DarGazo biodujos vidaus degimo varikliui

Kategorijos: 

Jokia naujiena savo dujas deginti dujinėje viryklėje. Jau keletas metų, kai įsirengėm DarGazą, ir naminės dujos pasidarė įprastas reikalas. O jeigu jomis užkūrus vidaus degimo variklį? Ar būtų iš to kokia nauda?

Nauda gali būti didžiulė. Metano namų sąlygomis nesuskystinsi, taigi automobiliui nepanaudosi, tačiau jį galima deginti stacionariuose įrenginiuose. Tarkim, biodujomis galima būtų vartyti elektros generatorių, nuosava elektra sukti šilumos siurblį ir iš gilaus tvenkinio pumpuoti šilumą. Šilumos siurblys yra, nuosavų dujų yra. Dar reikia motorinio elektros generatoriaus ir dūmų aušintuvo (ekonomaizerio), kuris visiškai ataušintų variklio išmetamąsias dujas, o šilumą panaudotų vandeniui šildyti. Mūsų paskaičiavimu, tokios sistemos efektyvumas turėtų būti apie 150 - 200 procentų.

Bet prieš perkant motorinį elektros generatorių, dar reikia išbandyti, ar mūsų biodujos tiktų vidaus degimo varikliui. Žinoma, jas reikės metalo rūdžių filtru išvalyti nuo sieros vandenilio (tokį filtrą jau turime), bet... Ar pakankama metano koncentracija biodujų mišinyje?

Paprasčiau sakant, ar jos variklyje degs?

Ar pavyks jomis užkuri vidaus degimo variklį? Tarkime, 10 kW galingumo traktoralį - žoliapjovę?..

 

 

 

Komentarai

DarGaz sildymui

Sveiki,

gan išsamiai aprašėte DarGaz konstravimą, tačiau neradau straipnio apie tai kokią jėgainę naudojate dujoms deginti ir namui šildyti? Ar tai savadarbė ar pirktinė? Ačiū

Užtenka krosnelės

Kada dujų turiu, jas deginu paprasčiausioje krosnelėje su ekonomaizeriu. Krosnelė pirktinė, ekonomaizeris - mūsų pačių išradimas. Dujų dagtis irgi savadarbis. Tai labai paprasta.

dujos

Sveiki, a dar veikia jūsų dujų generatorius? Kaip seksi jį išvalyti nuo susidariusiu komposto, ar dar neteko?

Veikia

Veikia kaip veikęs. Jokio komposto jame nesusidaro - tai juodas išpuvęs  dumblas, jis ištraukiamas, traukiant lauk senąjį mėšlą. Arba stumiamas lauk, vasarą pro kitą vamzdį pilant į generatorių vandenį ir žolę, obuolių išspaudas. Pasižiūrėkit schemas ir viską suprasit. Yra aprašymai.

dujos

Būtų įdomu reportažas filmuotas, kaip tai vyksta. Beje kokie atstumai turi būti išlaikomi nuo reaktoriaus iki pastatų ar sklypo ribos?

Skaityk

Skaityk, studijuok, viskas yra aprašyta ir parodyta.

Kai aš dariau generatorių, nieko panašaus neturėjau. Jeigu nori ko nors daugiau, skambink telefonu.