Kodėl man pavyko? 2.Didžioji jėga

Kategorijos: 

Dabar, po 20 metų grįžtu atgal į tas laimingas dienas, kai atsigavau. Tai buvo euforija, ji truko kelias savaites. Emocijos pamažu atslūgo, atėjo ramesnis laikas, bet supratimas liko - tai laimė. Laimė gyventi.

Alkoholikų supratimu aš turėjau kentėti negerdamas, bet iš tiesų viskas apsivertė. Kančią pakeitė laimingas gyvenimas. Aišku, turėjau problemų ir rūpesčių, bet visa tai jau galėjau įveikti. Juk aš - laisvas žmogus, ir mano galva švari.

Švari nuo ko?

Sakysite, nuo alkoholio? Taip, ir nuo jo. Bet pagirios praeina per kelias dienas. Trys - keturios dienos, ir alkoholio kraujyje neberas joks ekspertas. Tai kas po to lieka? Kas paprastai traukia žmogų po kurio laiko vėl išgerti? Iš kur tas mistinis potraukis, ta didžiulė jėga?

Kiti į kovą su ta jėga kviečia dievus, Visatą, bando hipnozę. Psichologai pataria: ta jėga didesnė už tave patį, todėl kvieskis į pagalbą kitą, dar didesnę jėgą - Dievą, Gamtą, Visatą, protėvius ar dar kažką, nesvarbu - ką, svarbu, kad tai būtų didesnė jėga už potraukį.

Negaliu sakyti, kad tai neveikia. Išmėginau pats. Kad būtų drąsiau ir tvirčiau, nuėjau draugiškos pagalbos pas anoniminius alkoholikus. Iš pradžių labai patiko, aš nesijaučiau vienas su savo bėda, bet labai greitai pas juos atsibodo. Jie vis kalbėjo apie savo kančias, skaičiavo iškentėtas dienas, bet aš jau nemačiau kančios. Jokios kančios nebuvo. Jau buvo įvykęs stebuklas, kurį pavadinčiau staigiu proto nušvitimu.

Staiga pamačiau - apgaulė. Kančia yra gerti alkoholį ir pagiriotis, o būti blaiviam - laimė. Viskas antraip, negu atrodė!

Pagirių kančios baimė pasidarė tokia stipri, kad ėmiau sapnuoti sausas pagirias. Štai buvau neatsargus, su kažkuo išgėriau alaus, apgirtau, pabudau pagiringas, drebančiomis rankomis, skaudžia galva, burna kaip visada išdžiūvusi, bėgu į virtuvę atsigerti šalto vandens. Ir koks apmaudas! Velnias griebtų, viskas nuo pradžių!.. Visas skausmas, visa kančia! Kam to reikėjo? Atsigeriu šalto vandens, ir staiga - supratimas: tai buvo tik sapnas! Įsivaizduojat, kokia laimė?

Kaip aš galėjau siekti kančios? Juk nebuvau išprotėjęs. Atvirkščiai - mane nuo vaikystės visi laikė gabiu, man iš tiesų sekėsi mokslai, iš atminties be paskaitų užrašų galėjau laikyti egzaminus, darbe man kiti pavydėjo, kiti mokėsi iš manęs. Tai kodėl aš, šitoks gudrus, nuodus palaikiau laime, švente, džiaugsmu?..

Kiti pasakys: paragavai - patiko. Ne, tai netiesa. Paragavau - labai nepatiko. Kai pirmą sykį pusbrolis nuo tėvų stalo pavogė alaus butelį, aš negalėjau suprasti, kaip žmonės geria šitokį brudą. Mano mama to negalėjo suprasti visą gyvenimą. Pirmas užtrauktas dūmas man irgi buvo šlykštus. O kai prisigėriau pirmą sykį, labai stipriai vėmiau. Grįždamas į namus nuvirtau miške ir maniau, kad tai - paskutinioji. Aš tikrai galėjau užspringti nuo vėmalų.

