, lenkai pasipelnyti nenori?

Tiok jūs, lietuviai, šitokie kiaulės? :)))

Laba vakaras,

Laba vakaras,

Sakykim, sukalu adatą į gruntą ir vandenį randame 15m gylyje ar gilau. Ar įmanoma kažkaip pajungti hidroforą ar paprastą vandens siurblį prie adatos galo ir siurbti vandenį? Atsižvelgiant, kad dauguma rinkoje parduodamų hidroforų ir nenardinamų vandens siurblių kelia dažniausiai tik iki 9m.

Iš anksto dėkui už atsakymą.

Atmosferos slėgio riba

Nesvarbu, koks hidroforas ir kas jį gamino, giliau kaip iš 9 metrų vandens jis neišsiurbs, 9 metrai yra  riba. Aukštyn į viršų jis galėtų kelti ir 20 metrų, ir aukščiau, priklausomai nuo siurblio galingumo, bet siurbti iš gilumos gali tik tiek.

Hidroforo veikimo principas yra toks: siurblys sukelia vakuumą, o atmosferos slėgis tą vakuumą užpildo vandeniu. Žemės rutulio atmosferos slėgis ties jūros lygiu yra lygus 10 metrų aukščio vandens stulpui. Taigi teoriškai hidroforo siurbimo riba ties jūros lygiu galėtų būti 10 metrų gylis, bet praktiškai jis siekia vos 9 metrus. Yra net patariama dėl įvairių slėgio nuostolių neviršyti 7 metrų. Jeigu šulinys ar gręžinys gilesnis, tenka naudoti giluminius panardinamus siurblius, kurie ne siurbia, bet kelia aukštyn vandenį.

Tikiuosi, paaiškinau.

Tau labai pasisekė, kad buvo

Tau labai pasisekė, kad buvo smėlis šulinyje. Pas mane kaime tai pilkas molis. Nelabai ką išsiurbsi iš jo su adata.

Dėl kainos.
Manau kaina normali. Juk ne kiekviena diena turiu darbo, o valgyti noriu kiekviena diena. Todėl klientas man turi sumokėti ne tik už pati atlikta darbą, bet ir už dienas be darbo. Reikia dar nepamiršti mokesčių valstybei . Taip pat turiu buhalteri, direktorių ir panašiai kuriuos reikia išlaikyti tokiems kaip tu klientams.

Bet kas turi pinigų, tas geriau sumokės man tuos 600-900 eurų ir pats nelis į šulinį. Tokių dar vis surandu, nors tu man trukdai tokiais rašinėjimais.

Ačiū už informatyvų straipsnį

Ačiū už informatyvų straipsnį ir Valiaus kontaktus :)
Beje, ar drumzlinas vanduo neužterš hidroforo? Galbūt filtrą geriau statyti prieš siurblį?

Srautų skirtumai

Aš dėjau prieš siurblį, kad nebūtų problemų dėl vandens siurbimo, kad filtras nestabdytų srauto. Mat iki siurblio vandenį varo tik natūralus atmosferos slėgis ir teoriškai negali pakelti vandens daugiau kaip 10 metrų. Praktiškai - daug mažiau. O po siurblio variklis vandenį gali kelti kad ir 20 metrų.

Jūs dėkit prieš siurblį. Nėra tokio įstatymo, kuris draustų tai daryti.

Beje, kada nors įdomumo dėlei išardykit kokį seną hidroforą ir susipažinkit su ko konstrukcija. Paieškokit, ką ten smulkios dalelės (juk po adatos filtro) galėtų užteršti.

Atbulinis vožtuvas

Sveiki,

Iškilo dar mažas neaiškumas. Įkalu adatą, randu vandenį pvz. 6 metruose. Prie adatos galo ( kur iš žemės kyšo) jungiu atbulininį vožtuvą, tada vandens siurblį (ne hidroforą) ir kokiu būdu siurblys veiks kai adatoje yra oras? Jei užpilinėčiau vandenį į adatą tieisiai (kad oro nebūtų) tai vanduo subėgtų į žemę. Kaip užtraukti tą vandenį iš adatos ir kad oras pasinaikintų adatoje?

