Mesti svorį - tai labai paprasta!

Kategorijos: 

Dainiaus ŠUKIO pieš.

Ateina laikas, ir pasidaro baugu užlipti ant svarstyklių. O viešpatie, reikėtų numesti bent 20 kilogramų! Ar tai įmanoma?

 

Man taip atsitinka ne pirmą kartą, užtat galiu labai tvirtai atsakyti: tai ne tik įmanoma - numesti 20 ar 30 kilogramų yra labai paprasta. Kur kas sunkiau išlaikyti pasiektą rezultatą. Bet apie viską iš eilės.

 

Dabar kaip tik esu įpusėjęs savo darbą - apsisprendžiau numesti 20 kilogramų, ir per 30 dienų nuėjau lygiai pusę kelio, kasdien numesdamas vidutiniškai po 330 gramų. Mano galva, tai visai geras vidurkis - jis pakankamas, kad kiekvieną rytą matytumei realų pokytį ir sustiprintumei apsisprendimą, bet ne per didelis, kad nusilptumei ir imtų rytais drebėti kinkos. Dabar jau nei kiek neabejoju, kad kitą mėnesį darbas bus baigtas.

 

Turiu pažįstamų, kurie klausia, kaip man pavyksta taip paprastai nusikratyti viršsvorio. Tai itin svarbu būtų moterims, kurios dažniausiai kankinasi dėl apvalainos figūros, bet nežino vaistų, kaip ją suploninti.

 

Tiesą sakant, jokių vaistų nėra - nei tablečių, nei žolelių. Nepadės ir mistinis produktų derinimas - ar tu valgysi bulves su mėsa, ar mėsą su bulvėmis, kaip buvai storas, taip ir liksi. Norint kažką pakeisti savo gyvenime, pirmiausia reikėtų labai aiškiai suvokti problemą. Kodėl taip atsitiko? Kodėl mano pilvas išsipūtė? Teisingas atsakymas parodys teisingą kelią,m klaidingas atsakymas nenuves niekur.

 

Dėl storo pilvo kalta viena vienintelė priežastis - valgei per daug. Dalį tavo suvalgyto maisto organizmas sudegino, o kurio buvo per daug, pasidėjo atsargai į lašinių sandėliuką. Biologai sako, kad tukimas - puikus evoliucijos išradimas, jis mūsų protėviams padėjo išlikti. Juk žiloje senovėje žmonės nemokėjo nei marinuoti, nei konservuoti maisto, tokių atsargų nelabai ir turėjo. Užmušei mamutą - viešėk mėnesį, nepavyko medžioklė - vaikščiok įtraukęs pilvą. Aišku, bado periodus lengviau buvo iškentėti tiems, kurie po savo oda turėjo nemažą riebalų sluoksnį.

 

Tačiau tai, kas anuo sunkmečiu išgelbėjo žmoniją, dabar, maisto pertekliaus metais, tapo baisia našta. Kai pilni šaldytuvai, nėra jokios būtinybės nešiotis su savimi riebalų atsargas. Bet juk taip norisi po pietų sukrimsti dar vieną šokoladuką! Ne - du šokoladukus...

 

Neapgaudinėk savęs - nėra jokių kitų priežasčių, dėl ko nutukai. Mažai judi? Taip, galimas daiktas, mažai judi, o valgai daug. Vadinasi, šitiek mažai judėdant, valgyti reikėtų mažiau. Lėta medžiagų apykaita? Taip, esu girdėjęs ir tokį "pasiteisinimą". Bet jei medžiagų apykaita sulėtėjo, tai sumažink ir savo davinį. O gal svoris nukris, jei daugiau mankštinsies? Taip, fiziniai pratimai galėtų padėti numesti viršsvorį, bet vien tik savęs varginimu didelio rezultato tikrai nepasieksi. Galų gale, tai be galo absurdiškas darbas - prisiryti tiek, kad paskui visą dieną vargintum save, mesdamas nereikalingus kilogramus. Pilti kasdien į mašinos baką 100 litrų, o paskui visą dieną trankytis po kalnus, kad tą 100 litrų sudegintum? Ar ne paprasčiau būtų imti mažesnę dozę, pataupyti ir kurą, ir mašiną?

