Ar alkohoilizmas tikrai nepagydomas?

Kategorijos: 

Netikėkite anoniminių alkoholikų (AA) propaganda, kad alkoholizmas yra nepagydomas. Tai religinės pakraipos mokymas, akcentuojantis kančią ir netektį. Sakyčiau, labai žalingas mokymas, verčiantis aukštyn kojomis tikrąsias vertybes.

AA alkoholį laiko begaline vertybe, o "negalėjimą" gerti - netektimi. Paprastai jie sako: alkoholis - geras dalykas, bet - ne man, aš jau alkoholikas, tai nebegaliu išgerti. Jie nusiteikę visą gyvenmimą kentėti šią "netektį". O štai aš, seniai pagijęs nuo alkoholizmo, sakau kitaip: alkoholis buvo mano nelaimė, todėl labai džiaugiuosi, GALĖDAMAS nebesinuodyti. Blaivus gyvenimas man yra laimė, o ne praradimas. Nežinau, kiek man reikėtų sumokėti, kad imčiausi nuodytis. Kam man tas brudas, kam man pagirių kančia?

Alkoholizmas iš esmės yra ne somatinė liga, bet vertybių krizė. Kol žmogus alkoholį laikys vertybe, tol bus priklausomas. Bet vos tik išsisklaido alkoholio "šventumo" iliuzija, noras gerti tą brudą išnyksta tą pačią akimirką.

AA, kaip ir bet koks kitas religinis mokymas, yra iracionalus ir kupinas prieštaravimų. Štai pagal juos išeitų, kad negeriantis žmogus yra alkoholikas, nes kažkada gėrė. O tas, kuris geria alkoholį, nėra alkoholikas, nes jis nuodijasi "saikingai". Eikim toliau: kas rūko, nėra rūkorius, kas vartoja narkotikus, nėra narkomanas, kas eina keliais apie bažnyčios stabus, nėra davatka... Marazmas, nieko daugiau.

Visos religijos pasisako prieš žmogaus laisvę ir skatina priklausomybes. Jos tvirtina, kad žmogus laisvas būti negali, todėl geriausia vieną prikilausomybę pakeisti kita. Geriausia - bažnyčia. AA gali duoti naudos tik pirmomis blaivėjimo dienomis, tačiau alkoholį garbinantys klubai niekaip neišvaduos iš alkoholio priklausomybės. AA iš esmės yra alkoholio garbintojai, amžini verkšlentojai, kad "nebegali" išgerti. Todėl jie paprastai užgeria - anksčiau ar vėliau vis sugrįžta prie savo didžiosios "vertybės".

Dar vienas labai svarbus momentas. AA sukūrė religingi krikščionys, o pagal krikščionybę alkoholis (spiritus) yra nepaprasta šventenybė, tai - dievo kraujas. Kaip dievo kraujas gali būti blogis?

Komentarai

Visiškai pritariu.

Po paskutinio savo išmaukto bokalo prieš beveik devynerius metus lankydamas AA tikrai jaučiausi nelaimingas, nes girdėjau aimanas, kad esu su defektais, nes nemoku saikingai gerti :-). Pradžioje žinoma AA man pagelbėjo, bet po maždaug dviejų metų lankymosi AA, nusprendžiau ten nebeeiti. Gatvėj sutikęs buvusius AA draugus, iš jų išgirsdavau gąsdinimus, kad vienas NEBEIŠTVERSIU blaivybės. Tada tai mane rimtai nugąsdino. Tačiau po kurio laiko aš supratau- jie juk kankinasi negerdami, o aš- priešingai- esu laimingas nesinuodydamas.Tai yra ir dabar. Ir tie aplinkinių paistalai, kad jie, kurie saikingai vartoja alkoholį, nėra alkoholikai- sukelia juoką ir pasigailėjimą. Tai tiesiog proto trūkumas.
deimantukas

Jeigu nenori , tegu neišgyja

Kas kenčia, tam sunku iškentėti, kas džiaugiasi, tam lengva gyventi. Toks skirtumas tarp pagijusių ir anoniminių alkoholikų, kurie niekada nepagis, nes patys šito nenori.

Dar prisiminiau

tokį dalyką iš AA- kupranugarį, AA simbolį, kuris simbolizuoja ištvermę. Ką reik ištverti? Žinoma. Ogi alkoholio nevartojimą. IŠTVERTI. Ne džiaugtis blaivybe ir nuodų nevartojimu, bet tverti, kęsti, kankintis. Laimė, kad man to nereik daryt.
O kaip skrupulingai AA skaičiuojamos dienos, kai nevartojama alkoholio. Pradžioj įdomu, tačiau po kiek laiko man tai nusibodo. Na kiek gi galima- negeriu dieną, negeriu dvi, negeriu menesį, negeriu du, tris, negeriu metus, negeriu metus ir dieną, metus ir dvi dienas ir t.t. Tiesiog nusibodo, spjoviau ir pradėjau naudotis gyvenimo džiaugsmais.
deimantukas

aa

Keista, bet niekur negirdejau, kad AA alkoholi laikytu vertybe. Kazkokias nesamones rasote :)

Klausimas nepagydomam alkoholikui

Vargšui anonimui, pragėrusiam savo vardą ir pavardę: jeigu tavo galvelėje dar yra likę šiek tiek nepragertų smegenų, gal atsakytumei man į vieną klausimą? Koks skirtumas tarp manęs, buvusio alkoholiko, ir tavęs, nepagydomo alkoholiko? Per sunku? Tada kitas, aiškesnis klausimas: jeigu jūs, vardus ir pavardes pragėrę anonimai, alkoholio nelaikote vertybe, tai kurių galų kankinatės visą gyvenimą, nebegalėdami išgerti savo brangiausio gėralo? Ar ne todėl jūs beviltiški?..

Akivaizdu, kad tu, anonime, esi pragėręs ne tik sveiką` nuovoką, bet ir sąžinę. Antraip negi imtum taip įžūliai meluoti, kad Dievo kraujo (vyno) krikščioniai nelaiko jokia vertybe?

Dabar - keletas žodžių nuovokos nepragėrusiems žmonėms. Kol anonimai nenustos nuodo laikyti vertybe, tol jie bus nepagydomi ir bet kada sugrįš prie mylimo gėralo. Norint atstatyti aukštyn kojomis apverstas vertybes, pirmiausia reikia SUVOKTI, kad jos apverstos. Kaip matome iš to anonimo, jis nebesuvokia, kas jo paties galvoje. Neurotinis neigimas - visų priklausomybių centrinė ašis - blokuoja protą, ir žmogus ima šnekėti kliedalus. Girdi, aš visą gyvenimą norėsiu gerti, bet trokštamo gėralo nelaikau jokia vertybe. Tikrai sunki proto būsena.