Buvo bjauru - rūkiau, buvo šlykštu - gėriau. Kodėl prievartavau save? Kodėl tai būna visiems? Juk nė vienas negimstame su bokalu rankoje ar su cigarete dantyse. Negana to, organizme evoliucija yra įtaisiusi apsaugos mechanizmą. Alkoholis mums visai nenaudinga, žalinga medžiaga, bet natūraliai patenka į vidų su raugintais ar parūgusiais produktais, rūgimo procesai vyksta ir mūsų žarnyne, gamindami alkoholį ir anglies dvideginį. Organizmas reaguoja iškart - nedidelius nuodų kiekius nesunkiai pašalina su šlapimu. Štai kodėl niekada neatsigersite nuo alkoholinių gėrimų, netgi nuo alaus, nors jame beveik vienas vanduo. Visas alaus vanduo bus išvarytas pro inkstus, o didesnius alkoholio kiekius organizmas dar šalins su prakaitu ir net pro plaučius. Nepadeda tai - paleis vidurius, imsi vemti. Net alkoholio kvapas, jei neužmaskuotas sultimis ar kokiais ekstraktais, žmogui yra šlykštus.

Tokia stipri apsauga, bet vis tiek ją nugalėjau. Kodėl? Kodėl nė iš šio nė iš to ėmiau kovoti su prigimtimi, patirdamas tokias bjaurias pirmųjų girtumų kančias?

Dabar žinau atsakymą. Jau tada, kai organizmas dar galėjo priešintis, aš jau buvau nusiteikęs įveikti jo apsaugą. Vyresnieji draugai netgi ramino: "Nieko, Petrai, praeis, paskui nebevemsi". Ir tikrai - paskui pripratau, jau nebevėmiau. Bet kam šito reikėjo?

To reikėjo mano gyvenimo modeliui, mano galvoj sukurtai programai.

Štai nuo ko turėjau išsivalyti!

Skaitykite trečią dalį

Komentarai

Sveiki,

Sveiki,
Man tos sausosios pagirios buvo, kai mečiau rūkyti. Kelis mėnesius vis susapnuodavau, kad rūkau, nubudęs galvodavau, juk jau tiek laiko nerūkiau, kam vėl? Po to susivoki, kad čia tik sapnas... Dabar skaitau Jūsų straipsnius, bandau išbristi ir iš alkoholio...

Tikrai gali

Puiku, Virgi, jeigu norėsi, tikrai išsikapstysi. Su alkoholiu labai panašiai, kaip ir su rūkymu. Man su rūkymu buvo net sunkiau - metęs gerti dar kelis metus rūkiau.

Dabar mėginu aprašyti savo patirtį, kad turėtų naudos ir kiti. Jeigu perskaičius tau bus kas nors neaišku, gali bet kada paskambinti. Mano tel. 861142387

Žinoma, galite paskambinti ir visi kiti, kurie pavargote nuo beprotybės ir norit gyventi sveiki. Juk aš visų niuansų neaprašysiu, kas nors liks nepasakyta.

Dėl rūkymo "atkritau" gal po

Dėl rūkymo "atkritau" gal po kokių 10-12 metų, kai prasidėjo problemos šeimoje, kurias bandžiau surūkyti ir nuskandinti. Bet po gero pusmečio intensyvesnio rūkymo, tas rūkymas smagiai kirto per vieną vietelę, tai geresnės motyvacijos nė nereikėjo...
Dėl gėrimo, dabar jau kuris laikas viską kuo puikiausiai suvokiu, sutinku su straipsnio "Alkoholio testas pagal buvusius alkoholikus iš vieno klausimo: „Ar malonu?“" punktais, juos pripažįstu. Taip pat pripažįstu, kad geriu, nes esu alkoholikas. Bet tas pripažinimas man kol kas nepadeda. Kiekvieną vakarą mažiausiai 300-500 ml brendžio. Gerdamas suvokiu, kad blogai darau, išsiblaivęs suprantu, kad blogai darau. Bet vakare "ant pahmielo" 50 gr., ir vėl viskas nuo pradžių. Susilaikyti kol kas valios nepakanka. Jau pradeda atsiliepti tai ir sveikatai, užleidau sportą... Alvydas Januševičius nukreipė pas Jus, galima sakyti, pradeda švisti protas, atsiranda motyvacija ir tikiuosi susitvarkyti.