 

Jeigu pagaliau pavyko įsisąmoninti vieną vienintelę nutukimo problemą, galima ir apsispręsti. Apsisprendimas nulems viską. Jeigu žmogus apsisprendžia, jis gali labai daug - ne tik numesti viršsvorį, bet ir mesti rūkyti, jeigu reikia - ir gerti. O kas yra apsisprendimas? Tai - veiksmo pradžia. Tokie "pasisprendimai", kad pradėsiu nuo pirmadienio, nuo kito mėnesio, nuo naujų metų iš tiesų yra tik savęs apgaudinėjimas. Jeigu apsisprendei, imk veikti tuoj pat, šitą minutę - nuspirk svarstykles kūnui ir maistui, užsivesk sąsiuvinuką, kuriame kas rytą fiksuosi rezultatą ir kontroliuosi save. Jeigu šiandien nieko dar nedarai, vadinasi, dar neapsisprendei. Su savimi nežaisk slėpynių.

 

Tu nepirksi jokių svarstyklių ir nesivarginsi nei kalorijų skaičiavimu, nei savęs kontroliavimu? O kaip tu aklosiomis gaudysi pušį? Nustatysi naują davinį iš akies, sustosi, kai tik pajusi sotumo jausmą? Neapgaudinėk savęs - tavo akis seniai sugadinta, o sotumas ateina tik tada, kai prikimštas pilvas plyšta pusiau. Juk tėveliai mus persivalgyti mokė nuo kūdikystės: vaikeli, dar vieną dešrelę, dar gabaliuką sūrio!.. Kodėl palikai neišvalgytą lėkštę?

 

Apsauginės programos mūsų smegenyse seniai sugadintos, skrandyje įtaisyti davikliai, kurie turėtų pranešti smegeninei apie prisipildžiusį pilvą, beviltiškai išderinti. Tačiau mes galime nusipirkti mechanines arba elektronines svarstykles, elektroninį skaičiuotuvą, susirasti internete kalorijų lenteles ir savo davinį apskaičiuoti šaltu racionaliu protu. Tai - vienintelis kelias, jokio kito kelio nėra. Man, pavyzdžiui, svoris nekrenta, jeigu per dieną suvartoju daugiau nei 1200 kalorijų, jis krenta per smarkiai, ir rytais pajuntu silpnumą, jeigu suvartoju tik 500. Geriausia norma man yra 900 - 1100 kalorijų per dieną. Jūsų norma gali būti kita, bet jei esate vidutinio ūgio, tai ji labai nesiskirs.

 

Vėliau, kai įgusit skaičiuoti ir sverti, kalorijų kiekius išmoksite mintinai ir daug ką galėsite nustatyti iš akies. Bet kol atsiras tokia intuicija, turėsit naudotis tik prietaisais. Kol kas iš akies jūs nieko nustatyti dar negalite. Kai aš pirmą sykį pradėjau sverti maistą ir skaičiuoti jo kaloringumą, labai nustebau, kiek mažai reikia žmogui valgyti. Pasvertos ir apskaičiuotos porcijos man pasirodė vaikiškos - mano akis su tokiu daviniu niekaip nebūtų sutikusi. Maitintis tokiais trupiniais? Juk tai nesąmonė!..

 

Štai kodėl taip svarbu nepasiduoti pilvo gudravimams ir nepasikliauti "sotumo jausmu". Tai būtų tas pats, kas alkoholiką mokyti gerti "su saiku". Mes, nutukėliai, nebeturime sotumo jausmo, kaip ir alkoholikai nebeturi saiko. Tą gebėjimą mes jau praradome, ir dabar galime pasikliauti tik prietaisais. Tačiau tas racionalus kelias yra nesunkus ir garantuotas - svarbu nesiblaškyti į šalis ir nepasiduoti saviapgaulei. O tokių minčių truputėlį palepinti, pateisinti save tikrai atsiras. Juk ir metusiam gerti alkoholikui kyla minčių išgerti "ta proga" arba "per šventes vienas lašelis juk nepakenks".

 

Geriausias būdas sukontroliuoti pilvą - valgyti vienu metu ir vienoje vietoje, laikantis tam tikro ritualo. Aš, pavyzdžiui, susidedu visą maistą ant stalo ir pareiškiu pats sau: tai viskas, daugiau negausi nei trupinio! Jeigu iš tiesų porcija buvo per maža, pridėsiu kitą sykį, o dabar - jokių "papildomai", nei vieno kąsnelio!

