Saulėj kepta kiaušinienė

Kategorijos: 

Jeigu norite kiaušinienės be spirgučių, aliejaus, sviesto ir apskritai be jokių riebalų, kepkite ją paraboliniame saulės kolektoriuje. Tai labai paprasta: sukuli tris kiaušinius, užberi druskos, pipirų, smulkiai supjaustytų svogūnų, dar kokį grybą ir pašauni į parabolinį saulės kolektorių. Jame temperatūra ne tokia aukšta, kad kiaušinis be riebalų sviltų, bet pakankama, kad iškeptų per kokią valandą. Tegu sau kepa be rūpesčio.
Juodą keptuvę galima pridengti kokia kita juoda keptuve. Juoda spalva reikalinga ne dėl estetinio grožio, bet šilumos spinduliams surinkti.


Kaip matote, keptuvė padėta ant kito juodo puodo. Tame puode pamažu verda sriuba. Padėjau rytą, ir tegu stovi. Kada norėsiu, tada ir valgysiu.
Šalia to puodo padėtos dvi juodai nudažytos skardinės su užmautais plastikiniais bambaliais. Jose pamažu plikinama kava. Kada norėsiu, tada rasiu labai karštą.
Kuo ilgiau verdi, kepi mėsą ar plikini kavą, tuo skaniau išeina. Ilgai kaitinti negerai tik daržoves - žūsta vitaminai. Daržoves geriau virkite biodujomis. Tai labai patogu ir nekainuoja nė cento.
Ak neturite nei biodujų, nei parabolinio?
Vadinasi, reikia turėti!

Komentarai

Neišdegs

Lietuvoje tai būtų galima daryti didele linze. Turėčiau ją - būčiau seniai išbandęs.

Jeigu saulė ir pas mus pakiltų į zenitą, galima būtų linzę pasidayti iš vandens, kaip tai parodyta filmuke. Papylei vandens ant skaidrios plėvelės - štai tau ir linzė. Stovėdama zenite, saulė šviestų į ją iš viršaus. Tačiau Lietuvoje ir vidurvasarį saulė švečia 45 - 50 laipsnių kampu. O vandens juk nepakreipsi!