Jeigu norėsi...

Jeigu norėsi, žinoma, susitvarkysi. Jeigu sugriausi nuo vaikystės sukurtą smegenų programą, jei suardysi alkoholiko gyvenimo modelį.

Man labai keista, kad dėl rūkymo atkritai po šitiek laiko. Jokios abstinencijos nebegalėjo būti, juk burna be rūkymo nustoja džiūti po kelių dieną. Vadinasi, tu tikėjai, kad rūkymas yra gerai, kad tai kažkoks "sprendimas". Gali būti, kad ir dabar tiki. Jeigu taip, jeigu matai bent menkiausią nikotino naudą, tu tebesi priklausomas. Tai gali skambėti keistai, kad nerūkantis liko priklausomas, bet "širdyje", tiksliau - galvoje, nerūkantis gali likti rūkorius, o rūkymo demonas jam bet kada išlįs. Panašiai su anoniminiais alkoholikais, kurie meta gerti, bet visam gyvenimui pasilieka (net sąmoningai tai sako) alkoholikais ir kenčia be savo mylimo gėrimo, vis atkrisdami varžosi su potraukiu siekti nuostabaus, nepaprastai gero alkoholio, tiesiog Dievo kraujo.

Taigi negana suprasti, kad esi alkoholikas, svarbu nuvainikuoti alkoholį, sudaužyti mitą, kuriuo dar vis tebetiki. Kodėl geri alkoholį, o ne šlapimą? Šlapimas bent nepakenktų! Bet, sakai, nuo šlapimo nebus geriau? Aha! Vadinasi, nuo alkoholio yra geriau? Kol tiki šita nesąmone, tol alkoholikas.

Dabar paklausiu: kodėl leidi pinigus brendžiui, jei galėtumei nusipirkti pigesnės degtinės? Bent finansiškai save mažiau nuskriaustum... O gal tiki marketingo plepalais, kad brendyje C2H5OH yra truputį kitoks, šiek tiek geresnis?

Dėl rūkymo, nesakyčiau, kad

Dėl rūkymo, nesakyčiau, kad čia atkritimas (todėl ir rašiau kabutėse). Tą laiką, kai nerūkiau, tikrai nebuvo taip, kad kiekvieną dieną norisi užtraukti dūmą, o aš va koks šaunuolis, laikausi. Nebuvo jokio noro, jokios nostalgijos rūkymui. Pasiuntu, kai kaimynai rūko, o dūmų kvapas patenka į butą...
Dėl alkoholio. Šlapimo negeriu, nes jis neduoda per galvą. Kaip ir pats tamsta rašei, "Juk alkoholis - geras dalykas". Stengiuosi suvokti, kad jis nėra gėris, lygtais ir suvokiu, o vat ranka vis tiek tiesiasi prie butelio...
Nuo brendžio man tiesiog lengvesnės pagirios yra.

Lengvesnės pagirios... :)

Lengvesnės pagirios... :) Vadinasi, C2H5OH brendyje iš tiesų kitoks!

Tikrai suvoki, kad šlapimas mažiau pavojingas už brendį, kad brendis yra daug baisiau už šlapimą?

Sakai, dėl rūkymo atkritimo nebuvo? Tai tu rūkei, kada atsirado problemų, ar nerūkei?

 

Tiesiog brendis turi mažiau

Tiesiog brendis turi mažiau laipsnių, kas padėdavo gauti lengvesnes pagirias, nei kad nuo šnapso.
Taip, pradėjau rūkyti kai atsirado problemos. Prasidėjo po 1-2 cigaretes, po to daėjau ir iki pakelio per dieną. Pradžia kaip ir pirmą kartą, neskanu ir šlykštu, bet toliau viskas susitvarkė.

Mažiau?..

Brendis turi mažiau laipsnių? Kiek?.. Keturiais, penkiais procentais?

O jei išgertumei degtinės 5 procentais mažiau? Ar nebūtų tie patys laipsniai?