 

Kartais, kada apninka abejonės, labai pravartu prisiminti: juk aš apsisprendžiau! Imi abejoti, apsispręsk dar kartą. Visada, kai suabejosi, turėsi pasispręsti. Apsisprendimas - ne priesaika, jis neduodamas vieną sykį visam laikui.  Priesaika pavergia, pasiprendimas palieka tave laisvą. Tu bet kada gali apsipęrsti ir sąmoningai mesti pradėtą darbą. Viskas - tavo ir tik tavo rankose, tu esi laivas - vadinasi, atsakingas. Tik vergai nieko negali - jie ir neatsakingi.

 

Metant svorį, paprastai iškyla labai praktiškas klausimas: valgyti mažas porcijas ar valgyti mažiau kaloringą maistą? Tenka spręsti pačiam. Aš, pavyzdžiui, esu pripratęs valgyti labai daug, mano skrandis gerokai ištampytas, todėl miniatiūrinės kaloringo maisto porcijos man atrodytų tikra egzekucija. Todėl ir mesdamas svorį valgau daug, labai daug - dvi lėkštes daržovių sriubos arba didžiulę lėkštę salotų patvarkau vienu sykiu. Jeigu mažai - išgeriu arbatos, kavos. Be cukraus, žinoma. Cukrus yra labai kaloringas, galima sakyti, tai tikras dinamitas. Vietoj to, kad gerčiau kava su cukrumi, aš suvalgysiu dar vieną virtą kiaušinį.

 

Kadangi esu silpnos valios ir negalėčiau kentėti alkio, savo racioną pertvarkiau taip, kad lėkštės paliktų pilnos, bet kalorijų gaučiau labai mažai. Pagrindinė taisyklė - kuo mažiau angliavandenių (saldumynų, makaronų, miltų, duonos, pyrago, kruopų), kuo mažiau riebalų (lašinių, aliejaus, sviesto, margarino, grietinės, majonezo) ir kuo daugiau baltymų (liesa mėsa, kiaušinio baltymas, liesas sultinys, žuvis), kuo daugiau vitaminų (obuoliai, daržovės). Iš daržovių kaloringesnės yra bulvės, pomidorai, burokėliai, morkos, bet jų kaloringumas nesiekia riebios mėsos kaloringumo.

 

Pasiėmę kalorijų lenteles, kiekvienas savo davinį labai nesunkiai apsiskaičiuosite pagal savo skonį. Jeigu rinksitės kaloringesnį maistą, jo turėsi valgyti mažiau, jeigu pasirinksite ne tokį kaloringą - porcijos galės būti didesnės. Bet jokiu būdu neužsiimkit badavimu. Badavimas veda į dar didesnį nutukimą - niekur kitur. Pabadavęs savaitę ar mėnesį, nutukėlis vėl grįžta prie stalo ir dabar jau ima valgyti nebe dvigubas, o keturgubas porcijas. Žodžiu, badavimas - tai ne tik beprasmiškas, bet labai pavojingas savęs varginimas. Svorį juk galima mesti lėtai, ramiai, be jokių kančių ir be alkio jausmo. Pamėginkit - tai garantuotas kelias.

 

Aš jį radau, paskaitęs gydytojos Almos J.S. Mieliauskienės knygą "Valgau ir lieknėju". Ten labai detaliai aprašyta labai paprasta svorio metimo metodika, pateikta daugybė patarimų, kaip susidaryti meniu. Bet jei tos knygos nerasite, porcijas galite apsiskaičiuoti ir patys. To už jus nepadarys jokia knyga.

 

Linkėdamas sėkmės, norėčiau pridėti dar vieną labai svarbų dalyką: jums tikrai pavyks, jeigu visą atsakomybę prisiimsite sau. Jūs ir tik jūs esate atsakingi dėl to, kas atsitiko su jūsų kūnu. Niekas - nei aplinka, nei ekonomikos sunkmetis, nei medžiagų apykaita, nei tradicijos nėra atsakingi už tai, kad jūs nutukote. Jeigu dėl ankstesnės jūsų klaidos jūsų pilvas išsipūtė, tai dabar jūs ir tik jūs galite ištaisyti tą klaidą. Viena mano pažįstama sako: "Mesčiau svorį, bet juk ruošiu maistą visai šeimai". O kuo čia dėta šeima? Tegu ji valgo kaip valgiusi, o tu sau dėk atskirai į kitą lėkštę. Ir kai tau pavyks numesti 20 ar 30 kilogramų, tai bus tavo ir tik tavo sėkmė!

