Ekonomaizeris mano garaže

Kategorijos: 

Rašo Klaudijus Čiras:

Ponas Petrai, norėjau padėkoti už tai, kad dalinatės savo žiniomis apie nemokamus dalykus nemokamai. Seku Jūsų puslapį ir tikrai randu daug naudingų dalykų. Ačiū už tai.

Tiesiog norėdamas atsidėkoti, atsiunčiu Jums trumpą istoriją, kaip panaudojau Jūsų patarimus ir pagerinau savo darbo sąlygas garaže.

Nesu joks mechanikas, svarščikas ar dar koks auksarankis, bet laisvalaikiu mėgstu pakonstruoti ir krapštytis garaže.

Situacija prieš pečiaus perdarymą buvo tokia, kad kaminas iš pečiaus garaže dar ėjo 3 metrus, o tada jau lauk.. Šaltą žiemos dieną reikdavo tikrai daug malkos mesti, kad gerai įšildyti. Naudojau ventiliatorių nupūsti karštą orą nuo pečiaus, bet vis tiek nebuvo efektyvu.

Pirma pasibraižiau brėžinuką, kaip viskas turi atrodyti ir ko man reiks. Deja, foto, kaip atrodė prieš, neišliko.Pirma ėmiausi pjaustymo darbų. Nupjoviau seną kaminą. Pečius pagamintas iš labai storo metalo, o viršus yra apie 7cm storio, todėl kamino vieta ir liko šone. Turbūt klaida buvo, kad neišėmiau seno vamzdžio, kuris eina per degimo kamerą. Realiai iš jo jokios naudos, tik nepatogu sudėti malkas, o ir ugnį turbūt trukdo įtraukti tiesiai į turbiną.Kaminui pirkau vamzdį Litagroje. Atsparus karščiui, kaina ~60lt/metras. Apšiltinimui apvirinau paprastą vamzdį, atidavė kaip nereikalingą. Palikau tik oro tarpą, nieko nedėjau.. Nežinau, ar gerai :)Toliau balionas. Mokėjau 50lt. Dar buvo pusė dujų :) išpjoviau skylę, užmoviau ir apvirinau. Tada teko taikyti vietą kamino pajungimui. Privirinau flanšą, kad reikalui esant, galėčiau atjungti ir išsivalyti kaminą. Aišku, jeigu to reikės :)Atėjo ilgai lauktas momentas - pečiaus užkūrimas. Iš pradžių degė sunkiai, atrodė nėra traukos, bet po kelių minučių pasigirdo lengvas švilpimas ir degimas įgavo pagreitį. Trauka iš ties puiki, balionas greitai įkaito kaip ir visas garažas. Labai jau nekantravau išbandyti, o dažai sunkiai šveitėsi, tad palikau balioną nenušveistą iki galo. Pasmirdėjo porą užkūrimų.

Gerai, kad iš seniau turėjau prikaupęs visokių senų ortakių, iš kurių sukonstravau turbinai marškinius ir oro perdavimą per visą garažo ilgį.


Orą imu iš duobės, kad ir ten oras cirkuliuotų, nes žiemą drėgna. Vėliau pastačiau dar vieną ventiliatorių prie pečiaus. Vos pečiui pradėjus šilti du ventiliatoriai labai greitai prišildo patalpą.

Darydamas pridariau klaidelių, yra dar ką tobulinti, bet svarbiausia buvo pats darbo procesas, kuris teikė ne mažiau džiaugsmo nei rezultatas.Išvados : pečiaus perdarymas kainavo mažiau nei pora šimtų litų. Trauka žymiai geresnė, malkų reikia tikrai mažiau, garažas įšyla labai greitai. Kai garaže buvo apie 0, per mažiau nei pusvalandį įšyla virš 10 laipsnių. O vėliau jau kaip namie šilta.

Ačiū Jums, ponas Petrai.

Klaudijus

Komentarai

Puikus Klaudijaus darbas

Ačiū Klaudijui už atsiųstą labai tvarkingą tekstą, kuriame jis nuosekliai papasakojo visą kūrybos procesą. Man beliko sukelti nuotraukas ir sudėti jo nurodyta tvarka. Nieko neredagavau. Būtų puiku, jeigu ir kiti kūrėjai atsiųstų mums savo darbų. Dalinkimės patirtimi, semkimės jos vieni iš kitų.

Labai gera idėja uždėti turbinai marškinius ir orą ventiliatoriais išvarinėti į visas garažo pakampes. Be tokios ortakių sistemos prie krosnelės būtų karšta, o tolėliau - vėsu. Puikus sumanymas imti šalčiausią ir drėgniausią orą iš duobės.

