Iš kokio gyllio siurbtų hidroforas?

Kategorijos: 

Sakykim, sukalu adatą į gruntą ir vandenį randame 15m gylyje ar giliau. Ar įmanoma kažkaip pajungti hidroforą ar paprastą vandens siurblį prie adatos galo ir siurbti vandenį? Atsižvelgiant, kad dauguma rinkoje parduodamų hidroforų ir nenardinamų vandens siurblių kelia dažniausiai tik iki 9m.

Nesvarbu, koks hidroforas ir kas jį gamino, giliau kaip iš 9 metrų vandens jis neišsiurbs, 9 metrai yra  riba. Aukštyn į viršų jis galėtų kelti ir 20 metrų, ir aukščiau, priklausomai nuo siurblio galingumo, bet siurbti iš gilumos gali tik tiek.

Hidroforo veikimo principas yra toks: siurblys sukelia vakuumą, o atmosferos slėgis tą vakuumą užpildo vandeniu. Žemės rutulio atmosferos slėgis ties jūros lygiu yra lygus 10 metrų aukščio vandens stulpui. Taigi teoriškai hidroforo siurbimo riba ties jūros lygiu galėtų būti 10 metrų gylis, bet praktiškai jis siekia vos 9 metrus. Yra net patariama dėl įvairių slėgio nuostolių neviršyti 7 metrų. Jeigu šulinys ar gręžinys gilesnis, tenka naudoti giluminius panardinamus siurblius, kurie ne siurbia, bet kelia aukštyn vandenį. Dar galima iš tokio gylio siurbti inžektoriniais siurbliais, bet tokiu atveju iki šulinio reikia nuvesti du vamzdžius. Kaip tai veikia, galit matyti čia:

 

Tikiuosi, paaiškinau.

Komentarai

Inžektorius turi būti nuleistas gilyn

Inžektorius, arba čiurkšlinis siurblys, būtų gera išeitis giliame šulinyje. Mat jis iš tiesų ne siurbia, bet kelia aukštyn vandenį. Todėl patį inžektorių su dviem vamzdžiais reikia nuleisti į gilumą. Nelaibai įsivaizduoju, kaip būtų galima jį prakišti vamzdžiu iki adatos smaigalio. Nebent kalti laaabai storą adatą, naudoti labai storus vamzdžius... Bet ar pavyks įkalti? Spręskite patys.

Jeigu kam įdomu, internete radau inžektorinio siurblio veikimo principo aprašymą ir jungimo schemą: http://www.van2o.lt/naujienos/hidroforai.-siurblio-su-hidroforu-veikimo-principas-ir-pajungimo-schema.html

Pats savo rankomis dariau

Pats savo rankomis dariau abscini grezini. Ir tikrai galiu paneigti si dalyka jog hidroforas nepakels daugiau nei 7m. Kolkas grezinys 12m, paprastas hidroforo siurbliukas traukia be vargo. Ta pati siurbli dar isbandziau darant laistymo sistema. Siurblys parsitraukia vandeni is 70m! O aukstis nuo vandens pavirsiaus iki hidroforo kazkur 5m. Padariau isvada kad svarbu padavimo vamzdzio storis, kad siurblys neuzsivakumuotu

Kaip vandenį kelia atmosfera

Nerašykite vėjų ir neklaidinkit žmonių.

Diletantams turiu paaiškinti, kaip  vandenį kelia hidroforas.

Iš tiesų vandenį kelia atmosferos slėgis, o hidrodroforo siurblys tik daro vakuumą. Siurbliui vamzdyje išretinus orą, į tą vietą atmosferos slėgiu iš šulinio stumiamas vanduo. Žemės atmosferos slėgis ties jūros lygiu yra viena atmosfera. O viena atmosfera - tai slėgis, kurį sukelia 10 metrų vandens stulpas. Taigi atmosfera gali pakelti (teoriškai) vandenį į 10 metrų aukštį. Praktiškai tai neįmanoma - trukdo trintis, be to, hidroforo siurblys nesukelia absoliutaus vakuumo. Kalbos apie tai, kad paprastas (ne inžektorinis) hidroforas gali vandenį siurbti iš 70 metrų gylio yra absoliutus nusišnekėjimas.

Iš tiesų yra svarbu ne gręžinio gylis, bet atstumas nuo siurblio iki vandens paviršiaus gręžinyje. Jeigu šis atstumas 5 metrai, tai vanduo atmosferos slėgiu keliamas 5, bet ne 70 metrų. Visada tai žinokit - yra svarbu aukščių skirtumas nuo siurblio iki vandens paviršiaus šulinyje/gręžinyje. Tas skirtumas techniniuose dokumentuose paprastai žymimas raide H.

Aišku, yra svarbus ir vamzdžio storis. Siurbti kokteilį pro ploną šiaudelį yra daug sunkiau, negu pro storėlesnį vamzdelį. Bet ir storiausiu vamzdžiu nepasiurbsite vandens iš 10 metrų.

 

Sveiki. Žiūriu labai senai

Sveiki. Žiūriu labai senai skelbtas forumas, bet pabandysiu įsiterpti. Pas mane šulinys yra apie 11 m stačiai iki vandens ir apie 4 m nuožulniai į rūsį. Be abejo hidroforas tiek nepakelia, tai aš padariau savaip. Šulinio apačioje +-3m nuo vandens pritvirtinau dar viena 700w siurblį ir maitinimą pajungiau nuo tos pačios reles rūsį, bendra galia apie 1kw ir abu siurbliai sudirba vienu metu. Na ir ką viskas veikia puikiausiai ir nereikia jokių dviejų vamzdžių ar giluminių, tuo labiau kad šulinio gylis tik metras. Sėkmės

vandens siurbliai

Kam reikia į didesnį aukštį pumpuoti vandenį, geriau rinktis išcentrinį daugiapakopį siurblį: https://www.google.com/search?q=Daugiapakopis+siurblys&source=lnms&tbm=i...
O šiaip, visi tie išcentriniai siurbliai su didelėmis "galvomis" yra inžektoriniai.
https://siurbliai.lt/produktas/m97-o-hp075-v230-1p50hzte-siurblys/
Kurių inžektorius sumontuotas prie darbinio rato, jų pasiurbimo gylio neįtakoja, o tų, kurių inžektoriai montuojami šulinyje, pasiurbia iš giliau ... tai jau aprašyta ..