 

Bet po to, žinoma, reikės pasistengti išlaikyti pasiektą laimėjimą. Man kol kas tai nepavyksta - praeina keleri metai, ir nereikalingi kilogramai vėl priauga. Vadinasi, teks keisti visus mitybos įpročius. Bet apie tai - kitame straipsnyje.

Daug įdomios patirties galima rasti straipsnio komentaruose čia

 

Komentarai

MariusM

Tikra tiesa, aš pats daug kam esu ne kartą sakęs, kad vienintelė tikra ir veiksminga dieta yra mažiau valgyti, nes viršsvoris iš oro, streso, gyvenimo tempo ar klimato atšilimo, iš E maisto priedų ar dar ko neatsiranda, viršsvoris tik nuo per didelio maisto kiekio. Nori mesti svori? Mažiau valgyk!

Taip, Mariau. Arba mažiau

Taip, Mariau. Arba mažiau valgyk, arba valgyk liesesnį maistą. Aš pasirinkau antrą variantą ir jau numečiau beveik 12 kilogramų. Kai nutuklėlis teisinasi, esą kalta lėta jo medžiagų apykaita, aš jam paprastai sakau: Osvencimo konclageryje nebuvo nutukusio nė vieno kalinio, ir tai - dėl greitos medžiagų apykaitos?

Mitybos formulė labai paprasta: maisto kiekis X maisto kaloringumas = suvartotos kalorijos

Gali mažinti kiekį, gali mažinti kaloringumą - sandauga bus ta pati.

MariusM

Taip, o svarbiausia yra norėti numesti viršsvorį, tačiau ta dalis, kuri dejuoja ir visaip teisinasi, jie nori ne numesti viršsvorį, o nori būti kūdesni, kas nėra tas pats :)

(ne į temą- noriu pakomentuot straipsniuką apie vėjų valdovą, bet nerandu nuorodos "komentuoti", beskaitant inžinerinių minčių kilo...)

buvusi storuliuke

Ka jau supratau pries kelias savaites,ta dabar perskaiciau sitame straipsnyje,as taip pat metu svori valgau daugiau baltymu,vaisiu,troskinuko neatsisakau,o rytais suvalgau po tris virtu kiausiniu baltymus,ir viena tryni,kitus du trynius ismetu,nes esu skaiciusi ,kad tryniu daug negalima del to ,kad jis turi nemazai cholesterolio.Nebuvau niekada pas dietologus nes niekada jais netikejau,sitame straipsnyje taip aiskiai viskas parasyta,dabar net geriau jauciuosi ,kad einu tinkamu keliu,ir nesijauciu alkana. aisku dar norisi kazka nugriebt bet save sustabdai,nejauciu alkio bet is iprocio.tada isgeriu stikline vandens,jau kelis kg numeciau. per 2sav.reikes paieskoti tos knygos valgau ir liekneju,o kolkas aciu teksto autoriui.

Kiausiniai - nuo visu negalavimu. Tik gerasis cholesterolis

KIAUSINIAI - nuo visu negalavimu. Juose tik gerasis cholesterolis.

Лет 30 назад в Киеве после работы ждал на остановкетрамвай вместе с "молодым" сотрудником. Ему было около 60 лет. А выглядел он не более,чем на 40. Пошутил я насчёт его возраста. А он вполне серьёзно начал рассказывать о пользе яиц. Сколько себя он помнил, каждый день утром съедал варёное яйцо и лечился также яйцами.
Я посмеялся и пошутил, сколько он уже перевёл яиц.

Куриные яйца-кладезь здоровья /а нас всю жизнь пугали /.

Сырые, жареные, вареные и даже фаршированные: яйца вкусны в любом виде! Быстро, сытно, дешево, а главное полезно. В этой статье мы поговорим о том, как правильно выбирать, хранить и готовить яйца,чтобы они оздоровили ваш организм.

Куриное яйцо содержит в себе 40 химических элементов: фосфор, бор,калий, магний, цинк, кобальт алюминий, йод, медь и т.д. В нем есть также около 20 аминокислот, много витаминов. Яйцо - легко усваиваемый продукт, его рекомендуют для диетического питания. Диетическими считаются яйца, которые лежат до 7 суток, столовыми - от 7 до 25суток. Энергетическая ценность одного яйца: 150 ккал, а вес - 45-65 г.По питательности 10 куриных яиц можно приравнять к 0,8 кг говядины.