Taigi pradėjai iš naujo rūkyti, "spręsdamas problemas". Ir tai nebuvo atkritimas? Kodėl?

 

Pacituosiu labai protingą

Pacituosiu labai protingą vokietį citata iš K. Markso... Kapitalas bijo pelno nebuvimo ar per mažo pelno, kaip gamta bijo tuštumos. Bet kai yra pakankamai pelno, kapitalas tampa drąsiu. Suteikit kapitalui pelno10 procentų, ir kapitalas sutinka, bet kokiam jo panaudojimui,prie 20 proc tampa gyvybingu, 50 procentų yra pasirengęs nusisukti sau sprandą, prie 100 procentų jis spjauna į visus žmonių įstatymus, o prie 300 proc.pelningumo nėra tokios nusikalstamos veikos, dėl kurios kurios jis nesurizikuotų, net ir dėl kartuvių baimės. Jei tirtume pelningumo normas alkoholio gamintojų kurie rektifikuoja spiritą ir iš jo gamina vodką Lietuvoje vadinamą degtine, aišku, kad 300 % yra toli gražu ne riba –šio tamsaus, bet labai pelningo verslo.Dabar gerai padūmokit kodėl visa Europa ir visa Amerika (Pietinė ir Šiaurinė)net Afrika! išskyrus Soc.bloką geria distiliatus(viskis ,romas ,konjakas,čačia, slivovica,tekila ir kita )o ne rektifikatus, skiestą spiritą C2H5OH kurį galima padaryti ir iš karvešūdžio ar pjuvenų.ar naftos kondensato(beje kinijoje(racionalūs ir išmanūs tie kinai!) visi viešieji tualetai sujungti su spirito gamyklomis kur gaminamas spiritas)klausimas žinovams, kiek Lietuvos ir Pabaltijo vodkos pilstytojų turi savo spirito varyklas?O kur jie perka spiritą ,atsakymas ateina pats, ten kur pigiau o kur pigiausios prekės pasaulyje nagi nagi spėkit iš dviejų kartų(iš kur gaunami tie 300 procentukų)...bingo jūs atspėjote....Kinijos ,kaip jums toks "aukso puodas"?Jeigu norėsit daugiau apie distiliatų ir rektifikatų skirtumus parašysiu daugiau aišku jei auditorijei įdomu....

Veikioji medžiaga ta pati

Neturi jokios reikšmės, iš ko daryta veiklioji medžiaga C2H5OH, kuri visur yra ta pati - ir "gerame" viskyje, ir "blogoje" vodkoje. Tik vargšai alkoholikai gyvenate tikėjimu, kad ta pati medžiaga gali būti geresnė ar netgi visai gera, jeigu geru pavadinimu ir geresne etikete. Iš tiesų skiriasi tik dedami saldikliai, ekstraktai, raugintos sultys ir kiti priedai C2H5OH nemaloniam skoniui užmaskuoti.

C2H5OH yra cukraus rūgimo produktas. Taigi alkoholis gaunamas tik iš cukraus, ir visai nesvarbu, kaip atsiranda tas cukrus - ir cukrinių runkelių, iš javų, bulvių krakmolo ar iš mėšlo. Esu matęs internete filmukų, kad mokslininkai laboratorijose C2H5OH padaro ir iš mėšlo. Galimas daiktas, turi pagrindo legendos, kad kinai C2H5OH išgauna iš fekalijų. Na tai koks skirtumas? Medžiaga yra ta pati - C2H5OH. Skiriasi tikriausiai tik pelnas.

Taigi, ponai alkoholikai, nesukit galvos, iš ko padarytas jūsų mylimas alkoholis. Duoda į galvą - ko jums daugiau reikia? Na, pasisaldinkit kokiu sirupu, pasidarykite kokteiliuką ir - į galvytę!..