Dėkui iš anksto.
Pagarbiai, Mantas

Veikia

O kodėl turėtų neveikti? Kas čia blogo, kad nuo atbulinio vožtuvo iki vandens yra oras?

Svarbu, kad oro negautų hidroforas. Juk tai išscentrinis siurblys, ir be vandens jis veikti negali. Todėl sistemą gali tekti pildyti kelis kartus. Mat oras iš adatos galiausiai atkeliaus iki siurblio, ir tas nustos traukęs. Tada orą išleisi, pribėgindamas dar vandens.

Mano adatos vamzdis irgi iškilęs virš vandens lygio. Ne šešis metrus, bet koks metras yra. Atmosferos slėgis, sukėlus vakuumą, vandenį teoriškai gali pakelti 10 metrų, praktiškai - ne daugiau 9 metrų. O tavo adata, kaip sakei, 6 metrai.

Sveiki,

Sveiki,
Susidūriau su problema. Įkaliau adatą į šulinį. pati adata sulindus i žemę kokį 1,7m.
Pajungiau storasienį juodą vamzdį nuo adatos po adbulionio vožtuvo. Vamzdis sikyle virš šulinio, kuriame yra 6 rentiniai po 70cm.
Pajungiu i siurblį kuris pagal specifikacijas turi kelti į 9 metrus. Einančiame vamzdyje nuo adatos girdžiu besiteskuliuojantį vandenį kol siurblys veikia, tačiau vanduo nebega, burbuliuoaj tik oras kai ileidžiu išbegimo slanga i kibirą ir taip pralaikiau siublį 20min.

gal kas čia galėtų but?
Siurblys nesugeba užkelt vandens? Nesandarumas sistemoje? (nors pertikrinau visą, ir jau kai tiek oro eina, tai turetų būt gera akivaizdi skylė).

Vamzdyje galėjo likti oro

Tikriausiai blogai užpildyta sistema, ir vamzdyje liko oro. Gavęs oro, siurblys nedirba.  Vadinasi, reikia pilti vandens dar ir dar... Per kelis sykius užpildysit.

Gręžinį sugalvojau pasidaryti

Gręžinį sugalvojau pasidaryti namo rūsyje. Išgręžus žemės grąžtu apie 3.5 m per molį, radau, kaip spėju, vandeningą sluoksnį, nes molio ant grąžto nebebuvo, tik smulkaus smėlio pėdsakai. Tuomet įkaliau adatą, tačiau labai sunkiai ji kalėsi per tą smėlį. Ir prijungus siurblį deja nieko neištraukia. Atbulinį vožtuvą beje prisukau prie pačios adatos, t.y. tarp adatos ir pirmojo vamzdžio, o ne prie paskutinio vamzdžio galo (gal čia problema?). Prašau patarkite ką tokioje situacijoje daryti.

Problema tikriausiai ne vožtuvas

Problema tikriausiai ne vožtuvas, nors, žinoma, reiktų sukti ne prie adatos, bet prie paskutinio vamzdžio, kad reikalui esant galima būtų atsukti ir išvalyti arba pakeisti - būna, kad prisineša smėlio.

Jeigu adatą kalti buvo sunku, tai tikriausiai ne vandeningas sluoksnis, bet molis arba molis su smėliu. Per smėlį kalti adatą nėra sunku. O jeigu vandeningas sluoksnis, tai turėjai ištraukti šlapią smėlį. Grąžtas vandenyje netgi gliurgėtų.

 

Ačiū už atsakymą.

Ačiū už atsakymą.
Galiausiai adatą pavyko ištraukti atgal į dienos šviesą. Viduje, maždaug per pusę adatos ilgio buvo pritraukta smėlio, tad turbūt jūsų tiesa dėl grunto, kad tai vis tik nebuvo vandeningas smėlio sluoksnis, o greičiau molis ir smėlis. Gruntas nedėkingas rankiniam gręžimui, bet kita vertus manau geras ženklas, kad jau ne vien molis tokiame gylyje, tikėtina, kad netoli vandens klodai :)

Sveiki Petrai,

Sveiki Petrai,
įdomu kaip jūsų įkalta adata ar vis dar funkcionuoja, ar geras spaudimas?