Ежедневно человеку необходимо потреблять 100-150 г белка, а ежегодно 360 яиц. То есть одно яйцо в день,это норма. Яйцо, один из немногих продуктов, который практически целиком усваивается организмом человека и не образует шлаков. Лецитин, содержащийся в яйцах, улучшает память,питает мозг, продолжает долголетие. Холин (его в яйце есть больше, чем в любом другом продукте) предотвращает отложение холестерина на стенках сосудов. Яичные белки помогают поддержать нормальный вес тела,бороться с ожирением.
Белком сырого куриного яйца лечат ожоги. Его наносят на рану несколько раз, как только подсохнет предыдущий слой. Такой компресс снимает боль и жжение, дарит ощущение прохлады. Яичный белок отличный энерготоник:он повышает общий тонус организма, что очень важно для женщины только-что перенесшей роды, или тяжелое заболевание. Но учтите, что в сыром виде белок долго переваривается.

Желток- настоящий кладезь полезных и биологически активных веществ. Кстати ещё древние греки заметили, что термически обработанный куриный желток укрепляет ослабленную сердечную мышцу и <питает> мозг. Помогает желток также при некоторых болезнях желудочно-кишечного тракта, мочеполовой системы и почек. Желток является поставщиком фосфора,который полезен для деятельности нервных клеток. В нем содержится витамин Д, который отвечает за здоровье зубов и костей. Желтый цвет свидетельствует о содержании витамина А. Также яичный желток богат витаминами В и Е (сохраняет молодость) и на лецитин, который положительно влияет на обмен веществ организма, что не может непоспособствовать похудению.

При отравлении, сырое яйцо - эффективное средство от тошноты различного происхождения, так как абсорбирует токсины.

От кашля и для общего укрепления организма поможет гоголь-моголь. Для его приготовления взбейте сырое яйцо с медом или сахаром.

При язве помогут сырые яйца, если пить по 1-2 натощак в течение месяца.

При простуде добавьте в 100 г водки сырое яйцо, 1 ст. ложку сахара и тщательно перемешайте. Пейте на ночь.

При болях в печени взбейте и выпейте 2 желтка отделенных от белка, а через 10 минут - 1 ст. теплой минеральной воды без газа. Затем лягте на бок, подложите теплую грелку, и укройтесь одеялом. Длительность процедуры - 2 часа.

При сильных головных болях залейте свежее сырое яйцо 1 ст.kипяченого молока, быстро размешайте. Пейте напиток один раз в день в течение трех дней.

Для быстрого понижения кислотности желудочного сока используют сырой белок куриного яйца.

Такие лекарства гораздо эффективнее аптечных, к тому же практически не имеют побочного действия. Употребление яиц следует ограничить людям,больным холециститом, сахарным диабетом, желчнокаменной болезнью.
Сырые яйца нужно тщательно мыть, чтобы избежать заражения сальмонеллезом.

Как же в домашних условиях проверить свежесть яиц? В этом поможет соленая вода (80 г соли растворить в 1 л воды).
Если яйцо опустилось на дно посуды, оно имеет 7 дней от сноса (диетическое).
Если легло на дно под углом 45 градусов, то ему 7-10 дней (столовое).
Если стоит вертикально, ему 11-12 дней (столовое).
Если плавает,12-18 дней (столовое).
Если тупой конец поднимается над поверхностью воды: яйцу более 18 дней(столовое).

komentaras

Skaitau Jus ir baisu darosi. Atleiskit už tokį pasisakymą. Patarčiau pasiskaityti dietologų patvirtintas žinias apie tai nuo ko lėtėja/greitėja medžiagų apykaitą ir kaip organizmas pradeda kaupti atsargas gyvenant pusbadžiu kaip Jūs. Viskas išsamiai parašyta knygoje "Intuityvus valgymas". Kad organizmas normaliai funkcionuotų, per dieną reikia suvalgyti maždaug 1800-2000 ckal.

Gero prieaugio tau!..