Sutarkime dėl vieno dalyko

Sutarkime dėl vieno dalyko ,kad alkoholis yra nuodas ir vartodami alkoholį nuodijame organizmą.Gamtoje paveikti aukai per milijonus metų gyvūnai ,vabzdžiai,augalai išsivystė apsaugine priemones -koncentruotus nuodus kurie veikia aukos centrinę nervų sistemą ,aukai įgėlė auka nudvėsė, arba aukai liko tokie nemalonūs prisiminimai,kad iš tolo nesiartins prie skriaudiko .Kas įvyktų pavartojus tam tikrą kiekį standartizuoto rektifikato 96,6 laipsnio jeigu jį vartotume gryną neskiestą vandeniu papraščiausei numirtume išdegintume gleivinę ,sudegintume žarnyną ir mirtis.Bet Jūs gerai pasakėte alkoholis - rektifikatas tai yra cukraus rūgimo produktas ir praskiestas vandeniu jis tampa super kolorijų šaltiniu -maistu ir jame nėra jokių priemaišų kurį pats organizmas atpažintų kaip nuodą,jis C2H5OH priima ,kaip MAISTĄ.Kurio reikia vis daugiau ir daugiau.Kas yra distiliatas taip tai yra tas pats nuodas alkoholis ,bet C2H5OH yra lydimas visos puokštės priemaišų tokių kaip izoamilas(pats baisiausias) ,izopropilas ir kiti izikai priedo fuzeliniai aliejai (aišku sakau kas yra apie tuos kurie yra geremuose distiliatuose (viskyje ir kituose) apie tuos kas pakrūmėse gamina ir neatskiria metilo ( acetono kvapas nuo jo iškart pavartojus gali ir apakti ir iškart numirti) išvis nekalbu.Tai va distiliatą, organizmas atpažysta priima kaip tikrą nuodą ir neprijima jo kaip maisto, kas ir yra svarbiausia, įjungia kepenų apsaugines funkcijas,kaip tu jį bemaskuotum ąžuolinėa statinės skoniu ,uogiene ,ar aromatizatoriais.O dabar pagalvokite ar matėte kas nors distiliatą pagamintą iš šūdo naftos ar pjuvenų?Arba distiliatu praskiestą vynelį?Ne, ar ne keista?

C2H5OH

Dėl vieno dalyko nesutarsiu su jokiais alkoholikais - kad alkoholis yra maistas ir kad C2H5OH distiliate yra geresnis nei rektifikate. Veiklioji medžiaga molekulinės struktūros nekeičia, alkoholikai tai meskite iš galvos.

Skirtumas yra tik alkoholį maskuojančios maisto ir kitokios medžiagos. Distiliate tai gali būti ir acto ar kitos rūgštys, benzolai ar net metilenas. Štai kodėl nuo pilstuko ar nuo samanės gali dar labiau skaudėti galva - žmonės apsinuodija ne tik C2H5OH, bet ir papildomais nuodais.

O C2H5OH organizmas visada atpažįsta kaip nuodą ir šalina visais įmanomais būdais. Štai alkoholikai tikit legenda, kad nuo alaus galima atsigerti. Nuo jokio alkoholinio gėrimo neatsigersi, net nuo alaus, nors jis beveik vienas vanduo. Organizmas atpažįsta C2H5OH kaip nuodą ir šaliną jį kuo greičiau. Taigi C2H5OH suveikia kaip labai stiprus dehidrantas. Štai aš būdamas alaus alkoholiku, per vakarą įveikdavau 6 bokalus alaus. Vandens įveikčiau bent pusę?.. Vandenyje nėra C2H5OH, organizmas neturi ką skubiai šalinti.

Man nesvarbu, ką alkoholikai gersite, bet čia neklaidinkit žmonių, kad C2H5OH yra bent kiek kitoks brangesniuose gėrimuose ar organizmo neatpažįstamas pigesniuose.  O iš mėšlo samagono niekas nevirs, nes išeis dar baisesnis kvapas. Juk samagonas - tai C2H5OH su papildomų medžiagų bukietu.

Jei ką, Virgis ir Virginijus,

Jei ką, Virgis ir Virginijus, du skirtingi asmenys.
O dėl alkoholio, tai jis gi turi kalorijų ir nemažai, tik kad jos neina kaip naudingos kalorijos, o sueina į pilvą...

Kalorijos?

Apie C2H5OH kalorijas net neverta kalbėti. Žibalas jų turi dar daugiau.  Ir ne dėl kalorijų alkoholikai geriate.