Sveiki, labai sudomino si

Sveiki, labai sudomino si ideja. Norejau pasiteirauti is kur imanoma gauti sia adata? Gal galetumete pasidalinti kontaktais zmogaus is kurio pirkote? Aciu uz atsakyma.

Sveiki, noriu pasiteirauti,

Sveiki, noriu pasiteirauti, ar adata gali būti naudojama giliame šulinyje? Pas mus vandenį rado 16 m gylyje. Kasė per molį - smėlį -vėl molį... Mėnesį naudojomės vandeniu, paskui ėmė jo trūkti. Pasikvietėm specialistus - rado plavūno kurį išsėmė, dar įleido papildomai du siauresnius žiedus. Tačiau po savaitės vėl ta pati problema - plavūnas, vandens mažai, maždaug per kibiro aukštį. Gal patartumėt, koks čia įmanomas sprendimas?

Turėtų padėti

Jeigu dribsmėlis, tai adata turėtų gelbėti. Mūsų adata įkalta į dribsmėlį. Adata turi tinklinį filtrą ir vandenį siurbia pro jį.

Manau, ji nepadėtų molyje.

Tikrai padarysi!

Kodėl nepadarysi?

Padarysi, vargšeli, tikrai padarysi. Nusipirksi adatą, įlipsi į šulinį ir įsikalsi. Nebent esi visiškas vargšas, absoliutus mulkis.

As iploviau adata (neikaliau)

As iploviau adata (neikaliau). Nupirkau parduotuveje 75 mm 3 metru santechnini vamzdi, jo gala uztaisiau isdrozes medini gala is nupjautos obels kamieno, per medini gala centre isgreziau skyle vamzdukui ir prie jo prijungiau krana, prie krano prijungiau slanga su vandeniu is sodo vamzdyno. Taip pat prisisukau vamzduka kad butu uz ko pasukineti ir kelti. Taigi ilipau i sulini, atsukau krana ir keldamas aukstyn-zemyn sita sistema lengvai isploviau dribsmeli i sonus nuo vamzdzio. Dariau tai tol kol vamzdis atsimuse i zvyra, kazkokius akmenis.Pacia adata pasigaminau is 50 mm sleginio vandens vamzdzio, ji sugreziojes 15 mm skylemis apie 80 cm ilgio sukdamas skyles nesimetriskai, 20-25 cm nuo apacios palikau visokiam slamstui kauptis, o dugna uzlydziau ir uzklijavau. Sekanciai vamzdi kur isgrezto skyles apvyniojau 3 mm plastikine zolei pjauti skirta zilka, ant sios zilkos vyniojau smulkiausia koki radau nerudyjanti tinkleli, kuri uztempiau uztraukiamais dirzeliais, tinklelio galus apvyniojau izoliacija. Nuemes medini uztaisyma ant 75 mm vamzdzio galo, per jo vidu suleidau pasigaminta adatele i apacia. Suleidus adata, prilaikant adata graziai istraukiau plastikini vamzdi, itaisiau ant islindusios adatos atbulini voztuva, dariau kuo arciau dugno, prijungiau prie hidroforo. Uzpildem sistema vandeniu. Paleidom tik is 5 karto. Pastebejom, kad pasileido lengviau neskubant uzpildant sistema vandeniu. Kaip ir minejo Petras pradzioje bego smelio ir vandens misinys, bet po truputi prasivale. Kol kas sistema palikta ramybeje, del laiko stokos uzbaigti viska iki galo nebuvo galimybes. Taigi papasakoti kiek susirinks filtre smeliuko sunku pasakyti. Bet manau reikes profilaktiskai ir man valyti filtra, kadangi tinklas kuri panaudojau apsiuti adata nebuvo toks smulkus kokio norejau. Bet geriau iskratyti smeli, nei tureti sulini skirta bulvems laikyti. Medziagos nuo adatos apacios iki hidraforo kainavo be keliu centu 50 euru. Dar kainuos kazkiek filtras. Reiketu ivertinti turbut dar tinkliuka kuri gavau dovanu. Is esmes medziagas pirkau 12 val per pietus. 18:30 vanduo jau bego is hidroforo. Kaimyne kuri sumokejo 2000 dar litu uz adata negalejo patiketi, kad sitas reikalas neskaitant darbo tiek tekainuoja. Suprantu jeigu butu kitoks gruntas viskas ir vyktu kitaip, kitokia technika, uztruktu ilgiau, bet jeigu turite smeli, dribsmeli tai tikrai nesunku.

