Du pigiausi būdai šildyti namą

Kategorijos: 

Turiu pasistatęs 100 kvadratinių metrų neblogai apšiltintą namą. Kokį patartumėt šildymo būdą, kad būtų labai efektyvus ir brangiai nekainuotų įranga?

Žinau du jau išbandytus pigiausius šildymo būdus. Vienas - truputį brangesnis, bet patogesnis, kitas visai pigus. Abiem atvejais kūrenama malkomis - pigiausiu kuru Lietuvoje. Žmonės dar klausia manęs apie šilumos siurblį, bet dabar, prieš keletą metą pabrangus elektrai ir dar vis žadant jai brangti, tai jau nėra pigus šildymo būdas - pigiau būtų kūrenti dujas. O klausimas apie pigiausius būdus.

Pradėkime nuo truputį brangesnio. Šilališkis Andrius savo namą šildo kieto kuro katilu "Viadrus", kuris nėra brangus, ilgai laiko, bet nepakankamai efektyvus - į kaminą išleidžia labai karštus dūmus, jų temperatūra viršija 200 laipsnių. Prie savo pečiaus jis turi pastatęs vandeniu aušinamą kamino dūmų ekonomaizerį.

Iš pečiaus išėję dūmai pateka į ekonomaizerį ir duoda dar antra tiek šilumos. Tokiu būdu nebrangaus "Viadruso" efektyvumas padidėja lygiai 2 kartus ir dabar jau siekia brangiųjų dujų generacijos katilų efektyvumą. Be to, į katilą ateina ekomomaizeryje gerokai pašildytas grįžtamasis vanduo, katile išsilaiko aukštesnė temperatūra, pagerėja degimas. Galingam pečiui jis užsisakė didesnį ekonomaizerį - mes su Vincu jį padarėme metro aukščio. Štai kaip jis atrodo neapšiltintas ir neprimontuotas.

Smarkiai įkūrus pečių ir dvigubai padidinus jo galingumą, šildymo sistemoje vanduo tikriausiai užvirtų. Tačiau Andrius turi dar pasistatęs ir akumuliacinę talpą. Vakare parėjęs iš darbo jis gerai pakūrena pečių, akumuliacinė talpa prikaista,  ir šilumos užtenka visai parai. Tai ne tik patogu - tik smarkiai kūrendami galim gerai sudeginti malkas. Taigi patogu, efektyvu ir nelabai brangu.

Kitas būdas šildyti panašų namą yra dar pigesnis. Šilališkis Valius tam reikalui naudoja paprasčiausią židinio kapsulę su vandeniu aušinamu ekonomaizeriu.

Židinio kapsulė su ekonomaizeriu stovi pagrindinėje menėje, kuri atstoja ir virtuvę, ir gyvenamą kambarį. Ten daugiau jokio šildymo nereikia. Ekonomaizerio Valius nešiltino - dabar jis gausiai spinduliuoja šilumą, būdamas tarsi didžiulis iki 60 ar 70 laipsnių įkaitęs radiatorius.

Ekonomaizeris prijungtas prie nedidelės šildymo sistemos - jis šildo 200 litrų talpos boilerį ir radiatorius vonios kambaryje bei miegamajame. Tokia nedidelė šildymo sistema yra labai pigi, ji aprūpina ir karštu vandeniu, tačiau turi nedidelį minusą - kadangi nėra akumuliacinės talpos, nesukaupiama šilumos rezervo. Ji patogi tik tuo atveju, jeigu namuose nuolatos būna žmogus ir per šalčius vis pakursto ugnį.

O ar galima būtų namą šildyti kokia krosnele ir ekonomaizeriu, visai nemontuojant šildymo sistemos su radiatoriais? Taip, ant paprasčiausios krosnelės ar židinio kapsulės galima statyti oru aušinamą ekonomaizerį, apgaubti jį skardos cilindru ir surinktą šilumą nukreipti į kitus kambarius.

Tokiu būdu, išvedžiojus ortakius, galima apšildyti ir nedidelio namo kelis kambarius. Iš pirmo žvilgsnio toks šildymo būdas atrodo labai pigus, bet jis neaprūpina šeimininkų karštu vandeniu. Jeigu vandenį šildysim elektra, tai jau nebus pigiausias būdas.

