Kategorijos:
Prieš kelias dienas saulės kolektorius užpildžiau vandeniu ir pats suabejojau: ar ne per anksti?
Maniškiai padaryti iš elastingų plasikinių vamzdžių, šalnos jiems nebaisu. Bet ar yra kokios naudos balandžio pradžioje?
Saulės kol kas mažai, vanduo kolektoriaus bose nespėja įšilti daugiau kaip 18 laipsnių. Tokiu vandeniu vis tiek nesimaudysi, sako keletas diletantų. Kas iš to?
Tikrai nesimaudysiu, bet jeigu iš šulinio atbėga kokie 9 laipsniai, man reikia perpus mažiau energijos įšildyti iki reikiamos temperatūros. Bet aš iš šulinio tikrai atbėga 9 laipsnių vanduo? Gal jis šiltesnis?
Keista, bet niekada anksčiau nebuvau matavęs šulinio vandens temperatūros. Buvau girdėjęs, kad jis 9 - 10 laipsnių ir paprasčiausiai tikėjau.
Šiandien pamatavau. Buvau be gali nustebęs. Iš šulinio atbėga viso labo 3,1 laipsnio. Žemė dar neįšilo, šulinio vanduo dar tebėra ledinis!
Dabar skaičiuokime rezultatą. Iš šulinio vanduo atbėga 3 laipsnių, saulės kolektoriuje pašiltėja 6 kartus ir į šilumokaitį patenka jau 18 laipsnių. Dabar, pačioje balandžio pradžioje, reikia šešis kartus mažiau energijos pašildyti jį iki reikalingos temperatūros. Naudočiau elektrą - jos reikėtų šešis kartus mažiau.
- Ar nenorėtum šešis kartus pigesnės energijos? - klausiu diletanto.
- Kaip ją atpiginsi? - traukia pečiais diletantas.
Aš jau atpiginau.
Komentarai
Ne šešis, bet du kartus
Vienas komentatorius BLOGe davė pastabą, kad energijos dabar reikia ne šešis, bet mažiau nei du kartus mažiau.
Tikrai taip, skaičiavau “kartus”, o ne laipsnius! :))
Jeigu šildyčiau šaltą vandenį, turėčiau pridėti 37 laipsnius (iki 40)
Dabar šildau pašildytą, tereikia pridėti 22 laipsnius.
37: 22= 1,68 karto
Kaip galėjau padaryti tokią vaikišką klaidą?
Matyt, labai norėjosi kuo geresnio rezultato. :)))
Ačiū komentatoriui už teisingą pastabą.
Našumas didėja sparčiai
Šiandien, balandžio 14 d. iš saulės kolektoriaus jau bėgo 30 laipsnių vanduo. Pridėti beliko pridėti 10 laipsnių. Kol išsiviriau valgyti, tiek ir prišilo (mano viryklė sujungta su šildymo sistema)
Viskas - daugiau jokių papildomų išlaidų vandens šildymui!
Ir taip - iki spalio mėnesio.
daugiasluoksnis vamzdis
Sveiki,liko po remonto ~20m daugiasluoksnio 16mm vamzduko,kaip manot,ar ji galima kisiti po "stiklu" padazius juodai" ar nieko blogo is to ?
R.
Vamzdeliai yra laidūs šilumai
Saulės kolektorius veiks, tie vamzdeliai yra laidūs šilumai. Buvau iš jų pasidaręs, bet po žiemos perdariau. Kodėl? Pasirodo, buvau blogai išleidęs vandenį, jo šiek tiek liko per sulenkimus, o vamzdeliai labai neatsparūs... Bet jeigu saulės kolektorių užpildysit antifrizu ar gliukoliu, veiks puikiausiai ir neturėsit problemų. Galima pildyti ir vandeniu, bet reikia labai gerai padaryti nuolydžius, o rudenį labai kruopščiai išbėginti vandenį, tarkime, išpūsti kompresoriumi.
o ka dabar panaudojot vietoje ju
ka dabar naudojate vietoje ju,nes pvz variniai tai kainuoja visishkai nesveikus pinigus.