O man visai nebaisu skaityti Saulužės baimių. Aš jau tiek prisiskaičiau nutukėlių, narkomanų, alkoholikų ir kitų vergų svaičiojimų, kad pripratau. Kai palieti jų esminę problemą, jie visi reaguoja taip pat, kaip Saulužė. Alkoholikas išsigelbėtų, metęs gerti, bet jis žino "geresnį būdą", nutukėlė atsikratytų taukų maišo, mažiau rydama, bet Saulužė žino "geresnę knygą"...
Kuo kvailys skiriasi nuo protingo? Išgirdęs naują dalyką, protingas pasistengia suprasti, o kvailys išsigąsta ir skuba atmesti. Jeigu Saulužė pamėgintų atidžiau perskaityti, kas parašyta, tai pamatytų, du esminius dalykus:
Pirma. Aš (ir netikt aš) jau numečiau taukų kalną ir ketvirti metai sėkmingai gyvenu be jo. Vadinasi, nežiūrint Saulužės svaičiojimų, tai yra empiriškai patikrintas ir pasiteisinęs būdas. Neigti to protaujantis žmogus nesiims.
Antra. Jeigu Saulužė būtų atidžiau perskaičiusi, kas parašyta, ji būtų pamačiusi, kad aš ir nesiūlau badauti ar gyventi pusbadžiu. Tai tik jos baimių sukelta fantazija. Normalus (nenutukęs) žmogus tikrai suvartoja 1800 - 2000 kalorijų per dieną. Jeigu tiek būtų vartojusi Saulužė, nebūtų ir ji nutukusi. O dabar jai išsigelbėjimo nebėra - atsikratyti sukauptų taukų ji galėtų tik sumažinusi porcijas, o tai psichopatę gąsdina. Jokios stebuklingos knygos niekam dar nepadėjo ir nepadės.
Nutukėlės Saulužės minimos knygos neskaičiau ir nieko apie ją negaliu pasakyti. Aš savo tikslą pasiekiau, ir jokių kitų "metodų" man nebereikia. Išgijęs žmogus vaistų nebevartoja, kad ir kaip gražiai jie įpakuoti. O ji tegu trunka toliau.
Gero tau prieaugio!

Neskaitau knygu apie svorio

Neskaitau knygu apie svorio metima, nes jos neatspindi realybes. Laikiausi dietos kai sveriau 72kg. Po pusantro menesio sveriau jau 58kg. Skysciu dieta, per diena 750 kcal. Ir nereikia cia neisbandzius sakyti kad zmogui reikia 2000 kcal kad normaliai funkcionuotu. Su 750 kcal per diena atrodziau ir jauciausi 10 kartu sveikesne uz aplinkinius. Mane priziurejo daktaras. Kraujo tyrimas po dietos rode geresnius rodiklius. Zinau ka sakau ir visiems turintiems problemu su antsvoriu siulau sia dieta. Jeigu po dietos atsiprasant rysit,tai svoris gris,kaip ir po bet kurios dietos.
Zmogis kuris suvalgo kasdien oo 900-1200 kcal gali funkcionuoti..irvtai net nebutu dieta,tai normalus kiekis. Dieta manau prasideda nuo 900-800-700 kcal.

Nekurkime terminų

Nekurkime savo terminų ir nemalkime šūdo. Jeigu žmogus suvartoja 1200 kalorijų ir meta svorį, tai yra dieta. Kam nepatinka šis pavadinimas, gali vadinti kaip nors kitaip, tai jo ASMENINIS reikalas. Svarbu, kad jis nepudruotų kitiems smegenų.

vel apsisprendziau

(Šis komentaras negali būti paskelbtas, nes parašytas nelietuviškais rašmenimis. - P.D.)

Rašau lietuviškai

Visą gyvenimą vien metu svorį, o po to vėl storėju. Po kiekvieno gimdymo numečiau apie 20 kg.... Bet jei tik pabandau gyventi nemąstydama ką valgau, svoris pradeda kilti. Sąžinė priekaištauja, jaučiuosi bjauriai. Vyras sako,negi negali valgyti normaliai...negaliu, arba laikausi dietos,arba ryju..Svarbiausia laikytis sugebu ilgai...bet po to...vėl viskas iš naujo.Praradau viltį..
Kai perskaičiau Petro straipsnį, nutariau pamėginti dar kartą. Gal pavyks,gal išmoksiu...
Dabart esu storumo viršūnėje,nutukau ne nėštumo metu,man jau 51, sveriu 80 kg. reikia nukrapštyti bent 15 kg.
Palinkėkit man sėkmės....