Išardoma reaktyvinė kiemo krosnelė

Kategorijos: 

Ką gi čia Vincas virina, paskendęs tarp geležių? Tuoj pamatysim.

Tai atrodo kaip kokia nesąmonė. Vamzdis, padėtas ant plytų krosnelės... Kas iš to?

Ant vamzdžio maunamas kažkoks keramikinis vamzdis. Tikriausiai šiltinama?

Aha, vamzdis apšiltintas. Jeigu po tuo vamzdžiu krosnelėje užkursi ugnį, liepsna veršis į viršų. Bet kas iš to? Kur tu padėsi puodą? Reikėtų kažkokio stalo...

Dabar viskas aišku. Ant vamzdžio uždetas supjaustydas dujų balionas. Tai jau turbina. Liepsna veršis aukštyn, o dūmai nuo puodo atvėsę turėtų kristi žemyn. Būtų dar kaminas - trauktų geriau.

Jeigu yra kaminas, galima ir bandyti. Ši krosenlė užkuriama, kaip ir paprastos krosnelės. Tik dega kitaip - sudegina dūmus.

Iš pradžių dūmų yra. Gal kas ne taip?

Bet ne, viskas tvarkoj - turbina netrukus įkaista, pasigirsta specifinis ūžesys, ir dūmų virš kamino nebematyti - plevena tiktai įkaitęs oras:

Na štai, pirmasis paukštienos kepsnys ant mūsų naujosios reaktyvinės kiemo krisnelės:

Vieną, tiktai mažesnę, reaktyvinę kiemo krosnelę mes jau turėjome. Jos turbina buvo padaryta iš labai plonos skardos freono baliono, tai per kelerius metus surūdijo. Šita turėtų laikyti ilgiau. O jeigu žiemai parnešime į pastogę, tai turėtų užtekti iki pasaulino tvano.

Kuo geriau tokios krosnelės už paprastas plytų viryklas? Jos dega švariau, sudegina visą kurą, nepaleisdamos jo dūmais, pasiekia kur kas aukštenę temperatūrą, todėl viskas verda bei kepa gerokai greičiau. O malkų užtenka kelių pagalių.