Komentarai

Taip. Antras šildymo sezonas

Taip. Antras šildymo sezonas jau prasidėjo. Kol kas negaliu atsidžiaugti ekonomaizerio rezultatais. Su glėbiu malkos - šilta troba kūrenant ir dar dienai šilumos atsargų :).

del naudos

Su dievo palaima ir bajoro Petro darbu mano namuose šilta. Ir vandens karšto turiu, ir elektros nejungiu bioleriui, o kūrenu mažiau. Tarsi kokie burtai, :))))

šilumos siurbliai tokio tipo

šilumos siurbliai tokio tipo patalpoms tikrai vienas tinkamiausių variantų. Labai daug pažįstamų yra pasistatę šilumos siurblius, džiaugiasi ir vargo nemato. Juolab, kad šiuos prietaisus galima valdyti nuotoliniu būdu. O ir energijos kaštai nėra dideli.

Šilumos siurbliai

...o jeigu kartu su šilumos siurbliu namas pastatytas ant plokštuminio pamato - apie malkas galvosite tik prieš ruošiant šašlyką :)
O gyvenate tarsi ant akumuliacinės talpos ;)

Šilumos siurblys - ne pigiausias būdas

Aš gi turiu šilumos siurblį, taigi išmanau tą reikalą. Kaštai "dideli" ar "nedideli" - tai jau subjektyvios filosofijos. O aš lyginu kilovatvalandės kainas. Pigiausia kilovatvalandė - kūrenant malkomis, akmens anglimi, po to pagal kainą eina dujos... Šilumos siurblys truputį brangiau.

Savo šilumos siurblį nelaikau įjungęs ištisai - tik per didžiausius šalčius kaip papildomą šilumos šaltinį ir kai išvažiuoju kur nors. Lemia kaina. Taip, šilumos siurblys labai patogu, bet nėra pigiausias šildymo būdas. Mano tinklalapyje žmonių klaidinti negalima, o marketingas draudžiamas. Blokuosiu.

silumos siurblys - ne pigiausias

planuoju statyt dviauksty , gerai apsiltinta pastata pastata , pavadinciu ji kletimi. Sildyti manau su tokiu sunkiu , norvegisku spiziniu zidiniu. Pirmame aukste , prie lubu manau padaryt toki skardini dgaubta - silumos surinkeja ir is jo nuvesiu pora ortakiu , kurie iseis is po grindu , grotelemis i vonia ir miegamaji . Sitais kanalais manu gausiu kazkiek silumos o antrame aukste ant kamino , bandysiu sukurt ekonomaizeri siltam vandeniui. Cia ir kyla klausimas -
kaminas gausia apie 5-6 m. ir trauka bus. kazkokia sklende idesiu , bet ji nebus hermetiska. Gausis kad degant zidiniui vanduo isisls o kadangi patalpos apsiltintos tai zidinys nedegs visa laika ., tai nedegant zidiniui oras einantis kaminu saldis toki brangu silta vandeni. Ir dar . Zidinys ora degimui ims is patalpos o patalpa bandysiu padaryt sandaria , tai kaip galimetu zidiniui paduot ora is lauko , jei zidinyje nera numatyta to? Ir ar galiu tiketis kad atvedus i vonia , kokiu 100 mm ortakiu siluma , ten bus komfortiska? o gal is ekonomaizeri vest vandeni ? Nenoriu padaryt sistemos sudetingos , nes kolkas tai retai lankoma vieta ir bus sudetinga eksplotuoti. Ka patartumet?

Kokį šildyma patartumėte vestis

Laba diena

Statomas naujos statybos vieno aukšto namas, blokeliai ARKO, sienos šiltintos 25cm pilku polistirolu, stogas bus šiltinamas 40cm storio vata... yra galimybė vestis dujas arba svarstome statyti šilumos siurblį oras-vanduo... šildomo ploto bus apie 160kv, visur grindinis šildymas... niekaip neapsisprendžiam ka vestis, kas būtų efektyviau šildymo metu ir ruošiant karšta vandenį ištisus metus... apie kitokį šildymo būda nesvarstome, renkamės tik iš šių ... Būtų malonu, jei kas pakomentuotų, patartų :) beje, esame tie, kurie mėgstame šiluma... prsiklausėm visokių nuomonių,kad dujomis šildytis ne ka pigiau nei oras-vanduo, o gal net brangiau...