Sveiki, gal turit foto kaip

Sveiki, gal turit foto kaip ten tas reikalas atrodė smėliui plauti? ir visa kita?

hidraforo ilgis virš 9m. kaip pajungti

Gal kas susidurėte su problema kai vandens adata gilesnė nei 9m. pas mus kokia 12m. ir niekaip nedatraukia vandens, kita varikliuka pajungus iškarto bet per žiemą taip nelikys. Laukiu patarimo Ačiū

Padėtų inžektorius

Jeigu toks šulinio (adatos) gylis, Violeta galite naudoti inžektorinį siurblį, tačiau tokiu atveju iki šulinio turėsite nuvesti du vamzdžius. Kaip tai veikia, matysite čia:

adata

visa procesa su adata galima paziuret yotubej , zinoma snekes rusiskai , bet nieko tokio . mataosi kaip daro. esme kad jie adata ne kala o grezia ir grezdami i adata pompuoja vandeni kuris plauna apie vamzdi ertme ir igrezus i vandeninga sluoksni - isplauna smeli ir visa kita ka tik gali isplaut. as manau kad ikalus adata irgi reiktu bamdyt siurbliu paduot vandeni o as bandyciau idet i kalama vamzdi trisaki ir pajungt koki vandens siurbli . Mano galva turetu kazkas gautis. reiktu uzsandarint ta vieta per kuria kalat , bet tai tik i nauda , nes dauzyt per atvira vamzdy nera efektyvu.

Fantazijos

Matau, kad nieko panašaus nesat daręs. Fantazijos. O aš dariau.

Mėginau į adatą leisti vandenį, bet tai menkai padeda. Diletantui užtenka žinoti, kad užtenka pumpuoti į gruntą vamzdžiu vandenį, ir vamzdis pats lįs. Ne, nieko panašaus. Labai svarbu, pro kur iš vamzdžio bėga vanduo. Jeigu vanduo bėgs pro vamzdžio galą, tada puiku, vamzdis tikrai nesunkiai lįs gilyn. O adata - ne tokios konstrukcijos, iš jos vanduo išbėga pro šonus. Gal kiek lengviau kalti, bet kalti vis tiek reikia.

Aš į adatą leidau vandenį paklausęs patarimo, kad vanduo nuo adatos aplink nuplaus dribsmėlį. Gal kiek jo ir nuplovė, bet dribsmėlis vis tiek patenka į vamzdynus. Dėjau antrą filtrą. Dabar vanduo švarus.

Sveiki,

Sveiki,

šaunus paaiškinimas ir akivaizdu, kad kartais tiesiog reikia pagalvoti ir pačiam.
Turiu tokią situaciją, kurią bandau padėti išnarplioti. Taigi, kaip ir visiems - 7 žiedų šulinys tuščias. Atvažiavo žmonės kalti adatą, bet prieš tai kažkaip pasitikrino ar eina ją kalti. Nedalyvavau tame procese, bet atsakymas buvo toks, kad adatos neina kalti, nes yra uolienos sluoknis - pilkas dolimitas. Šaunu tai, kad vyrai tik paėmė už pabandymą 20 eur ir nieko daugiau.
Galiu bandyti pats lipt į šulinį ir kažkaip tą dolomitą su perfu daužyt, prasimušt, bet velniava gi, žinok kokio storio tas sluoknis ir ar tai padės. Ką galėtumėte patarti tokiu atveju, nes reikia kažkaip išspręsti šį klausimą jaunai šeimai iš 5 žmonių - vanduo gyvybiškai svarbus. Ačiū Jums.

Jeigu dolomitas...

Jeigu dolomitas, tai ir pats supranti - adatos pro jį nepramuši. Kokio jis storio, irgi neaišku.

