Pelenų šarmo nusėsdintuvas

Kategorijos: 

Ko gero, tai pats paprasčiausias būdas pasidaryti pelenų šarmo. Jeigu kūrenate malkomis, namuose po ranka visada galima turėti labai stipraus naminio šarmo. Supili pelenus štai į tokį nusėsdintuvą, užpili vandeniu, geriau - šiltu, ir palieki. Prisiminęs pamaišai. Po kelių dienų turi maksimalaus šarmingumo tirpalą. Kada reikia, atsuki ventilį, ir šarmas nubėga į pastatytą indą, o pelenai lieka dugne. Beje, su tokiu šarmu reikia elgtis atsargiai - jis degina odą. Jeigu juo plauni ką nors, geriau - guminėmis pirštinėmis.

Iš tiesų tai paprasčiausias plastikinis 20 litrų kibiras už 8 litus. Jo šone per vidurį išgręžiau skylę, įstačiau vandentiekio ventilį,  o iš vidaus suveržiau kontraveržle.  Tiesa, dar pavyniojau pakulų su hermetikų (galima ir su santechniko koše ar dažais). Štai ir visas išradimas.

Išmėginau daug būdų pasidaryti naminio šarmo, bet šis - pats paprasčiausias. Nei košti, nei nupylinėti.

Pelenų šarmu galima skalbti, bet geriau tai daryti, jame pavirinus kiaulės taukų. Šarmu  paveikti riebalai tirpsta vandenyje - tai ir yra muilas. Jis skalbia geriau už gryną šarmą ir ne taip degina rankas. Židinio lango valymui, dujinės viryklės šveitimui ar virtuvės grindų plovimui pasidarau tokio stipraus ploviklio, kad ojojoj. Į kanalizaciją supiltas karštas šarmas labai gerai išvalo vamzdynus.

Kuo daugiau taukų dėsit, tuo mažės šarmingumas. Taip galima pasidaryti labai švelnaus prausimuisi tinkamo muilo. Apie tai esu rašęs anksčiau.

Dar paprasčiau palenų šarmo pasidaryti pelenų filtru. Tai šiek tiek sudėtingesnis prietaisas, bet irgi padaromas namų sąlygomis.

Komentarai

Kazkada dariau sarmo is

Kazkada dariau sarmo is pelenu. Gavosi labai silpnas, ispyliau ji lauk. Koks turetu buti pelenu /vandens santykis kad gautusi sarmas tinkamas kaip ploviklis ar muilo gamybai?

Koks pH?

O koks buvo to šarmo pH, kad sakai - silpnas?

O mano bobutė pelenams turėjo

O mano bobutė pelenams turėjo tokį kaip standžios drobės sūrmaišį - įmeta į karštą vandenį, įmeta kitą kart, nori stipresnio - pelenus iškračius įpila naujų :). Tai vat manau ir patogu - nei nupylinėti, nei košti nereikia. Ir spec kibiro su kraneliu nereikia :)

Išmėginau ir aš

Aš irgi esu išmėginęs tavo bobutės technologiją. Ir dar kitų. Paskui perėjau prie šitos. Šita patogiausia. Ir nėra pavojaus nusideginti rankų. Jos net nesušlampa nuo itin šarmingo vandens.

Tikrai, koks turėtų būti

Tikrai, koks turėtų būti pelenų šarmo ph? Kelias dienas pralaikiau pelenus vandenyje tai man rodė 14,5. Aš ne chemikas nenumanau kaip ten turi būti.

Reikia koncentruoto šarmo

Norint pasidaryti gerai putojančio muilio, reikia ne šiaip sau stipraus, bet koncentruoto šamo - tokio, kuriame neskęstų bulvė arba kiaušinis. Darau jį taip: šarmą, kurio pH14, pilu į puodą ir garinu tol, kol jis pasiekia reikiamą koncentraciją.

Muilą darau taip: atskirai užvirinu taukus, kurie pasiekia labai aukštą temperatūrą, ir atskirai - koncentruotą šarmą. Po to verdantį koncentyruotą šarmą supilu į verdančius taukus. Tai reikia dalyti dideliame puode, nes šarmo gavę taukai ima labai smarkiai putoti ir lipti per kraštus. Sumažinęs ugnį, paverdu gerą pusvalandį, ir išeina labai geras muilas. Verdant reikia maišyti, nes vanduo sunkesnis, jis noli likti apačioje, o lengvesni taukai kyla į viršų. Labai svarbu, kad karštu šarmu būtų veikiami visi taukai. Tam ir maišymas.