 

Alaus daryklos dievams

Alaus daryklos dievams

"Senovės egiptiečiai mėgo išgerti ir net rengdavo specialias „Girtavimo šventes“. Turėjo jie ir specialių alaus daryklų, skirtų dievams. Apie tai buvo sužinota, kai neseniai archeologai rado 3000 metų senumo kapavietę, virš kurios buvo parašyta, kad joje palaidotas „vyriausiasis mirusiųjų dievo aludaris“. Egiptologai patvirtina: alkoholis Senovės Egipte buvo svarbus ir kaip vaišės, ir kaip auka dievams. O alus buvo populiariausias ir prieinamiausias gėrimas." Ponas Petrai, sakai buvai alaus alkoholikas dabar atseit ne ,bet man atrodo,kad jūs išsisukinėjete, jūs norite jo, kiekvieną minutę, kiekvieną sekundę,ir kenčiate ir kaip kenčiate ,kad žmones žeminate savo puikybe,kad jūs pats protingiauses ir šauniauses super -duper diedas ir jums nieko nuo kitų nereikia, a nė velnio, juk net Egiptiečiai per tris tūkstančius metų niekur nedingo, nedegradavo neišsigimė nors gėrė ALŲ ir statė Piramides!Bet jie gėrė visi pagiriojosi visi , ir statė visi -PIRAMIDES.Taigi ponas Petrai istorijos nesuklastosi....Moralą supratai?

Alkoholike, nematuok savimi

Alkoholike Virginijau, prasigėręs vargšeli, aš suprantu, kad tu negali be alkoholio. Kažkada, kai pats buvau alkoholikas, aš mąsčiau labai panašiai, kaip ir jūs visi. Bet aš nebuvau tiek prasigėręs, kad savo alkoholizmu matuočiau visus kitus. Aš tikrai nemaniau, kad visi taip pat turi norėti kvaišalo, kaip norėdavau aš. Visada šiek tiek abejojau tavo garbinamo alkoholio nauda, mat turėjau blaivią mamą ir mačiau alternatyvą, kurios tu neturi. Man tai buvo savotiškas "šiaudas".

Po to, kai pradėjai rašyti už mane, kaip man "suku" be tavo mylimo alkoholio, aš supratau, kad tu jau beviltiškas, dar ir bukaprotis, tai mums susirašinėti nebėra prasmės. O ir šie mano straipsniai ne tokiems kaip tu. Jie skirti turintiems bent trupinėlį kritinio mąstymo, kurie nematuoja kitų savo alaus buteliais. Todėl tu geriau nei skaityk, nei čia rašyk. Eik, išgerk pagal egiptiečių ar kokius kitus alkoholizmo papročius. Taip bus geriausia.

ATLEIDĘ visiems kitiems ir

ATLEIDĘ visiems kitiems ir sau susigretiname su absoliutu: nusimetame pykčio ir kaltės naštą, išvalome savo pasamonę, tampame ramūs, kilnūs, atjautūs ir prisipildome optimizmo.
ATLEIDIMAS - vidinės ramybės karalystės raktas

Kunigėlis?

Ar tik nebūsi Dievo kraujo padauginęs kunigas?

Bet nesvarbu. Esu bendravęs ir su kunigais alkoholikais. Vargšeliai taip ir neįstengė nuvainikuoti savo šventenybės. Vienas iš tų mano pažįstamų kunigų visai prasigėrė, galiausiai pasikorė. Nuoširdus buvo vaikinas, man ir dabar jo gaila.

O tu, vargeta, daugiau čia neberašyk. Tu ir taip pakankamai daug apie save pasakei, krikščioniškai.

 

Klijų neuostai?

Vienas feisbuko aštrialiežuvis prasigėrusio kunigo žodžius pakomentavo taip:

Kas uosto klijus tikriausiai irgi yra įsitikinęs, kad visi aplinkiniai tik ir svajoja apie klijų dozę. Gerų, kokybiškų pvz. moment, klijų su gera kompanija ir tik savaitgaliais (nes juk ne narkomanas).