Kategorijos:
Pagaliau ir mudu su Vincu įsitaisėme saulės elektrinę. Nežinau, koks galingumas, bet šiltnamio ventoliatorius, hidroponikos burbuliatorius ir cirkuliacijos siurblį paveža. Lieka energijos - krauna akumuliatorių.
Nusipirkau labai pigiai - pačią saulės bateriją, jos valdiklį ir didelį furinį akumuliatorių kairiškis Algirdas Biliūnas man pardavė už 100 eurų. Tai tas pats Algirdas, kuris išmėgino mano gamintą ekonomaizerį statyti pakreiptą. Nusižiūrėjęs nuo manęs, jis pasidarė nemažą hidroponikos šiltnamį, mėgino jo ventiliatorių ir cirkuliacijos siurblį sukti šita saulės baterija, bet įsigijo didžiulę 10 kilovatų galingumo saulės elektrinę, ir ta mažytė liko jam nereikalinga. Tai aš ir nupirkau nebrangiai.
Visą valdymo pultą mes su Vincu įtaisėme pačiame šiltnamyje priklijavę karštais klijais ant akumuliatoriaus. Iš saulės baterijos atėjusi srovė pro valdiklį teka į šiltnamio ventiliatorius (jie 12 V) ir krauna akumuliatorių. Iš akumuliatoriaus srovė eina į įtampos keitiklį, kuris pastovią 12 V srovę keičia kintama 220 V srove. Tokia srovė reikalinga hidroponikos sistemos cirkuliacijos siurbliui ir burbuliatoriams.
Įžvalgesnis skaitytojas tikriausiai pamatė kairėje pusėje stovintį 12 V kompiuterinį maitinimo šaltinį. Jis yra nuolatos įjungtas, o jo gnybtai prijungti prie akumuliatoriaus. Šviečiant saulei, baterija duoda apie 13 V, puikiausiai krauna akumuliatorių, suka ventiliatorius ir maitina įtampos keitiklį. Maitinimo šaltinis su menkesne 12 V įtampa lieka stovėti be apkrovos. Iš jo srovė ima tekėti tik tada, kai nebelieka saulės ir šiek tiek nukrenta akumuliatoriaus įtampa. Tokia labai paprasta kelių prietaisų savireguliacija, kuri neleidžia per daug iškrauti akumuliatorių.
Žinoma, nėra labai efektyvu 12 V pastovią srovę versti 220 V kintama srove, o paskui iš jos vėl daryti 12 V pastovią, bet jeigu didžioji energijos dalis - iš saulės?.. Bala nematė tų nuostolių!
Manau, sistema kada nors atsipirks. Saulės elektrinė - 100 eurų, 12 V pastovios srovės keitiklis į 220 V kintamą - 80. Nesitikiu, kad 180 eurų greitai sugrįš. Bet kada nors... Galų gale, tai įdomu. Seniai rūpėjo išbandyti saulės elektrą, bet dėl absurdiškų kainų nenorėjome žaisti.
Tai pirmas mūsų bandymas pasigaminti iš saulės elektros. Kol kas saulės energiją mes su Vincu naudojome tik trobai ir vandeniui šildyti bei maistui virti bei kepti.
Komentarai
Sveiki. Galingumas
Sveiki. Galingumas skaičiuojasi voltus padauginus iš amperų . Taigi jei saulės baterija arba akumuliatorius yra 12 voltų, ir tarkim 10 amperų, tai 12 padauginus iš 10, bus 120 vatų. Saulės baterija krauna akumuliatorių 120 vatų galia. O akumuliatorius priklausomai nuo amperažo. Sakykim, kad jis yra 120 amperų, padauginam ir gaunam ,kad duoda 1440 vatų. Jeigu tai 120 vatų saulės baterija, tai ji kraus akumuliatorių tiek kiek įprastas 10 amperų įkroviklis iš rozetės.
Akumuliatorių tech parametrai
Akumuliatorių tech parametrai... Ah tai yra talpa ampervalandomis . Vadinasi jei 45 ah , tai 1 val akumuliatorius gali tiekti 45 amperų srovę.. yra dar momentinė maksimali galia. Bet čia jau priklauso. Akumuliatorius niekad 12 v neturi. Svyruoja nuo 10 iki 14
Peršoka?..
Įtampa svyruoja nuo 10 iki 14 V, bet akumuliatorius niekada 12 V neturi? Jis vengia tų 12 V ir peršoka?
Rašykit mąstydami.
Hidroponika
Ar priimat užsakymus hidroponikos šiltnamio sukonstravimui?
Ne.
Ne.
Galiu tik patarti, kaip pasidaryti pačiam.