Ką jaučia buvęs rūkorius?

Kategorijos: 

Pasakoja Deimantas:

Kažkurį vakarą per televizorių prieš miegą žiūrėjau filmą. Jame herojus, beburkuodamas su mergina, godžiai ir labai išraiškingai traukė cigaretės dūmą. Mano krūtinėj irgi kažkas suvirpėjo, pajutau kažkokį keistą, atrodo, jau pamirštą norą pasiimti cigaretę ir išeiti laukan parūkyti.

Žinoma, to nedariau. Truputį atitrūkau nuo filmo ir labai greit atsitokėjau. Juk prieš pusmetį surūkiau paskutinę cigaretę savo gyvenime. Tačiau kartais smegeninėje kažkas atsitinka. Kažkas ten pradeda įkyriai siūlyti paimti prieš pusmetį numestą absurdą ir vėl užsitraukti.

Dar turiu sveiko proto ir tą pačia akimirką suvokiu, kas vyksta, neužpanikuoju, nebėgu ieškoti nuorūkų, o kitą minutę sumaištis pasibaigia. Dar kokia akimirka, ir net pamirštu, kas čia buvo nutikę. Laiku nuspaudžiu stabdžius, ir jokių avarijų.

Ar tas stabdymas skausmingas? Ar labai įkyrus? Ne. Tiesiog tai kartais nutinka. Dažnai išlenda iš pasąmonės koks praeities dalykėlis - ir skausmingus, ir ne, tačiau ir jų per daug nesureikšminu.

Man pačiam keista, kad žiūrint s krepšinį, man neužeina noro užsitraukti. Net, kai mūsiškiai gauna į kaulus, aš stebiu ramus ir šaltu protu nagrinėju situaciją. O juk lakstydavau per kiekvieną reklamą arba minutės pertraukėlę.

Namiškiai nustebę. Sako, kaip tu gali taip ramiai žiūrėti, kaip mūsiškiams šitaip nesiseka? Galiu.

Neseniai buvo toks sapnas. Labai smarkiai gėriau ir traukiau dūmą. O juk padėjau butelį gana seniai -  berods, tuoj bus 8-eri metai. Pabudau visas šlapias nuo prakaito ir nusipurčiau. Košmaras! Ačiū Dievui, tai buvo sapnas. Ir koks džiaugsmas, kada išsibudinęs supratau!

Jaučiu kad šitas košmaras, kuris mano gyvenime baigėsi laimingai, dar pasivaidens. Tačiau - tik sapne, niekur kitur. Juk aš apsisprendžiau. Ne toks kvailas, kad grįžčiau.

Deimantukas 2011.09.19

Komentarai

sapnai

Jau daugiau nei dvidešimt metų nebesapnuoju, kad rūkau. O pirmais metais sapnuodavau, kad traukiu dūmą ir toks nusivylimas savim apimdavo sapne, tačiau prabundi ir apsidžiaugi, jog tai tik nemalonus sapnas.

Vladas

Naktinė dėlionė

Man irgi buvo panašiai, kada mečiau gerti, po to - rūkyti. Sapnai atlieka kažkokią savireguliacijos funkciją. Sujauktos mintys, nesuvoktos baimės, uždrausti norai susidėlioja sapne. Buvo atliktas tyrimas su savanoriais, kuriems neleido sapnuoti - pažadindavo, vos prasidėjus sapno fazei.Tiems žmonėms pradėjo rastis problemų. Jie pradėjo sapnuoti... būdraudami. Ilgiau taip pakankinus, katalikui galėtų kur nors pliaže apsireikšti nekalčiausioji Marytė, o budistui - nutukėlis Buda.

3 metai jau nerukau, bet

3 metai jau nerukau, bet pasamone dar tebekrecia pokstus ir butent auksciau aprasytose situacijose, kai sita shudas pateikiamas kaip malonumas/pasitenkinimas/euforija...manau, kad butent del neteisingo isitikinimo ir buvome sio iprociuo vergais

Arunas

Dabar net stebiuosi

Taip, Arūnai, tik tada, kai labai gerai isisąmonini, jog nikotinas, narkotikai, alkoholis, religija yra paprasčiausias šūdas, tik tada pasidarai laisvas, ir pasąmonė nebekrečia pokštų. Kaip tu norėsi šūdo?

Šiandien man jau reikėtų labai daug sumokėti, kad sutikčiau sėsti prie butelio ir gerti tą purtantį brudą. Nežinau, kokia jėga mane priverstų siurbti į save šlykščius dūmus. Fi...

Dabar net stebiuosi: ir kaip aš anksčiau galėjau?..

na aš jau mečiau prieš 3

na aš jau mečiau prieš 3 metus. na man nebuvo nei sapnų nei košmarų. gal dėl to, kad įtikinau save, kad tai yra blogis. aš darbe nevengdavau rūkančiųjų, o per pertraukas eidavau su jeis būti, ir bandydavau suvokti kaip tai yra nemalonu. tiesiog norėjau labai mesti, nes sveikata mane pavedinėt pradėjo, o dabar jau atsigavęs su kaupu. :)

Puikus Tomo metodas!

Puikus Tomo metodas! Tai dar vienas įrodymas, kad galima mesti bet kokia priklausomybę - svarbu suvokti, įtikinti save, kad tai yra blogis. Nikotinas - blogis, alkoholis - blogis, narkotikai - blogis, religija - blogis... Kas trokšta blogų dalykų?

Kuo blgai blogis?

Paryžiuje tikintieji iš religinių įsitikinimų žudo žmones už piešinius, o bukaprotis klausia, kuo yra blogis religija.

Ir tikrai - o kuo yra blogis prietarai, veidmainystė, apgaulė, manipuliavimas žmonų baimėmis ir naiviais tikėjimais? Kuo blogai tikėti, kad Žemė tebėra pasaulio centre, o ant jos uždėtas krištolinis kupolas su su dangaus šviesuliais Žemei apšviesti? Dar galima būtų klausti: o kuo blogai blogis? Galiu atsakyti: pačiai religijai ir jos parazitams blogis nėra blogai.