Aš pasiklausčiau geologų, gal jie žino, kaip toje vietovėje su dolomitu. Ar čia jo dideli klodai, ar tau atsitiktinai pasitaikė jo gabalas? Jeigu aplink vienas dolomitynas, belieka jungtis prie vandentiekio, jeigu tokio nėra, tada darytis gręžinį. Gręžimo mašinos uolieną pragręžia.
Jeigu didelių dolomito klodų aplink nėra, o gręžinys per brangu, galima rizikuoti ir kalti adatą kitoje vietoje. Juk adatos kalamos ne tik šulinio dugne, bet ir nuo žemės paviršiaus.

 

:)

Mano nuomone yra tokia kiekvieno žmogaus siuloma kaina yra teisinga. Viskas ok jūsų išmone pagirtina ir ačių už išsamu straipsni. Bet tokiu pat budu galyte ir giluminius grežinius darytis jums reikes tik isigyti grežiniu grežimo mašina... ir dar pasikapstyti gerokai internete o gal ir kaškur pasimokyti kad turetumete žinių ir valio jus pasidarysit grezini :) . Na gal aš čia per riebiai bet ta pati galyma sakyti ir apie santechnika juk nepaslaptis kad santechniko paslaugos brangios... ir šiaip apie visas paslaugas kurios brangios galyma pačiam viska pasidaryti taip jus "uždirbsite" kruvas orinių pinigų ... Taip sakant busite laisvo oro DIREKTORIUS ... sekmės "uždirbineti"
P.S. Aš nedarau grežinių aš dirbu statybos sektoriuje ir esu žiauriai bragus :)

Vykim šalin tokius robertus

Ką atsakyti lupikautojui Robertui, kuris man siūlo tapti "laisvo oro direktoriumi"? Aš jau atsakiau, įsikaldamas į šulinį adatą ir tokiems lupikautojams nemokėdamas nė cento. Pats pasidariau ir saulės kolektorius, ir šilumos siurblį, ir biodujų generatorių, ir hidroponikos sistemą...  Jeigu reikės, pasidarysiu ir gręžinį. Ir neklausykite niekšelio Roberto, kad tam reikalinga gręžimo mašina. Yra labai paprastų ir efektyvių būdų gręžti savadarbiu grąžtu arba vandeniu. Internete yra skelbiama daugybė instrukcijų, kaip tai pasidaryti.

Lupikautojo Roberto nuomone, bet kokia kaina, kokią gali nulupti, yra teisinga. Bet kodėl į mane kreipiasi daugybė žmonių, klausinėja visokių smulkmenų? Todėl, kad darosi patys, nenori lupikautojams mokėti beprotiškų pinigų. Ir pasidaro. Lupikautojams vis sunkiau apgaudinėti žmones, kad tai kažkoks ypatingas, sunkus, kvalifikacijos reikalaujantis darbas. Visiškai ne! Tai gali bet koks robertas, eilinis nevykėlis, kuriam atrodo, kad be mašinos nepasidarysi gręžinio.

Kuo labiau bus išprususi visuomenė, kuo labiau kiekvienas lavinsimės ir skaičiuosim, tuo sunkiau lupikautojams bus mus apgaudinėti. Aš žmones šviesiau ir šviesiu, drąsinau ir drąsinsiu - netikėkite marketingo sukčiais, daug ką galite pasidaryti patys, tai kainuos dešimtis kartų pigiau. O jei skaičiuosite savo darbą, patys nustebsit savo uždarbiu. Štai mes su Vincu, darydami šilumos siurblį, per savaitę abu uždirbome po 800 litų. Tiek būtume supylę, pirkdami gatavą siurblį, ne tik detales jam. Tik truputį mažiau mudu uždirbome, patys darydami saulės kolektorius namui šildyti. Visa tai aprašyta mano tinklalapyje, tik nevykėlis nieko neskaitęs puolė lyg plikas į moterų pirtį. Pasidaryti galit ir jūs, jeigu vysit šalin Roberto tipo lupikautojus ir darysite patys.

O koks geras žodis .....

O koks geras žodis ..... LUPIKAUTOJAS. Būtent.
Lupikautojai yra dar blogiau, nei rašo Petras. Lupikautojas yra vagis, tik kitos formos.

