Šildymo katilas senai viryklei

Kategorijos: 

Jeigu jūsų namuose yra sena kaimiška viryklė, labai nesunkiai ir pigiai galite ją paversti šildymo sistemos katilu. O jei tiksliau - jai reikia įstatyti sandarų katilą ir prijungti prie šildymo sistemos. Toks katilas, jeigu didesnis, jums galės tarnauti ir kaip vandens šilumokaitis - nereikės pirkti atskiro.

Senosios viryklės paprastai turi dvi skyles. Vieną palikite maistui virti, o antrąją galite skirti šildymo sistemai. Gerokai ataušinę dūmus, jūs dykai gausite nemažai papildomos energijos, kurią kol kas paleidžiate vėjais.

Katilą aš pasidariau iš seno automobilinio dujų baliono, jį šiek tiek sutrumpinęs ir privirinęs du vamzdelius. Vienas eina iki pat katilo dugno - juo paduodu šaltą vandenį. Kitu vamzdeliu iš katilo viršaus išeina karštas vanduo.

Tokį katilą labai paprasta įstatyti į viryklės stalą ir prijungti prie šildymo sistemos.

Mano viryklė jau buvo modernizuota, ji jau veikė kaip šildymo sistemos katilas, bet man pasirodė, kad per mažai šildo vandenį, kad karšto vandens galėčiau turėti kur kas daugiau. Pasirodo, tikrai!

Panašiu būdu, ataušindamas į kaminą išleidžiamus dūmus, šildau pirties vandenį ir pačią pirtį. Tai - pats pirmasis mūsų su Vincu sukurtas ekonomaizeris. Tada net nežinojome, kad jis taip vadinasi.

Senosios kaimo viryklės yra neblogas įrenginys, tik jas reikia šiek tiek patobulinti. Jas net galima paverti reaktyviniais pečiais, kurie visiškai sudegina malkas ir pro kaminą netneišleidžia dūmų - tik karštą orą. Dvigubo degimo pečiai kainuoja tūkstančius, o mano patobulinimas nekainavo nė šimto litų.