Iš kur šiluma?

Kaip supratau iš aprašymo, namas bus gerai apšiltintas, beveik termosas, taigi energijos sąnaudos bet kuriuo atveju nebus didelės. Klausimas dėl patogumo ir energijos kainos.

Patogiausias, aišku, būtų šilumos siurblys, ypač įsirengus grindinį šildymą. Tai būtų nesunkiai valdoma sistema. Bet...

Šilumos siurblys šilumos negamina, ją tik siurbia iš kur nors. Nuo tikrojo šilumos šaltinio priklauso jo efektyvumas. Kuo aukštesnė šilumos šaltinio temperatūra ir kuo mažesnė šildomo daikto šiluma, tuo efektyvumas didesnis. Grindiniam šildymui aukštos temperatūros nereikia, jūsų atveju tai didelis pliusas. O kaip su šilumos šaltiniu?

Jeigu siurbtumėt šilumą kur nors iš vandens, tarkime, iš tvenkinio, ežero, šaltinio, gręžinio, neabejodamas sakyčiau, kad jums geriausia būtų šildytis šilumos siurbliu. Net žiemą, kai lauke didelis minusas, šilumos siurbliu galima pasiekti 300 procentų efektyvumą. Padalijus kilovatvalandės kainą iš trijų, išeina fantastiškai maža kainelė. Ir dar patogumas!

O jei šilumą siurbsit iš oro, kurio temperatūra minusinė? Ką gausit iš jo? Žinoma, siurblių pardavėjai, vadinamieji konsultantai, jums suoks daineles apie fantastinius efektyvumus. Bet tai marketingo triukai. Kalbėjau su žmonėmis, kurie turi oras - vanduo šilumos siurblius, ir jie sako ką kita. Kai lauke minusas, efektyvumas krenta, nepavyksta pasiekti nė dviejų kartų, t.y. 200 procentų. Per šalčius jie iš esmės šildosi elektra. Mūsų šaltoms žiemoms tokio tipo šilumos siurbliai netinka.

Aš pats naudojuosi savadarbiu šilumos siurbliu ir viduržiemį nesunkiai pasiekiu 300 procentų naudingumo koeficientą. Bet šilumą siurbiu iš vandens, ne iš oro. Iš gilaus tvenkinio beveik visą žiemą parsivarau +6 laipsnius, ir tik pavasariop temperatūra krenta iki +5. Jaučiate skirtumą` tarp +6 ir -16?

Žinoma, rudenį ir pavasarį, kol lauke teigiama temperatūra, šilumos siurblio efektyvumas bus geras, bent tris kartus elektros kilovatvalandės kainą sumažinsit. O visą vasarą tokiu siurbliu pusdykiai šildytumėt boilerio vandenį. Tada gal šildytis kombinuotai? Kol lauke pliusas, jungti šilumos siurblį, o kai minusas - kurti dujas? Na, bet dvi sistemos - tai dvigubi įdėjimai... Labai sunkus skaičiavimas.

Ar butu galima šilumos

Ar butu galima šilumos siurbimui naudoti šulini? Namie miesto vandentiekis. Sulinys stovi nenaudojamas. Vieta slapia, sulinyje vandens su lig zemes pavirsiumi visa dregnaji sezona, 5 ar 6 rentiniai.

Vienas šulinys - mažai

Taip, galima šilumą siurbti iš gruntinio vandens, tai būtų labai efektyvu. Bet viename šulinyje yra palyginti nedaug vandens, ir jį galit užšaldyti. Todėl patariama tam reikalui turėti du šalia vienas kito esančius šulinius. Iš vieno pumpuoji vandenį, atšaldytą grąžini į kitą. Du šalia esantys šuliniai veikia kai susisiekiantys indai. Tekėdamas gruntu iš vieno šulinio į kitą, vanduo gauna grunto šilumos.
Aišku, kasti šalia antrą šulinį būtų brangu. Daug paprasčiau pasidaryti nedidelį  gręžinį gruntiniam vandeniui arba įsikalti adatą. Vandenį siurbtumėt iš gręžinuko/adatos, o atšaldytą grąžintumėt į šulinį.