Du pigiausi būdai šildyti namą

Kategorijos: 

Turiu pasistatęs 100 kvadratinių metrų neblogai apšiltintą namą. Kokį patartumėt šildymo būdą, kad būtų labai efektyvus ir brangiai nekainuotų įranga?

Žinau du jau išbandytus pigiausius šildymo būdus. Vienas - truputį brangesnis, bet patogesnis, kitas visai pigus. Abiem atvejais kūrenama malkomis - pigiausiu kuru Lietuvoje. Žmonės dar klausia manęs apie šilumos siurblį, bet dabar, prieš keletą metą pabrangus elektrai ir dar vis žadant jai brangti, tai jau nėra pigus šildymo būdas - pigiau būtų kūrenti dujas. O klausimas apie pigiausius būdus.

Pradėkime nuo truputį brangesnio. Šilališkis Andrius savo namą šildo kieto kuro katilu "Viadrus", kuris nėra brangus, ilgai laiko, bet nepakankamai efektyvus - į kaminą išleidžia labai karštus dūmus, jų temperatūra viršija 200 laipsnių. Prie savo pečiaus jis turi pastatęs vandeniu aušinamą kamino dūmų ekonomaizerį.

Iš pečiaus išėję dūmai pateka į ekonomaizerį ir duoda dar antra tiek šilumos. Tokiu būdu nebrangaus "Viadruso" efektyvumas padidėja lygiai 2 kartus ir dabar jau siekia brangiųjų dujų generacijos katilų efektyvumą. Be to, į katilą ateina ekomomaizeryje gerokai pašildytas grįžtamasis vanduo, katile išsilaiko aukštesnė temperatūra, pagerėja degimas. Galingam pečiui jis užsisakė didesnį ekonomaizerį - mes su Vincu jį padarėme metro aukščio. Štai kaip jis atrodo neapšiltintas ir neprimontuotas.

Smarkiai įkūrus pečių ir dvigubai padidinus jo galingumą, šildymo sistemoje vanduo tikriausiai užvirtų. Tačiau Andrius turi dar pasistatęs ir akumuliacinę talpą. Vakare parėjęs iš darbo jis gerai pakūrena pečių, akumuliacinė talpa prikaista,  ir šilumos užtenka visai parai. Tai ne tik patogu - tik smarkiai kūrendami galim gerai sudeginti malkas. Taigi patogu, efektyvu ir nelabai brangu.

Kitas būdas šildyti panašų namą yra dar pigesnis. Šilališkis Valius tam reikalui naudoja paprasčiausią židinio kapsulę su vandeniu aušinamu ekonomaizeriu.

Židinio kapsulė su ekonomaizeriu stovi pagrindinėje menėje, kuri atstoja ir virtuvę, ir gyvenamą kambarį. Ten daugiau jokio šildymo nereikia. Ekonomaizerio Valius nešiltino - dabar jis gausiai spinduliuoja šilumą, būdamas tarsi didžiulis iki 60 ar 70 laipsnių įkaitęs radiatorius.

Ekonomaizeris prijungtas prie nedidelės šildymo sistemos - jis šildo 200 litrų talpos boilerį ir radiatorius vonios kambaryje bei miegamajame. Tokia nedidelė šildymo sistema yra labai pigi, ji aprūpina ir karštu vandeniu, tačiau turi nedidelį minusą - kadangi nėra akumuliacinės talpos, nesukaupiama šilumos rezervo. Ji patogi tik tuo atveju, jeigu namuose nuolatos būna žmogus ir per šalčius vis pakursto ugnį.

O ar galima būtų namą šildyti kokia krosnele ir ekonomaizeriu, visai nemontuojant šildymo sistemos su radiatoriais? Taip, ant paprasčiausios krosnelės ar židinio kapsulės galima statyti oru aušinamą ekonomaizerį, apgaubti jį skardos cilindru ir surinktą šilumą nukreipti į kitus kambarius.

