Greitas ir garantuotas būdas pakaitinti sultis

Kategorijos: 

Obuolių sultis lengviausia pakaitinti bambaliuose. Aš juos supilstau šaltus. Pilstyti per žarnelę yra labai lengvas ir greitas darbas. Bambalius susistatau į kibirą, kad jie neišvirstų, o tada - žarnele... Beveik automatas!

Bambalių nereikia pripilti aklinai. Aš juose palieku šiek tiek vietos, kad nuo karščio išsiplėtęs skystis turėtų kur plėstis. Pripiltus sustatau į puodą su vandeniu. Dugne pakloju skudurą, kad karštis neišlydytų plastiko.

Vanduo puode užverda, o sultys bambaliuose - ne. Tai labai svarbu, nes pavirinus žūtų vitaminai. Visgi jos gerokai įkaista ir ima plėstis. Sultys plečiasi, o bambalis nuo karščio šiek tiek traukiasi. Skystis ima stumti pro kaklelį lauk putas ir kažkokius tirščius.

Nubėgus putoms, bambalius galima užsukti, išimti iš puodo ir padėti ataušti. Aš juos atvėsinu kieme ant pievos, o paskui sunešu į rūsį.

Per daugelį metų nėra atsitikę, kad šitaip pakaitintos sultys surūgtų. Ne virintos, bet pakaitintos sultys yra ne tik vertingesnės, bet ir skanesnės. Be to, taip kaitinti bambaliuose yra patogiau ir saugiau, negu verdančias iš puodo pilstyti į stiklainius.

Manęs kartais klausia, kokius galima naudoti bambalius. Manau,. tinka visi maistiniai bambaliai, bet aš vengiu tokių, kur buvo alus arba gira, nes juose gali užsilikti rauginių medžiagų. Švariai išplovus raugo tikriausiai neliktų, bet aš tingiu plauti. Juk bambalių gali prisirinkti kokių tik nori.

Komentarai

Žmonės kalba, kad bambaliai

Žmonės kalba, kad bambaliai kaitinant ar supilstant į juos bet kokį karštą skystį, išskiria kažkokias lab. nesveikas medžiagas, kurias paskui išgeriam.
Nežinau, ar tai teisybė?

Gali būti baisiau

Žmonės kalba, kvailiai klauso ir platina.
Maistiniai bambaliai neturi chloro, todėl ir pabrėžiau, kad tinka MAISTINIAI bambaliai.
Man atrodo, tau nereikėtų skaityti šito tinklalapio. Žmonės kalba, kad nuo jo gali išsivystyti dar viena fobija bei garantuotas vėžys.

Jei klausyt, ka tik zmones

Jei klausyt, ka tik zmones sneka ir nieko kritiskai nevertint, tai... Maistui naudojami plastikai priskiriami termoplastiku grupei, dazniausiai PP (polipropilenas) arba PET (polietileno tereftalatas). Saldymo ir sildymo indeliai ir kiti plastikiniai indai, vandentiekio vamzdziai, dazniausiai gaminami is PP o plastikiniai "bambaliai" is PET, jį įmanoma visiškai perdirbti pakartotiniam naudojimui, nes jo polimerinės grandinės nesuyra jas perdirbant. tai jei neira molekules, negali issiskirti kazkokios mistines kenksmingos medziagos. O pats PET susidaro 240–270 °C temperatūros ir 0,1–0,2 MPa slėgio aplinkoje.

Paklausykit Dovydo

Na štai, priėjo protingas žmogus ir paaiškino.
Pernai domėjausi plastikų perdirbimu pirolizės būdu, tai vienas ekspertas paaiškino, kad jie pradeda irti, artėjant prie 300 laipsnių temperatūros. Tikslių skaičių neprisimenu, bet iš kur vandenyje galėtų būti bent panaši temperatūra?
Na, bet juk baimės akys yra labai didelės. Kas bijo, tas juk vis tiek bijos.

Mėgink skaityti

Žiūriu, yra vargšų, kurie pramoksta rašyti, bet skaityti jiems niekaip neišeina. Bet pamėgink paskaityti Dovydo komentarą, gal pasiseks. Arba išjunk šį tinklalapį ir daugiau čia nekelk kojos.

Yra toks supratimas

Daugelis netiki, kad popieriniame maišelyje galima užvirinti vandenį, jeigu tas maišelis, aišku, užlaiko drėgmę. Diletantai, žinoma, šauks, kad tai nesąmonė. Kaip gali būti? Popierius turi sudegti!
Tačiau popierius dega tik nuo 240 laipsnių, o vandeniui užvirinti nereikia nė šimto (priklauso nuo atmosferos slėgio).
Užkaitus puodą, visur baisi temperatūra! Juk ugnis! Bet tai - diletanto supratimas. Temperatūra nėra vienoda visur. Pati liepsna gali būti arti 1000 laipsnių, vandens pripilto puodo metalas - apie 200, verdantis vanduo - apie 100 laipsnių. O tame vandeny pamerktas bambalis? Kaip jis nuo 100 laipsnių vandens įkais iki 270 laipsnių, kad pradėtų irti molekulės? Jeigu molekulė išsilaiko nesuirusi, iš kur atsiras mistinės kenksmingos medžiagos?
Deja, ne visi gali nuosekliai protauti. Trukdo baimės ir nuostatos - tokie gatavi atsakymai, sustabarėję minčių štampai. Sugriauti juos reikėtų daug laiko ir pastangų. Tegu jie patys tuo ir užsiima.

Nebeskleiskit gandų

Gerbiamieji, nebesistenkite į šitą svetainę prakišti bet ko, ką randate internete. Ypač - anoniminių interneto šiukšlių, tokių, kaip "mokslas nustatė", "yra manoma" ir panašių. Netrukus pasibaigs kantrybė, pradėsiu blokuoti adresus.