Jeigu krosnelės degimo kameroje yra kliūčių liepsnai patekti į turbiną, jas būtų gerai pašalinti. Bet neskubėkite. Kai krosnelė gerai įsidegs ir turbina įkais, išeikite lauk pažiūrėti į kaminą. Jeigu nebematyti dūmų, viskas gerai, galima nieko ir nebetaisyti. Jeigu iš kamino vis dėlto eina nesudegę dūmai, vadinasi, krosnelė dar neveikia kaip tikrai reaktyvinė ir nespėja sudeginti viso kuro. Vadinasi, reikėtų pašalinti kliūtį, kuri trukdo liepsnai patekti į turbinos vidinį vamzdį. Esu skaitęs, kad tokiu būdu galima sutaupyti iki 40 proc. kuro.

Jeigu krosnelė veikia kaip reaktyvinė, į ją galima drąsiai pilti ir naudotų tepalų. nieko neužuos net pačią geriausią uoslę turintys aplinkosaugininkai. Ir kaip tu užuosi, jeigu viskas labai švariai sudega?

Taip, iš kamino išeinantys

Taip, iš kamino išeinantys dūmai vis neduoda ramybės , kad dar nepasiekiau pačio didžiausio efektyvumo.
Baigus šildymo sezoną išpjausiu senąjį vamzdį ir užvirinsiu.
Ačiū už patarimus.

Pamėginkime ir mes

Sveikas Klaudijau, puikus darbas, vis skaitynėju jį ir užsimaniau pats tokį pasidaryti savo garaže, tik iškilo keletas klausimėlių. Jūsų brėžinuke pavaizduoti d1 ... d4, ar jie yra svarbūs? Po to kaminui užmovėte dar vieną vamzdį, ar jis būtinas? Jeigu kaminas bus per vidurį židinio, liepsna tiesiai galės eiti į turbiną, tai spėju taip būtų geriau, taip? Ir paskutinis mano neaiškumas, kaminas pajungiamas baliono apačioje, ar tai nesumažina kamino traukos? Kiek alkūnių gaunasi kol baigiasi kaminas?

Pameginam ir mes

Sveikas Klaudijau, puikus darbelis. Vis skaityneju ir sugalvojau kazka panasaus pasidaryti savo garaze. Bedele viena, iskilo keletas neaiskumu kuriuos tikiuosi padesite pasitikslinti :)

1. Pirmoje nuotraukoje (brezinuke)pavaizduotas d1 ... d4, ar jie yra svarbūs?
2. Aplinkui kamina uzmovet dar viena vamzdi, ar jis butinas?
3. Jeigu kamina padarius paciame viduryje peciuko ir uzmovus turbina tai speju butu geriau, nes liepsna tiesiai eitu i virsu ir sildytu turbina, taip?
4. Isejimas i kamina pajungtas turbinos apacioje, ar tai nesumažina kamino traukos?

Pirmiau suprask patį principą

Už Klaudijų atsakysiu aš, šitos konstrukcijos kūrėjas.
Klaudijaus pavaizduota schema yra teisinga, sistema veikianti. Tai reaktyvinės krosnelės turbina, ant kurios uždėtas dar vienas apvalkalas karštam orui surinkti ir nukreipti į norimą patalpą. Visos detalės čia reikalingos.
Nerijaus klausimai, ypač ketvirtasis, rodo, kad jis dar nesuprato reaktyvinės krosnelės veikimo principo. Kaip ji veikia, išsamiau galite paskaityti čia: http://petrasdargis.lt/ra%C5%A1iniai/reaktyvinis-ekonomaizeris-taupo-mal...

vamzdzio tikrai nereikia

Aš norečiau papildyti ne taip suformuluota Nerijaus klausimą, arba ne taip suprastą:) Manau jis klausė kodėl ant kamino privirintas dar vienas vamzdis? Ta prasme tarp baliono ir kamino, manau jis nereikalingas. Beje ir Klaudijaus nupieštoje schemoje joo nera. O čia kaip matau is nuotrauku yra keturi sluoksniai kaminas, nereikalingas vamzdis, duju balionas, ir "marskiniai" skirti orui surinkti. Na o šiaip pati konstrukcija, bei atliktas darbas išties puikus. Gerbiu kažka naudingo darančius žmones.

Įspėjimas

Visi vamzdžiai yra reikalingi. Žiūrėkit į schemą ir pamėginkit suprasti, o jeigu neįstengiate, paskambinkite man  telefonu, pamėginsiu paaiškinti. Bet nesuprasdami niekada nesistenkit paaiškinti tiems, kurie ne tik suprantam, bet ir padaro. Jūsų fantazijos gali suklaidinti kurti norinčius žmones, o tai visai nesuderinama šu šitos svetainės paskirtimi.

Primenu: šita svetainė skirta ne plepalams ir fantazijoms, ji skirta kuriantiems žmonėms ir jų patirčiai. Kas nori papilstyti iš tuščio į kiaurą, turi susirasti tam skirtą forumą.