Jūs dirbat kvalifikuotą darbą visą mėnesį, gaunat 1000 EUR. Lupikautojas dirba 2-3 dienas, prašo to pačio 1000 EUR.
Kai jūs sumokat jam savo pinigais - čia tas pats, kaip jus apvogtų.

Komunizmas blogai.... Bet kapitalizmas su nekvalifikuotais - ne ką geriau. Ačiū už straipsnį ir "švietimą".

Tikiuosi

Tikiuosi sugriauš tave vėžys galutinai.

Nepades jūsų palinkejomai nes

Nepades jūsų palinkejomai nes yra labai didlele atsvara dekingu zmoniu su šimtais geru atsliepimu ir geru palimkejimu. Tikiuosi kad jūsų palinkejimai negryš jums bumerangu nes aš to niekam nelinkiu. Aš brangus nes esu geras specas... na o adatu kalimas i šulini dažniausiai nepasiteisina nes Lietuvoje daugiausia molyje kastu sulyniu.

Sveiki visi.

Sveiki visi.
Paskaitęs šią temą, nusprendžiau ir aš įsirengti adatą šulinyje, kad būtų daugiau vandens. Adatą įsigijau iš Petro jau minėto meistrelio, padaryta tikrai kokybiškai ir jokių priekaištų neturiu.
Iškilo probelma - visos adatos nesukalėm, nes nebelindo gilyn.
Istorija:
Kai kasėme šulinį, suleidome 5-is žiedus, ir šulinkasiai nusprendė, kad užteks, nes, ne va tai nebeimanoma daugiau įleisti. Pasakiau, kad minimum 8-ių reikia (beje, pas tevukus, netoli apie 1km atstumu nuo mūsų net 14 rentinių suleista). Vienas iš darbininkų pabėgo, o su likusiu teko pačiam griebtis darbo :) . Darbas tikrai sunkus - kibirų svoriai dideli (apie 50-70kg) ir pats darbas šlapias ir nešvarus, bet ne tai esmė, jei žiedai judėtu gilyn, tai viskas tvarkoj. Vargais ne galais įleidome 6-ą žiedą, ir po to jau pats supratau, kad tikrai neįmanoma toliau, nes dribsmėlis užplauna, aplink šulinį pradėjo sukritinėti žemės, tai užbaigus šulinio kasimo darbus, teko nemažai molio privežt.

Tai va, adatą sukaliau apie 90cm, viso bandziau 5-iose šulinio dugno vietose, 5-oje taip ir palikau. Visur +- vienodai įkaliau, skyrėsi gal keli centimetrai, reiškias papuolė ne akmuo, o pasiekiau molio sluoksnį. Nes paskutinius 5cm dar kalasi ir toks jausmas kalasi tiek, kol sulenda pats adatos smaigalys. Kadangi adata susikalė ne visa, liko adatos darbinė zona (sietelis) apie 10cm kyšoti virš šulinio dugno, todėl adata iš esmės kaip ir neveikia.

Ką pasiulytumėt protingieji kurmiai, o ypač domina Petro Dargio nuomonė. Gal pvz. traukti adatą lauk ir sumažinti jos darbinę zoną, tik neaišku kaip ir su kuom? Ar pvz užpilti 1-2 žiedus žvyru?

Adata veikti turėtų

Kol kas nieko nedaryčiau. Jeigu darbinė zona po vandeniu, adata veiks. Dalį vandens ji siurbs nuo dugno, dalį - iš giliau. Problema kils, jeigu vandens lygis nukris iki šulinio dugno - tada adata ims siurbti orą, ir teks mažinti jos darbinę zoną.

Adata

Sveiki, vis tiek nesuprantu, ar tame 35 mm. įkaltame vamzdyje yra tiek vandens, kad gali leisti kiek nori.
Ir antras klausimas - ar galima adatą įkalti per giliai ir neturėti vandens, t.y. jei šulinyje apie 30 cm. vandens, kiek giliai ją reikia kalti - 1 m., 2 m. ar užtenka 80 cm., ir kas bus jei įkalsi 3 m.

Tai adata!