Radiatoriai - gera išeitis
Variniai, aišku, būtų neracionalu... Panaudojau paprasčiausius juodus plastikinius 16mm ir 20 mm vamzdžius, vieną padariau iš plokščio skardinio radiatoriaus. Radiatoriai - labai gerai išeitis. Jie ir šilumai laidūs, ir nebrangūs. Sąvartynuose jų galima nusipirkti kilogramais, naujų įmanoma gauti už 60 Lt.
Del reles
mano situacijoje be siublio nesisversiu,turiu sena cirkuliacini
tik jo debetas didelis,dar turiu kazkur termo rele,gal padaryt kad tiesiog ji isijungu kada vamzdelis ikaista iki 40 ?
R.
Termostatas nėra tikslus
Galima daryti ir taip, bet šildymo sistemos termostatas - labai netikslus, prarasi daug šilumos,kurios ir taip neturėsi didelio pertekliaus. Geriausia - elektroninis valdiklis, kuris siurblį įjungia tada, kai vanduo saulės kolektoriuje pasidaro keliais laipsniais šiltesnis už vandenį boileryje (vandens bose). Pramoniniai yra labai brangūs, tačiau savadarbį nebrangų ir gerai veikiantį pagal mūsų pateiktą schema šiek tiek įgudęs žmogus gali pasidaryti pats, kas neturi įgūdžių, prašo mūsų pagalbos. Toks valdiklis aprašytas čia, yra principinė schema: http://petrasdargis.lt/?q=ra%C5%A1iniai/savadarbis-valdiklis-saul%C4%97s...
Kaip sureguliuoti saulės kolektoriaus ir cirkuliacijos siurblio galingumą, rašoma čia: http://petrasdargis.lt/?q=ra%C5%A1iniai/kaip-sureguliuoti-cirkuliacijos-...
o kiek kainuotu
kiek kainuotu padaryti pas jus ?
Daug kartų pigiau
Nežinau, kiek kartų būtų pigiau, nei pirkti pramoninį - daug kas priklausys nuo to, kokio galingumo saulės kolektoriaus norėsite, iš kokių medžiagų darysite, ar galima sukurti savaiminę cirkuliaciją, ar reikės dėti cirkuliacijos siurblį ir elektroninį valdiklį... Konkrečius dalykus geriau aptarti konkrečiai - telefonu.
Taupimas
Sveiki
Vat skaitau ir dziaugiuosi, kad dar yra tokiu zmoniu kaip jus.
Norejau pasidalinti ideja, dar kaip ir neteko skaityti pas jus apie tai.
Zodziu mintis tokia, vasara, kada jau ir nakti dusna, galima butu patalpas ausinti pervertus sildymo sistema... Karsciausiu paros laiku, valdykliu, su tam tikrom pauzem paleisti cirkuliacini siurbli. Namo sildymo sistema akomuliuotu dali silumos ir ja perduotu vandens ruosimo boileriui. Na pvz, atbega vanduo kokiu 6 laipsniu i boileri, jame pasila iki 20 laipsniu. Na karsta vasara jau ir nusimaudyti butu smagu tokiame...Na o jei dar maza, galima dasildyti vandeni kituose vandens ruosimo irenginiuose.
Zosziu du zuikiai vienu suviu, namuose ne taip dusna, o ir vanduo jau pasiles... Beto investicijos minimalios... laiko arba temperaturinis valdyklis ir tu jau ponas...
Sekmes visiem kas susidomejo
Idėja gera ir išbandyta
Taip, tai gera idėja, aš ją naudoju jai keleri metai, bet gal neaprašiau. Mano šildymo sistema veikia ir savitaka, ji vasarą ir be cirkuliacijos siurblio pašildo vandentiekio vandenį bent iki 20 laipsnių. Mat boileris stovi gerokai aukščiau už radiatorius, ir kai radiatoriuose vanduo sušyla, atsiranda savaiminė cirkuliacija. Po to tas vanduo šildomas saulės kolektoriumi.