Tokiu būdu, išvedžiojus ortakius, galima apšildyti ir nedidelio namo kelis kambarius. Iš pirmo žvilgsnio toks šildymo būdas atrodo labai pigus, bet jis neaprūpina šeimininkų karštu vandeniu. Jeigu vandenį šildysim elektra, tai jau nebus pigiausias būdas.

Komentarai

Taip. Antras šildymo sezonas

Taip. Antras šildymo sezonas jau prasidėjo. Kol kas negaliu atsidžiaugti ekonomaizerio rezultatais. Su glėbiu malkos - šilta troba kūrenant ir dar dienai šilumos atsargų :).

del naudos

Su dievo palaima ir bajoro Petro darbu mano namuose šilta. Ir vandens karšto turiu, ir elektros nejungiu bioleriui, o kūrenu mažiau. Tarsi kokie burtai, :))))

šilumos siurbliai tokio tipo

šilumos siurbliai tokio tipo patalpoms tikrai vienas tinkamiausių variantų. Labai daug pažįstamų yra pasistatę šilumos siurblius, džiaugiasi ir vargo nemato. Juolab, kad šiuos prietaisus galima valdyti nuotoliniu būdu. O ir energijos kaštai nėra dideli.

Šilumos siurbliai

...o jeigu kartu su šilumos siurbliu namas pastatytas ant plokštuminio pamato - apie malkas galvosite tik prieš ruošiant šašlyką :)
O gyvenate tarsi ant akumuliacinės talpos ;)

Šilumos siurblys - ne pigiausias būdas

Aš gi turiu šilumos siurblį, taigi išmanau tą reikalą. Kaštai "dideli" ar "nedideli" - tai jau subjektyvios filosofijos. O aš lyginu kilovatvalandės kainas. Pigiausia kilovatvalandė - kūrenant malkomis, akmens anglimi, po to pagal kainą eina dujos... Šilumos siurblys truputį brangiau.

Savo šilumos siurblį nelaikau įjungęs ištisai - tik per didžiausius šalčius kaip papildomą šilumos šaltinį ir kai išvažiuoju kur nors. Lemia kaina. Taip, šilumos siurblys labai patogu, bet nėra pigiausias šildymo būdas. Mano tinklalapyje žmonių klaidinti negalima, o marketingas draudžiamas. Blokuosiu.

silumos siurblys - ne pigiausias

planuoju statyt dviauksty , gerai apsiltinta pastata pastata , pavadinciu ji kletimi. Sildyti manau su tokiu sunkiu , norvegisku spiziniu zidiniu. Pirmame aukste , prie lubu manau padaryt toki skardini dgaubta - silumos surinkeja ir is jo nuvesiu pora ortakiu , kurie iseis is po grindu , grotelemis i vonia ir miegamaji . Sitais kanalais manu gausiu kazkiek silumos o antrame aukste ant kamino , bandysiu sukurt ekonomaizeri siltam vandeniui. Cia ir kyla klausimas -
kaminas gausia apie 5-6 m. ir trauka bus. kazkokia sklende idesiu , bet ji nebus hermetiska. Gausis kad degant zidiniui vanduo isisls o kadangi patalpos apsiltintos tai zidinys nedegs visa laika ., tai nedegant zidiniui oras einantis kaminu saldis toki brangu silta vandeni. Ir dar . Zidinys ora degimui ims is patalpos o patalpa bandysiu padaryt sandaria , tai kaip galimetu zidiniui paduot ora is lauko , jei zidinyje nera numatyta to? Ir ar galiu tiketis kad atvedus i vonia , kokiu 100 mm ortakiu siluma , ten bus komfortiska? o gal is ekonomaizeri vest vandeni ? Nenoriu padaryt sistemos sudetingos , nes kolkas tai retai lankoma vieta ir bus sudetinga eksplotuoti. Ka patartumet?