1. Dariau, tai ne šiaip sau vamzdis, tai adata, pro kurią siurbiamas vanduo. Jeigu tau kada nors švirkštu leido vaistų, tai adatoje irgi netilpo vaistų buteliukas, bet suleisti galėjo ir kelis.

2. Jeigu šulinyje yra vandens, tai jo yra ir giliau. Paprastai didieji vandens kiekiai yra grunte žemiau dugno, o virš dugno iškyla tik maža jo dalis. Jei ta dalis per maža, prireikia adatos. Įkalęs adatą metrą ar du metrus, tu tarsi pagilini šulinį metru ar dviem metrais. Na, bet jei žadi kalti labai giliai, giliau vandeningojo sluoksnio, ir įvaryti adatą į molį, tai vandens gal ir nebepasiurbsi. Bet kam šitaip daryti?

Pritariu Petrui, bet Dariau

Pritariu Petrui, bet Dariau svarbu, koks pas tave gruntas, adata turi smigti laisvai t.y. tarsi į smėlį, pas mane kopėčios susmigo į dugną iki pirmo skersinio. Įsivaizduok, sukalus (nepavadinčiau to stipriu kalimu) 80cm adatą, ją po to gali ganėtinai laisvai ištraukti, pasukinėdamas į šonus.
Pas mano bendradarbį, sukalė apie 1,5m vyrukai iš Kauno, tai debitas apie 3 kubiniai metrai per valanda. Jam buvo daug problemų su šuliniu. Pradžioje Iškasė tik 4ius žiedus, vėliau kažkokia įmonėlė pagilino specialiu siurbliu išsiurbdami dribsmėlį ir įleisdami kelis mažesnius žiedus, bet po metų vėl užnešė dribsmėliu, ko pasekoje aplink šulinį sukrito žemės lyg smegduobė. Dabar jau 3i ar 4i metai eina, viskas veikia gerai, bet filtruose smėlio susirenka. Pas mane taip pat susirenka.

adata

Sveiki ,gal galetumėte patarti kur nusipirkti plastikinio sietelio pasidaryti adatai,Ačiu lauksiu atsakymo

Del adatos

Sveiki.
Yra kaime šulinys, kuriam labai dažnai pritrūksta vandens.
Dugnas labiau link molio.
Patarkit ar verta kaltis vandens adatą?
Gal pažystat kas tuom uzsiima?
Gal galit duoti kontaktus?
Dekui

Kas prekiauja adatomis

Sveiki, kur Vilniuje įsigyti galima, kokia kaina ir kokybė? O gal Petrą pasiekti galima kažkaip?

Ieškokite tekintojo

Mane pasiekti visai nesunku (adresas ir kiti duomenys kontaktuose), bet adatomis neprekiauju. Adatą pats nusipirkau ir įsikaliau į savo šulinio dugną. Pirkau iš tokio tekintojo Valiaus Tauragėje, dabar, kiek žinau, jis gyvena Vilniuje.

Valius - tekintojas
867657000
867026507

Atbulinis voztuvas

Sveiki,

Darysiu adatinį šulinį, noriu paklausti - kur statyti atbulinį vożtuvą? Apačioje adatos nepastatysi jo, gal statosi prie pačio hidroforo?
Ačiū

Kaip užpildysi?

Jei atbulinį vožtuvą dėsi prie hidroforo, kaip užpildysi sistemą?

Kodėl negali vožtuvo sukti prie adatos, kaip visi daro?

Yra statinis ir dinaminis

Yra statinis ir dinaminis vandens sluoksnis, šulinyje yra statinis nes iki dinaminio dazniausiai neprisikasama na bent jūsų atveju. Greičiausia tie išdikiše 10cm gali pagadinti visa reikala tai yra gaudyti ora. Kadangi esu padares jau ne viena šimta tokiu grežinuku adatiniu tai turiu nemaza praktine patirti.

Filtro kasetė

Sveiki, niekur nerandu tokios plaunamos kasetės filtrui. Gal turite nuorodą? Vanduo eina su smulkiu smėliu, greitai užkemša čiaupų sietelius. Būčiau dėkingas.

