Braškynas jau laukia braškių

Kategorijos: 

Na štai, pagaliau ir aš turiu savo braškyną. Dvi dienos rimto darbelio, o toliau viskas savaime. Nei arsiu, nei žemės purensiu, nei laistysiu. Susiveiksiu geros veislės ūsų, pasodinsiu, ir tegu auga kaip nori. Juk hidroponika. Kitą vasarą turėčiau skinti pirmąsias uogas. Turėtų būti saldesnės ir sultingesnės, nei augusios žemėje. Juk agurkai ir pomidorai kaip tik tokie.

Ar sunku, ar brangu įsirengti hidroponikos daržą? Nepasakyčiau. Jeigu daržas po atviru dangumi, užtenka kelių vamzdžių, statinės vandeniui, pompos ir burbuliatoriaus. Aš nusipirkau keturis vamzdžius po 3 metrus, ir tas pirkinys man kainavo 29 eurus. Skyles indeliams statyti pjoviau specialia karūna, tai darbas ilgai netruko. Skyles dariau kas 30 centimetrų, tai iš viso vamzdžiuose tilps 40 indelių su braškių daigais.

Sunkiausias darbas buvo išgręžti žemėje skyles kuoliukams. Bet atsirado savanorius Valius - profesionalus skylagręžys. Vincas jam padarė šiltnamio automatiką, o jis sutiko už tai padaryti kai kuriuos montavimo darbus. Ko gero, žmogui iš pradžių atrodė, kad tai bus labai geras ir lengvas sandėris. Iš kur jis galėjo žinoti, kad metro gylio skylių visiems kuoliukams reikės net 10?

Išgręžus skyles ir sustačius ąžuolinius kuoliukus, beliko ant jų pritvirtinti vamzdžius ir juose nustatyti vandens lygį, kad jis visiems indeliams vienodai apsemtų dugną. Vanduo iš statinės bus varomas į vamzdžius, apeis ratą ir vėl sugrįš į statinę.

Atrodo, viskas. Dabar reikės gauti braškių ūsų ir pasodinti. Galit paklaust - o kur statinė su vandeniu? Ji jau seniau įkasta į žemę šalia hidroponikos šiltnamio, kuris jau veikia nuo kažin kada. Ir braškėms, ir šiltnamiui užteks vienos. Vis pigiau. Sakyčiau - dykai.

Du hidroponikos šiltnamiai mūsų sodyboje veikia jau ne pirmi metai ir be didelių pastangų neša neblogą derlių. Dabar be pastangų auginsim braškes. Pernai mėginau jas auginti, paleidęs plaukioti po savo baseinalį ant polistirolų lapų. Viskas buvo kaip ir gerai, valgiau šiek tiek uogų, bet palikau žiemoti lauke, ir jos lede nušalė. Dabar auginsiu tikrame hidroponikos darže, o žiemai indelius parnešiu į rūsį, kad daugiametis augalas vėsioje ir tamsioje vietoje išmiegotų iki pavasario.

Tai bus mūsų pirmasis hidroponikos daržas po atviru dangumi.

 

Komentarai

aš bandžiau braškes auginti

aš bandžiau braškes auginti irgi vamzdziuose,bet kaškas netiko.gal šaknys nesugebėjo išlysti pro skyles y vamzdį, gal chemija netiko.bet po pirmu uogų jos ėmė džiūti ir sudžiuvo visiškai.
gal jūsų eksperimentas parodys kas manjam daže buvo ne taip
dabar auga pomidorai agurkai, patisonai moliugai ,paprikos.viskas veši
laukiu pirmo kasnio.

Visažinis nežiniukas

Kuo žmogus kvailesnis, tuo jis drąsiau reiškia išankstines nuostatas. Dar braškės nepasodintos, o nežiniukas jau žino, kad uogos bus vieni nitratai.

Gaila, kad tokių debilų, kurie nežinodami žino, yra labai nemažai. Nei jie žino, kas tie nitratai, nei supranta, iš ko jie atsiranda. Ar jie kada tikrino, koks nitratų kiekis nupirktuose ar pačių augintuose daržovėse, ar bent išmano, kaip tai daryti? Aiku, kad ne! Nebūtų kvailys,  jokiu būdu nešnekėtų tokių nesąmonių.

 

Jau tikrinome

Ramai, mes nieko neskelbiam netikrinę.

Tokį tyrimą mes jau atlikome prieš keletą metų. Tada dar tik pradėjome hidroponiką, ir diletantai ėmė atakuoti, kad valgysim "nitratus". Mūsų įtikinėjimai, kad mineralų kiekis hidroponikos tirpale yra kur kas tiksliau (gramo tikslumu) matuojamas, negu dirvožemyje, neišprusėlių nei kiek neįtikino. Be to, buvo patiems įdomu sužinoti, kokie iš tiesų reikalai su nitratais. Turėjome testavimo lapelių, patikrinome savo agurkus ir pomidorus. Paskui patikrinau pirktinius, "teisingai" žemėje augintus agurkus ir pomidorus. Skirtumas - kaip diena ir naktis.

Kitam gal kyla klausimas - kieno naudai? O man toks klausimas jau seniai nebekyla. Iš esmės tai juokingas diletantų klausimas. Kas tiki, kad "valgome nitratus", tyrimo rezultatai vis tiek neįtikins. Tegu tiki toliau.

Yra kelios daržininkų prietarų priežastys. Pirmoji - žemdirbiai istorijos eigoje susiformavo kaip labai konservatyvus socialinis sluoksnis. Kitaip ir negalėjo būti. Kaip sėjo tėvai, seneliai, proseneliai, taip sėsi ir tu. Morkų nesodinsi aukštyn šaknimis, o plūgu knisdamas žemę didelių atradimų nepadarysi. Iki XX amžiaus pabaigos tas verslas didelių inovacijų nepatyrė.

Kita bėda - paprasčiausias tamsumas, o iš nežinojimo kyla daugybė baimių. Daugelis daržininkų, su kuriais bendravau, tiki, kad augalai maitinasi žeme ir organinėmis medžiagomis, tokiomis, kaip "mėšliukas".

Kokį lygį ppm (pagal TDS

Kokį lygį ppm (pagal TDS matuoklį) laikote savo Hidroponikos sistemoje ?
Ar nera PPM skirtumo ryte/vakare ?
(teko pastebeti, kad skiriasi - greičiausiai dėl vandens tempreatūros.)
Ar keičiate priverstinai visos sistemos vandenį ?
Rašėte apie vandenilio peroksidą, kaip ji naudojate gal pasikeitė dozavimas šiais metais ?

PPM

Tipiškai, trąšos prisodrinamos iki 1500ppm, o koreguojama kai nukrenta iki 1000, kartais net mažiau.

Minėtas skirtumas turbūt dėl temperatūrų. Beje, nemanau (ir nepanašu), kad trąšas reikia taip jau labai stropiai stebėti...

Keičiam vandenį tik esant "katastrofai", kai vanduo pradeda "pūti", sparčiai šarmėti, kai peroksidas nebepadeda. Šiemet šiltnamis gauna daug daugiau oro (papildomas 5W burbuliatorius), tai panašu, kad šie metai bus be problemų. Priverstinis vandens keitimas atrodo tiesiog trąšų švaistymas...

Peroksido dozavimas lyg toks pat, jo dedam profilaktiškai sezono atidaryme.

P.S. kai kuri informacija atnaujinta straipsnyje http://petrasdargis.lt/rasiniai/ko-reikia-hidroponikos-siltnamiui .