Kaip aš dariau reaktyvinę kiemo krosnelę

Kategorijos: 

Pasakoja Deimantas Motiejūnas:

Nusižiūrėjęs Petro reaktyvinę kiemo krosnelę ir aš nusprendžiau pasigaminti tokį daiktą. Kodėl jis gali, o aš negalėčiau virti, kepti lauke ir nešvaistyti pinigų dujoms?

Juk tarp savo rakandų turiu visokiausių turtų. Štai iš sandėliuko ištraukiau alkūnės formos vamzdį, kurį pernai vos nepardaviau į metalo supirktuvę.

 

 

Šita alkūnė bus puikiausia mano krosnelės degimo kamera. Tačiau tai - tik dalis turbinos, bet ne visa turbina. Degimo kamerą turiu įstatyti į aušintuvą - štai tada atsiras reaktyvinis reikalas!

Turbinai buvau besiruošiąs pirkt iš sąvartyno naudotą dujų balioną, tačiau į miestą turėjau važiuot tik po kelių dienų, o krosnelę knietėjo pasigaminti greičiau. Dar paneršęs po savo sandėliuką, ištraukiau du aprūdijusius ratlankius, kurių kažkada neišmečiau, nes buvo šiek tiek gaila.

Sudėjus tuos ratlankius vieną ant kito, išeis puikia turbina. Ant jos galėsiu padėti puodą ir virti ką nors, tarkim, grybus arba cepelinus. Pamatavau standartinio puodo dugno skersmenį ir išpjoviau viename skylę.

Kitame išpjoviau tokią skylę, kad tilptų alkūnė.

Garaže radau dvi kreipiančiąsias automobilio variklio žiedams į cilindrą sukišti ir iš jų suvirinau mažą alkūnikę dūmtraukiui. Dūmtraukį jau turėjau susivirinęs iš skardos.

Tada sudėjau abu ratlankius ir įkišau alkūnę.

Pamatavau atstumą iki puodo dugno ir pasižymėjau, kur virinti. Atstumas nuo vamzdžio iki puodo dugno neturi būti per didelis - tada liepsna nepasieks puodo. Jis negali būti per mažas - tada nukentės trauka. Vietos dūmams praeiti tarp alkūnės ir puodo dugno turi būti tiek, kiek jos yra pačioje alkūnėje. Čia jau geometrijos gudrybės. Vamzdžio skersmens plotas yra = 3,14 X spindulys kvadratu. Gautą sandaugą padalinau iš 2 X 3,14 X spindulio ilgis ir sužinojau, koks turi būti atstumas tarp degimo kameros ir puodo dugno. Tada sudėjau abu ratlankius ir juos suvirinau.

 

 

Štai turbina beveik baigta. Dar reikia privirinti alkūnę - degimo kamerą ir įstatyti kaminą.

Viskas!

 

Kaip matot, ant kamino pritaisiau seną puodą kiauru dugnu. Ant to puodo galima pasidėti groteles su paukštiena arba kepti šašlykus. Iš kamino eina dar labai karšti dūmai. Aš mačiau, kad iš Petro krosnelės kamino eina net ne dūmai, bet plevena tik karštas oras. Dūmai paprasčiausiai sudega. Kodėl turėtų būti kitaip mano krosnelėj?

Pradėjau kurti. Įmečiau degantį popierių iš viršaus, pro abu galus įdėjau smulkių pagaliukų. Įsidegė greitai. Iš pradžių pro kaminą ėjo tiršti dūmai, bet štai visas turbinos vamzdis įkaito, ugnis suūžė, dingo visi dūmai, o virš kaminuko matėsi tik karštas plevenantis oras. Kodėl neišsikepus mėsos?

Turiu pasakyti, kepa gerai. Ant ugnies išsiverdi bulvių, ant kamino išsikepi mėsos arba dešrelių. Svarbu turėti.

Turbinos vamzdį apdėjau plytomis, kad jie bent šiek tiek saugotų kuo aukštesnę temperatūrą.  Kuo aukštesnė temperatūra, tuo geresnis degimas. Dar neturtėjau krosnelės, kurioj sudegtų ne tik malkos, bet ir dūmai. Iš mažų pagaliukų ugnis labai stipri, didelis puodas užverda greitai. Ne, ant jokios dujinės tokio virimo nebus!

Puikus aparatas, kurį pasidariau per dieną iš visokių medžiagų, kurias susiradau tarp sendaikčių.

 

Komentarai

Velniškai esu

patenkintas savo reaktyvine krosnimi- tiek obuolienės privirėm ir sulčių, kad ko gero būčiau sunaudojęs visą dujų balioną už 80 lt.per savaitę. O dar sriubos, mėsos, vanduo, arbata. Labai džiaugiuosi- nepakeičiamas daiktas sodo buity.
deimantukas

kur turbina?

Labai grazus aprasymas ir tikrai naudinga krosnele. Bet tai nieko neturi bendro su turbina.

Turėtumei rasti

Turbina tavo kelnėse. Nusimauk, turėtumei rasti.

Geras daiktas tik neišbaigtas

Geras daiktas tik neišbaigtas iki galo, Deimantai reikėtų padidinti pakurą,ją ir visą vidini vamzdį apšiltinti akmenvate,nes vamzdyje greitai prisikaupia žarijų ir sustabdo trauką, be to vėliau iš to vamzdžio nepatogu išvalyti pelenus.

Dumai

Jei apsiltinsim vidini vamzdi, pro kur eis dumai.

krosnelės

Na įdomus krosnelės išradimas. Gal ir nieko, kai kieme gali ir virti ir kepti. Liuks... jokio pinigų švaistymo dujoms.

Tai Vilnius

Silvija, Deimantas gyvena ne kaime, bet Viliuje. Vilnius juk miestas, a ne? :)))

Ir jam niekas nedraudžia savo sode pasidaryti krosnelę!