Sveiki, jeigu pas mus

Sveiki, jeigu pas mus šulinyje yra panardinamas siurblys, ar įmanomą prie jo prijungti adatą?

Neįsivaizduoju

Neįsivaizduoju, kaip tu siurblį įkiši į adatą.

Klausimas

Padėkite ir paaiškinkite kaip pajungti adata prie giluminio siurblio. Neužtenka vandens laistymo sistemai...

Niekaip

Niekaip. Bent jau aš nežinau ir net neįsivaizduoju, kaip panardinamą giluminį siurblį būtų galima prijungti prie adatos.

Giluminis siurblys

Sveiki. Mes irgi zadame patys kalti adata. Bet siuo metu stovi jau hidroforas ar galite patarti ar galima pakeisti ji i kita siurbli pvz gilumini ar kita? Nes jis labai kelia daug triuksmo. Arba kitoks sprendimas?aciu

Triukšmas - lengvai įveikiama bėda

Neįsivaizduoju, kaip giluminį siurblį prijungtum prie adatos.

Jeigu hidroforas kelia triukšmą, jį galima įdėti į dėžę apšiltintomis sienelėmis. Geras akmens vatos sluoksnis - tai ir garso izoliacija.

Galima hidroforą iškelti lauk. Mūsiškis specialioje duobėje prie šulinio. Aišku, duobę reikia gerai apšiltinti, kad žiemą neužšaltų. Net kieme negirdėti, kaip jis dirba. Ir mano kaimynas taip pasidarė.

help

sveiki skaudvilėje mama nusipirko namą bet vargsta su vandeniu šulinyje gal koki 20cm vandens , gal galėtumete rekomenduot koki zmogu kuris galetu kazka padaryt kad mano mama turetu vandens . padaryciau as bet deje esu uzsienyje . del asiskaitymo tai nenoreciau moket 600 ar 900€ euru . na kontakta savo galiu duot +447823 792513 rades praleista skambuti visada perskambinu .
ačiū

Sena vandens pompa

Sveiki,domina informacija -ar įmanoma paimti vandenį iš buvusios rankinės senos vandens pompos?Esu palikęs į žemę įkaltą vadinamą adatą,Ji ik 6 metrų gylyje. Į vamzdžio vidų įkišau vamzdį su atbuliniu vožtuvu .Nuo dugno atitraukiau 50 cm.,apsemta apie 1,50 cm. Kai pradeda hidroforas pumpuoti vandenį ,toks jausmas kad vandens trūktų ?pumpuoja pumpuoja kol pritraukia 20 litrų bakelį ,paskui išsijungia.Klausimas-gal traukti laukų? bet ar įmanoma ištraukti? Kažkoks gale filtras turėtų būti,gal jis užsinešęs? 865958766

Adata turi siurbti

Į adatą nereikia kišti jokio vamzdžio su atbuliniu vožtuvu. Tai klaida. Todėl niekas neveikia.

Atbulinį vožtuvą reikia sukti prie pačios adatos ir siurbti iš jos vandenį. Tai adatos veikimo principas - ji siurbte siurbia vandenį, kaip mes pro šiaudelį sultis. Kai jūs į adatą įkišote vamzdį, tai labai greitai iš jos ištraukiate vandenį, ir po to reikia laukti, kol jis savo svoriu vėl pribėgs. Užtat reikia siurbti vandenį, o ne šiaip ištuštinti adatą.

Jūsų metodas naudojamas giluminiuose gręžiniuose, kai į į šachtą įleidžiamas storas vamzdis su filtru ir panardinamas į požeminę upę (ar ežerą - kaip pavadinsi). Kai storas vamzdis giliai vandenyje, ten panardinamas giluminis gręžinys, ir jam vandens užtenka. O adata veikia kitaip.

Sveiki. Ištiko bėda pasibaigė

Sveiki. Ištiko bėda pasibaigė vanduo šulinyje.
Šulinys 10 rentiniu dugne kietas (pilkas-juodas) molis. Vandens per para nenaudojant prisikaupia apie puse rentinio. Ką galėtumėte patarti. grežti gilyn su perforatoriumi ir leisti mažesnius rentinius ar kažkokiu būdu grežtis gilyn kalti adata?