Ne mano ir ne tavo interesai. Kieno?..

Kategorijos: 


Gyvenčiau televizoriuje ir dar būčiau delpio skaitytojas - viskas būtų daug paprasčiau. Prakeiktasis Trampas - pavienis kvailys, nekvalifikuotas diletantas, jo ir šeimos dizaineriai niekam tikę.
Bet aš nesu delpio skaitytojas ir negyvenu televizoriuje.
Man Trampas labiau reiškinys. Ko gero, tas pats reiškinys, kuris jau vyksta Europoje. Štai ir prancūzų nacionalistė Marin Le Pen savo šūkiais bei pažadais pamėgdžioja Trampo rinkimų kampaniją. Būčiau delpio skaitytojas - sakyčiau, kad tai tokia pat kvailė.
Bet aš nesu delpio skaitytojas. Šiek tiek išmanau, kaip vyksta rinkimų kampanijos, taigi žinau: politikai sako tai, ką nori girdėti rinkėjai. O jų balse - vis stipresnė nacionalizmo gaida.
Kodėl Europai, kaip ir Amerikai, parūpo nacionalizmas?
Jeigu nesame delpio skaitytojai, tikriausiai sutiksim, kad nacionalistas Trampas ne pats kažkokiu paslaptingu būdu atėjo į valdžią, kad jį išrinko amerikonai. Štai ir europiečiai vis dažniau renkasi nacionalistus. Jei dar galime iškišti galvą iš Lietuvos televizoriaus, turime klausti - kodėl?
Nacionalistai žada ginti nukentėjusį nacionalinį interesą ir atstatyti savo valstybes. Kad mūsų valdžia eina prieš savo žmonių interesus - jokia naujiena. Lietuva - menkutė, nepriklausomybę praradusi (gal nė neturėjusi?) vasalinė valstybėlė. Ko norėti iš jos? Bet štai tą patį ima kalbėti lenkai, vengrai, čekai, olandai... Jau įdomiau. Anglai, gindami nacionalinį interesą, pabėga iš bendro katilo - sensacija! Bet kai apie žalą nacionaliniams interesams ima kalbėti galingiausios pasaulio valstybės lyderis... Jau visai po velnių!
Kol spalvotas revoliucijas, pavasarius, maidanus ir karinius konfliktus kėlė Nobelio taikos premijos laureatas, o vasalinės valstybės pūtė į jo dūdą, man viskas buvo aiškiau. To nori Amerika. Lietuvos valdžia turi erzinti Putiną, daryti iš savo šalies pafrontės poligoną, imtis beprasmiškų sankcijų ir smukdyti nuosavą ūkį - visa tai ji privalo daryti todėl, kad šito reikia Amerikai.
Bet štai Amerikos lyderis sako: mums šito nereikia! Tai per brangiai kainuoja ir kenkia mūsų pačių interesams.
Tai kieno, po velniais, interesus gina visi Vakarai, įskaitant pačią Ameriką?
Į kieno rankas pateko pati Amerika?
Dvi Amerikos susikovė tarpu savęs?

Komentarai

Į kieno rankas pateko pati

(Šis komentaras negali būti paskelbtas, nes parašytas nelietuviškais rašmenimis. - P.D.)

Simtas procentu pataikete i

Simtas procentu pataikete i taikini.Kad butu Lietuvoj bent60 procentu taip mastanciu gyventumeme gerai ir begt i uzsieni nereiktu